Šifra mistra Leonarda

Šifra mistra Leonarda
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299049/bmid_sifra-mistra-leonarda-1T7-299049.jpg 4 7129 7129

Robert Langdon série

V pařížském Louvru dojde k vraždě. Na místo činu je povolán znalec symbolů Robert Langdon, prototže oběť byla nalezena za mimořádně podivných okolností. Tak začíná jeden z nejčtěnějších thrillerů všech dob, Šifra mistra Leonarda od Dana Browna, ve kterém s LAngdonem objevujeme po staletí střežené tajemství ukryté v obrazu Leonarda da Vinci Poslední večeře. Rychlé tempo, tajemné šifry, vedoucí k dalším indiciím a dalším zločinům, překvapivé zvraty i nečekáný závěr, který svého času vyvolal pobouření v katolické církvi- to vše je zárukou skvělého čtenářského zážitku.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Da Vinci Code , 2003

Ben Nevis
13.11.2012 4 z 5

Nedá se říct, že by to byla špatná kniha. Některé věci nefungují, konec je tak překombinovaný, že už jenom chybělo přistání UFO, ale jako akční detektivka se to dobře četlo a je to napínavé. Odmysleme si marketing a o knížce a Brownovi by vědělo pár lidí. Prostě by zapadl mezi davy pisálků, kteří se snaží na pár hodin zabavit čtenáře.

kika 13
07.11.2012 2 z 5

Přečetla jsem to,ale dalo mi to práci místy mě utikaly souvislosti.Film jsem neviděla tak nemůžu srovnávat.

Selinute
04.11.2012 4 z 5

Byla to moje první knížka od Dana Browna. Četla jsem ji brzy po prvním vydání a zdála se mi velmi dobrá a akční. Rovněž filmové zpracování mě zaujalo.

Dominik340
02.11.2012 5 z 5

Přečetl jsem ji jedním dechem, naprosto mě pohltila, jsem zvědavý na další knihy od Browna.

Petratra
02.11.2012 3 z 5

Čtivé a lepší než Andělé a démoni. Taky docela dobrodružné a zábavné. Bavilo mě to, četlo se to rychle. Ale dočtete, zavřete knihu a nic po ní nezůstane...

jana89
31.10.2012 5 z 5

Ke knize a samotnému autorovi jsem se dostala skrz film. Kniha neměla chybu. Neustále nějaká akce... nebyla chvíle, kdy bych se nudila...

Gerret
11.10.2012 4 z 5

"Ni pomýlený Draco! On, Satan, loví lid!" Zajímavá kniha, dobře se čte, Dan Brown umí podat všechno přesvědčivě. Četl jsem ji až po delší době, co jsem viděl film. Mám rád filmy typu honby za poklady a tajemstvími. Takže kniha mi sedla stejně jako film, co byl natočen podle této předlohy. V historii se skoro vůbec nevyznám, takže pokud byly v knize nějaké nesrovnalosti nevšiml jsem si jich. Původně jsem chtěl dát knize plný počet, ale nakonec dávám přece jen čtyři hvězdy. Hodnocení 80%.

dokec
07.10.2012 5 z 5

Fenomén, na dlouhou dobu asi nejlepší kniha co jsem kdy četl. Názor je to subjektivní, úměrný stylu, jakým mě DB pohltil a nepustil.....Názory některých "bibliografů" tady bych se nebál nazvat čirým hovadismem :)

SaDiablo
04.10.2012 5 z 5

Četla jsem po shlédnutí filmu (i když to už bude pár měsíců zpět...) a musím říct, že se mi to i přesto líbilo. Hodně jsem četla o tom, že pasáže byly nudné a vleklé, ale mně to tak nepřišlo, četla jsem i na úkor školy a vůbec jsem nelitovala. I když byly Andělé a démoni lepší, dávám plný počet, protože obě zápletky byly prostě geniální a jakožto historickému neznalci mi jakékoli možné nesrovnalosti unikaly.

Sajdeman
02.10.2012 5 z 5

Spiklenecké teorie já moc rád a proto tuto knihu považuji za perfektní.

Kate84
02.10.2012 5 z 5

Jedna z mých neoblíbenějších knih. Je napínavá a zároveň odpočinková. Mnoho dějových zvratů, má to spád, čte se velmi dobře. Vše do sebe zapadá, pro laika je to srozumitelné a jakoby vše bylo podle pravdy. Chytlavé, sympatické čtení se sympatickým hrdinou, který je stále v akci. Doporučuji.

Teii-hime
22.09.2012 4 z 5

Jelikož jsem příběh četla z pohledu Mě - naprostého laika, někoho, kdo se v tematice absolutně neorientuje, je příšerně naivní a důvěřivý a nechá se opít i patkou nahnilého chleba - perfetkně jsem se bavila. Bylo to neskutečně chytlavé, čtivé, nabité ohromující dějovou linkou s překvapivými zvraty. A Brownovi se povedlo takhle zblbnout a strhnout půlku světa, takže klobouk dolů!
Jediné, co mi vadilo, bylo neustálé přebíhání z místa na místo a já ze začáktku hodně ztrácela přehled jak v příběhu, tak v jeho jednotlivých aktérech, jejich jménech, vzájemných vztazích, událostech... což se ale časem poddalo.

kacimilek
20.09.2012 5 z 5

Knihu jsem četla dříve než film, ale velmi mě na začátku nudila, proto jsem se raději podívala na zfilmovanou verzi. Postupem času jsem se k ní vrátila a můžu Vám říct, že jsem udělala chybu, že jsem shlédla film (ačkoliv je velmi dobrý). V knize je samozřejmě mnohem více podrobností, jak byly záhady řešeny apod. Příště takovou chybu neudělám.

h.mose
13.09.2012 2 z 5

Knihu jsem dostala až po zhlédnutí filmu. A musím upřímně říct, že z ní moc odvázaná nejsem. Strašlivě jsem se nudila, takže jsem ji nakonec vlastně ani nedočetla. Možná se k ní ještě někdy vrátím, ale mám v plánu přečíst tolik zajímavých a dobrých knih, že je tato opravdu až na samotném konci seznamu. Jediné, co mohu říci, že film (dle toho, co jsem tedy přečetla) je jen takovým výcucem této předlohy. A ono je to možná dobře, jinak by mě ubil zřejmě i on. Film bych hodnotila třemi hvězdami, knihu jen dvěmi.

Vernika
06.09.2012 3 z 5

Po přečtení Andělé a démoti jsem se na tuto knihu moc těšila. Bohužel jsem byla trochu zklamaná. Od poloviny už jsem ji moc nehltala... nijak mě nezajímala.

bh69
10.08.2012 1 z 5

komerční brak a navíc špatně napsaná kniha ... nechápu její popularitu

mzajicek
01.08.2012 3 z 5

Neni to spatne, cetla se mi tak dvema az tremi dechy, na jeden dech preci jen trosku moc.

bmaggie1
29.07.2012 5 z 5

Nejdřív jsem viděla film, pak jsem si ji přečetla a už to v tomhle pořadí nikdy neudělám, kniha je prostě lepší.

meinita
07.07.2012 5 z 5

snad ještě lepší než andělé a démoni. nemám co dodat. přečtena za jediné odpoledne ;-)

Mark
04.07.2012 5 z 5

Tak jak ostatní knihy Dana čte se jedním dechem. Naprosto skvělé.