Noc - Obrázkové příběhy

Noc - Obrázkové příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261277/bmid_noc-obrazkove-pribehy-261277.jpg 5 82 15

Je noc. Lidé i zvířata klidně spí. Ale ne všichni. Malý Andrej stanuje na zahradě a ne a ne jít na kutě. Policisté hlídkují, v knihovně si děti užívají noční čtení, návštěvníci parku obdivují ohňostroj. Za svitu měsíce poletují netopýři a sovy, toulají se lidé i zvířátka. Na každé stránce najdete malého mývala. A tmou se plíží zloděj… Stejně jako v předcházejících úspěšných knihách Jaro, Léto, Podzim a Zima vypráví Rotraut Susanne Bernerová svými vtipnými obrázky, co všechno se děje v městečku, tentokrát za vlahé letní noci. Knížka podporuje pozorovací schopnosti a podněcuje fantazii, rozvíjí jazyk a rozšiřuje slovní zásobu.... celý text

Pro děti a mládež Pro nejmenší
Vydáno: , Paseka

Nacht-Wimmelbuch , 2008

malámišička
22.04.2023 5 z 5

Ohňostroj.
A krásná letní noc.
S touto knížkou jsem konečně pochopila, proč je autorka tak oblíbená.

wiix
09.11.2022 4 z 5

Toto je také podobné ako Rok v meste. Chcelo by to byť také pekné, nápadité a chytré, ale niečo tomu chýba. Málo detailov, nepremyslené, nestupňujúce sa veci - ako keď v Rok v meste zhorí budova vo februári, v marci ju zbúrajú, do júla stavajú atď. Toto bolo len milé a zaujímavé a Matuliakovi sa niektoré stránky veľmi páčia, ale to je asi všetko‍️

Briv
12.10.2022 5 z 5

* Když jsem zjistila, že autorka napsala ještě i Noc, okamžitě jsem ji utíkala pořídit domů, protože její knihy o ročních obdobích máme všechny doma a jsou skvělé. Noc (ta opravdická) má vždycky takovou tajemnější atmosféru :) a tak si syn tuhle knížku z celé série prohlíží nejčastěji. Netopýři jsou v ní, hledá mývala no a ten zloděj nemá chybu:). Určitě všichni tuhle sérii jednoznačně doporučujeme.

Margaritta1987
04.01.2021 5 z 5

Všechny knihy od autorky patří už třetím rokem ke stálicí a věřím, že ještě pár let budou i s druhým synem. Jak stárne, tak knihu používáme různě. Nejdříve uvažujeme barvy, pak hledáme určité osoby (věci) na jednotlivých stránkách, doplňujeme slovní zásobu. Když je starší, tak vymyšlíme k obrázkům příběhy.

Vknihách
08.05.2020 5 z 5

Zakaždým tu nájdeme niečo nové. Kniha má 6 dvojstrán,ale fantázia dokáže vyčarovať stovky rôznych príbehov, stačí sa zamerať na každý detail ilustrácií.

Martooni
20.04.2020 5 z 5

Všechny knihy z této edice jsou dokonalé a nejmenší děti je milují.

muchomurka
15.04.2020 5 z 5

Krásná knížka - skvělé ilustrace, na zadní straně seznámení s pár postavami, hádanka. Naši malou hodně baví.

TaLu
14.02.2020 5 z 5

Naše nejoblíbenější kniha série a to díky netopýrům. Znovu objevujeme na každé straně kde kdo je, co právě dělá a tentokráte je to vše zahaleno noční tmou, takže kniha nabízí opět originální dobrodružství. Netopýry teď musíme vždy navštívit i při cestě do ZOO a podívat se, jak vypadají živí. Krásně strávený čas s touto sérií knih a nikdy se neomrzí.

Shui-Xian
27.08.2019 5 z 5

Obrázkové příběhy dopřejí i dospělému pocit, že je bystrý detektiv, kterému neujde žádná drobnost. Teda, nevím jak vy, ale já s dětmi odhaluji pořád. A k naší radosti, ty souvislosti a detaily pořád nedochází.
Nedávno jsem dokonce zajásala v obchodě, kde jsem nakoukla do posledního dílu - Noci - a cítila jsem se, jako bych slyšela obzvlášť šťavnatý drb. To když se SPOILER :-))- běžec Pepa s pejskařkou Petrou těší nad očekáváním miminka. A to to začínalo tááák nenápadně. ;-)

Aknel26
25.08.2019 5 z 5

Výborné knížky na rozmluvení dětí. Dá se tu mluvit úplně o všem - o lidech, zvířatech, přírodě, předmětech, činnostech, domech, autech, obchodech, počasí, vztazích i místech. Můžete vymýšlet příběhy, sledovat osudy některých "hlavních hrdinů" - a to nejen v rámci jedné knihy, ale všech pěti (třeba pán-běžec a paní s jezevčíkem). Podle toho, jak se staví školka, jdou knihy v pořadí Zima, Jaro, Léto, Podzim. A Noc se nejspíš odehrává rok nato. Prohlížíme je se synem od jeho roka a půl a vždycky najdeme něco nového, o čem se dá mluvit. Kdybych mohla, dám hvězdiček deset.

zazvorek
03.08.2019 5 z 5

Série knížek Roční období + Noc nemá konkurenci! Dcera si je prohlíží (bez vyjímky!) každý den už několik měsíců, naučila se díky nim spoustu nových slov a slovních spojení a mluví o nich i ze spaní. Kromě toho se u nich bavím i já, některé postavy jsou obzvlášť vtipné a hned tak se to neokouká. Knížek podobného typu je na trhu samozřejmě víc (třeba série Rok v lese/na venkově atd. je moc hezky udělaná), ale tohle mě vyloženě nadchlo.

lagina
13.08.2018 5 z 5

Další skvělá kniha, zatím jen půjčená ale je velká pravděpodobnost že si o celou serii poprosíme Ježíška :-) Ačkoliv je syn ještě malý, učím se u toho vyprávět příběhy z hlavy :-) Vřele doporučuji :-)

Zuzvil
19.05.2017 5 z 5

Obě s dcerou milujeme knížky od této autorky, opravdu jsem zatím nenašla konkurenci. Všech 5 dílů (Jaro, Léto, Podzim, Zima, Noc) je bezkonkurenčních v tzv. kategorii "hledacích" knížek. Báječný mi také přijde formát, větší A4 a že se jedná o pevné desky, takže děti jen tak lehce nezničí. Vtipné, nápadité, hledací, prostě skvělé. Pro děti od cca 1,5 let do 99 let klidně, pokaždé najdete něco jiného, co vás zaujme. Příběhy postav na sebe navazují, ale můžete si vytvářet i příběhy své vlastní, je to prostě pecka :-)

Petja
04.01.2017 5 z 5

Super "hledací" knížka, v níž lze sledovat cestu jednotlivých postav. Knihy na sebe navazují, takže lze dále sledovat osudy hrdinů i v každém ročním období. Kniha obsahuje řadu detailů, ale na rozdíl od ostatních knih tohoto typu není chaotická. Dcerka čte tuto sérii od 2,5 let a opravdu si je oblíbila, stejně jako kalendář na r. 2016. Oceňuji také, že jde o pevné leporelo, které (doufám) dlouho vydrží, protože na začátku malé děti hledají jednotlivé obrázky, starší děti pak vymýšlejí celé příběhy. Prohlížení navíc baví i dospělé :-).
Noc je pro děti navíc velmi atraktivní neotřelé téma.

lazenskaveverka
16.10.2015 5 z 5

(jaro-léto-podzim-zima-noc) Moje děti celou řadu milujou.