Zloba

Zloba https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280204/bmid_zloba-KVg-280204.jpg 5 2406 611

Robert Hunter série

Na počátku příběhu dojde k podivné autonehodě a vzápětí je zatčen muž, podezřelý z dvojnásobné sadistické vraždy. Následující vyšetřování vede k odhalení vraha, který nejméně pětadvacet let unášel, mučil a vraždil oběti po celých Spojených státech, aniž měl někdo tušení o jeho existenci. Podezřelý tvrdí, že je jen pěšákem v obrovském labyrintu lží a klamu – dá se mu věřit? To má zjistit detektiv Robert Hunter, tentokrát „pohostinsky vystupující“ ve službách FBI. Ve svém šestém příběhu odhaluje Hunter děsivá tajemství, která se ho tentokrát týkají osobně a otevírají staré rány z jeho minulosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

An Evil Mind , 2014

monte
08.09.2019 5 z 5

Co dodat ? Opět skvělá detektivka

kika_
08.09.2019 5 z 5

Tahle kniha ve mě zanechala hluboký dojem. Originální zápletka - naprosto nepředvídatelná. Příběh byl celkem šokující a odporný, avšak o to více napínavý.

Gizbern
07.09.2019 5 z 5

Hustý.

janca1705
06.09.2019 5 z 5

Nejlepší z nejlepších, jako každý díl ..

Aivlis
05.09.2019 5 z 5

Keď som čítala prvýkrát, tak som si povedala, že táto kniha je iná, ako ostatné "cartrovky" a úplne odvarená som z nej nebola. Potom som si ju vzala po druhé (už to po druhé bolo dokopy asi 4x) a myslím, že je úplne geniálna. Už len z psychologického hľadiska mi príde strašne zaujímavá. Tešme sa, okolo 11.9. vyjde Nenávist, Lucien zdrhne z lochu a vydá sa loviť Huntera. Cítim v špiku kostí, že to bude masaker.

Tazz1
04.09.2019 5 z 5

Kniha odsýpá, že se dá zvládnou v řádu pár dnů. Nicméně zároveň je i náročná. Nebo alespoň pro mě byla, protože si tady autor se svoji obrazotvorností opravdu vyhrál. Občas jsem musel přestat číst a "oddechnout si". Třeba když hlavní padouch nechal rodiče sníst vlastní dceru. Ale nebudu prozrazovat. Dozvídáme se toho i spoustu ze soukromí Roberta. Byť tedy pro mě byla kniha docela "náročná", řadím ji mezi zatím nejlepší díla autora. Jedná se tedy teprve o šestý díl a tak nevím co ty další, ale z dosavadních příběhů to mohu klidně říci. Docela mě mrazí, pokud kniha vychází ze skutečných událostí, jak sám autor v úvodu píše. Že opravdu tady běhal či běhá takový nějaký Lucien Folter a vesele si čtvrt století vraždí. Ale nejen vraždí...nicméně co dalšího s obětmi dělá, to už bych moc napovídal :-) .
Co se týče samotného děje, tak Garcia nám odjel na dovolenou a Hunter, který již Havaj nestihl se dal do holportu s FBI. Děj je vystavěn úplně jinak, než jak jsme u mistra pera, pana Cartera zvyklí. Padlo to tady již v recenzích mockrát jak to je. Trochu jsem se toho bál, zda to nebude na úkor děje a napětí...a opravdu není.
Závěrem jen malé varování...číst jen na vlastní nebezpečí a není pro citlivé povahy :-)

Ctenar1202
01.09.2019 5 z 5

Chris Carter tentokrat pojal knihu jinym zpusobem a to tak, ze vrah byl znam od zacatku a rozpletala se pavucina vrazd za dve desetileti. Bravurne popsane postupy FBI, napeti, znechuceni nad popisy obeti, a dramaticke vyusteni...proste dokonalost. Akorat jeho partak Garcia tentokrat v pribehu nebyl. Kniha se zaklada na skutecnych faktech a lidech s kterymi se Carter setkal ze sve praxe soudniho psychologa.

Brembelik745
26.08.2019 5 z 5

Zajímavý, zvrhlý, nechutný příběh dle skutečných události... Jako cože?! Šílené, že mezi námi existují lidi jako hlavní padouch. Velmi povedené dílo....četlo se samo. I když autor je vážně kapánek moc drasticky, tak píše opravdu poutavě a těším se na další jeho knihy.

ivana1924
24.08.2019 5 z 5

Chris opět nezklamal....super :)

ivoiro
21.08.2019 5 z 5

Další kniha, která mě nechtěla pustit ze spárů. Autorova fantazie (zdá se) nezná mezí.

Prateri
16.08.2019 5 z 5

. . . thriller, kde se většina zápletky a postav zakládá na skutečných faktech a lidech - napsal pan spisovatel v úvodu. To mne teda vyděsilo. Kdyby si to spisovatel vymyslel, tak si řeknu, že má velice bujnou fantazii a nechá mě to v klidu, ale že taková monstra běhají po světě - nějak se mi nedostává slov. Výborně napsané, ale jednou přečíst mi to stačilo.

biairicia
15.08.2019 5 z 5

Wau! Emoční psycho! Chris Carter nemůže být normální! :D Taková propracovanost, to nepochopíš. Miluju jeho knihy a úplně stejně miluju Huntera. Vážně skvělé čtení z kterého mrazí. Pecka.

Pettinka
11.08.2019 5 z 5

Šlo o uplně jiný druh vyšetřování než jsme od tohoto autora zvyklý... nicméně za mě jeden z nejvíc povedených příběhů :) Pokračuju s detektivem Hunterem dál :)

maličkán
30.07.2019 5 z 5

Tato kniha byla trochu jiná než předcházející díly. I když známe vraha téměř od začátku, vůbec to neubralo na napětí a čtivosti. A jde se na další díl.

pavlina9305
27.07.2019 5 z 5

....nevím co víc k tomu napsat, rozhodně stojí za přečtení,

igor6114
26.07.2019 5 z 5

Už mi je hlúpe písat že to bol znovu najlepší diel :D čast od časti sa to zlepšuje.

EvaSupovic
14.07.2019 5 z 5

Teda to byla zase jízda ve stylu Cartera. To bylo opět parádní počteníčko, od kterého se nešlo odtrhnout.

PáJa095
14.07.2019 5 z 5

nejlepší

marek7167
12.07.2019 5 z 5

Poprvé jsem knihu přečetl tak 3 roky zpátky a bylo to mé první setkání s autorem. Po dočtení všech ostatních knih včetně Galerie mrtvých, jsem se do ní pustil znovu v očekávání, jak na mě bude působit nyní... řeknu to takhle, ano, někdo může hledat chyby a nedokonalosti v ději, já si naproti tomu z knihy poprvé odnesl pocit, ze Robert Hunter není jen živá wikipedie, co vše zná, ale je skutečně zranitelný člověk, a to nemyslím jen po fyzické stránce. Poprvé ze všech knih od Chrise Cartera jsem Huntera vnímal i po jiné stránce, ne jen jako policistu, který prostě hledá dalšího vraha, kniha konečně odhaluje do detailů i jinou minulost Roberta než úmrtí jeho matky (a i to zde bylo rozebrano více kdy jindy) a už jen díky tomu si kniha 5* zaslouží! ... \no spoiler\

Nikusscha
09.07.2019 5 z 5

Opět musím napsat: WAU!. Carter se opět vyznamenal. Ani u této knihy jsem opět netušila jak to dopadne. Příběh byl hodně psychologický a tudíž na čtenáře náročný. Autor si s Hunterem pěkně pohrál. Co já budu dělat až dočtu všechny knihy to teda opravdu nevím. Za mě 5/5*. Jde se na další díl: Já jsem smrt.