Andělé a démoni - speciální obrazové vydání

Andělé a démoni - speciální obrazové vydání
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409117/bmid_andele-a-demoni-specialni-obrazove--JL3-409117.jpg 4 5459 5459

Robert Langdon série

Kniha líčí první dobrodružství uznávaného harvardského symbologa Roberta Langdona, budoucího hrdiny knihy Da Vinciho kód. Spletitý příběh jedné noci a jednoho dne začíná nočním telefonátem, v němž se ředitel elitního švýcarského vědeckého ústavu CERN na symbologa obrátí s žádostí o pomoc při pátrání po vrazích jeho kolegy. Cejch, který má zohavená mrtvola vypálený na hrudi, Langdona přivádí na stopu dávného bratrstva iluminátů, kteří po desítkách let zdánlivé nečinnosti opět udeřili, aby přímo v srdci katolické církve, ve Vatikánu, definitivně a poněkud brutálně vyřešili odvěký spor vědy s náboženstvím. Langdon, a s ním i půvabná fyzička Vittorie, prožijí neuvěřitelných čtyřiadvacet hodin, během nichž v římských kostelích kdosi podle starodávného vzorce popravuje kardinály a kdesi v útrobách Vatikánu, očekávajícího volbu nového papeže, odtikává nejničivější časovaná bomba v dějinách lidstva. Exkluzivní provedení s ilustracemi, fotografiemi a nákresy symbolů i pamětihodností zmiňovaných v textu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

Angels & Demons , 2000

VerčaP
13.07.2012 5 z 5

řekla bych lepší než Šifra ;-)

meinita
07.07.2012 5 z 5

jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední rok, dva četla. nemá chybu. úplně mne vtáhla a nedala mi pokoj dokud jsem ji nepřečetla celou :-) rozhodně doporučuji :-)

cathyblack
02.07.2012 5 z 5

Na Anděly jsem narazila náhodou v knihovně, jako na úplně novou knihu. Pamatuji si, že tenkrát D. Brown nebyl v Česku známý a mne zaujal přebal knihy, na kterém bylo popsáno vyškublé oko. Cestou domů v autobuse, jsem si četla o CERNU a doma pokračovala o iluminátech a tak dále až do té doby, než jsem došla do konce. Tehdy jsem prvně pochopila, co znamená, když je kniha orazítkovaná titulem: Bestseller! (A co se filmového zpracování týče: děkuju E. McGregorovi za fantastický výkon!)

Zuzvil
26.06.2012 4 z 5

Knížka se mi skvěle četla, bylo to velice zajímavé a poučné čtení, od kterého se nelze odtrhnout. Líbila se mi snad i více, než Šifra mistra Leonarda. Velice mě zaujalo prolínání příběhu s dějinami, že se autor snaží čtenáře přivést na nějakou myšlenku a záhy je "vyvede" z omylu, že je to vlastně úplně jinak. Děj zasazený do Vatikánu je opravdu skvostný a rozhodně doporučuji po této knize sáhnout a přečíst si ji.

HannyC
26.06.2012 5 z 5

Miluju knížky, které mi otevírají další obzory ... a poznání nepoznaného ... jakobych ve Vatikánu byla :) ... úžasná kniha ... i když fikce ... přesto "se zajímavou faktickou vatou" :) ...

modroocko
31.05.2012 5 z 5

Kniha se mi velice líbila, děj plný napětí, co na tom, že to bylo trochu přehnané až neuvěřitelné, takové knihy mám ráda. Doporučuji, nejlepší od D. Browna!

Eilem
18.04.2012 4 z 5

Tento príbeh sa mi páčil viac ako Da Vinciho kód. Kniha ponúka zaujímavé pohľlady náboženské ´´veci´´. Vatikánu sa kniha urcčite nepáčila. Človeka to donúzi nad rýmito vecami rozmýšľať. Každopádne by som sa chcel do Vatikánskej knižnice dostať. 85 %

Barbastelle
18.04.2012 3 z 5

Nebýt konce, kdy hrdina přežije nepřežitelné a ještě běhá po celém Vatikánu, hodnotila bych to jako nejlepší Brownovo dílo. Ale tohle byla hříčka autora, která mě velmi zklamala - trochu mi to připomnělo Bondovky a podobně - dostaňme hrdinu do nevyřešitelné situace a dostaňme ho z ní.
Dílo je rozhodně čtivé, obsahová a faktická stránka je asi trochu slabší... Pro mě je to odpočinkové dílo, které ale nemá hodnotu, kterou by si mohlo udržet i v budoucnu.
Bylo to příjemné čtení, ale krom zábavy mi nic moc nepřineslo.

IamTaiPan
13.03.2012 3 z 5

Velmi nadhodnocená kniha, která čerpá ze slávy další velmi nadhodnocené knihy a to Šifry Mistra Leonarda.

HonzaF
13.03.2012 1 z 5

Naprosto nezáživné, hloupé, zdlouhavé. čekal jsem mnohem víc. Nechápu, jak jsem ji vůbec mohl dočíst...

Calwen306
12.03.2012 2 z 5

Dej tejto knihy mi prišiel až príliš zapletený a neuveritelný. Celkovo na mňa táto kniha nezanechala žiaden dojem. Autorove sústredenie na akčnú zápletku úplne posunulo do úzadia postavy a ich charakteristické vlastnosti.

HTO
21.02.2012 1 z 5

Opravdu hloupá kniha s ještě hloupějším pokračováním: dokonce tolik, že když jsem Šifru mistra Leonarda četl, litoval jsem, že jejích 511 stran není jen rozvedením posledních dvou vět téhle knihy: „Vittoria vyklouzla ze županu. „Tys asi ještě nikdy nebyl v posteli s mistrem jógy, není-liž pravda?““

Darf...
14.02.2012 4 z 5

Skvělá kniha...konec mě nejen překvapil, ale vlastně i zklamal, protože jsem hlavního záporáka měla ráda a myslela jsem, že je to klaďas. Ale i tak skvělá kniha a i výborné filmové zpracování. Určitě doporučuji.

raisen
13.02.2012

Knihu jsem již četla před pár lety, ale pamatuji si z ní více než z dalšího díla pana Browna - Šifra mistra Leonarda. Více mě zaujala. I když uznávám, že dávám přednost radši jiným knihám. U tohoto díla jsem byla více napjatá, i když děj byl více předvídatelný. Ale jak říkám, na odreagování dobré. Splnilo to ten účel, který mělo.

Andrejka Myers
09.02.2012 4 z 5

aspoň jsem se přiučila pár věcí, o kterých jsem před tím neměla ani páru. Kniha byla zajímavá a napínavá :)

Meginho
07.02.2012 5 z 5

Zaujala mě natolik, že jsem si ji musela po přečtení přečíst znovu, v originále. I mně se líbila mnohem víc než Da Vinci kód. Chválím i filmové zpracování.

Algren
22.01.2012 5 z 5

Veľmi dobré čítanie. Dalo sa to čítať jedným dychom. Škoda len, že som videl najprv film.

DonFilipson
13.01.2012 5 z 5

Nemám co dodat, první setkání s Brownem a prostě super knížka a to jsem měl tak v oblibě film který jsem si po knize okamžitě zhnusil :)

sidonie kermack
02.01.2012 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla za jediný den:-), četla se opravdu skvěle. Rychlý a strhující spád, byla jsem napnutá až do konce.

kadgam
30.12.2011 2 z 5

Zaujímavé dejinami Ríma a cirkvi. Zdá sa mi zo série Brownoviek najlepšia. Možno preto, že som ju čítala ako prvú