Popravčí

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/400416/popravci-DKd-400416.jpg 4.71209

Robert Hunter (2.)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, BB art

The Executioner (2010)

Kniha Popravčí

Ticiana
včera

Druha kniha. Opet se to hodne dobre cetlo. U Cartera je potreba si pamatovat vsechny postavy. Nikdy nevite, co se z toho vyklube. Popravci mne bavil. A verim tomu, ze ten motiv fakt nekteri lidi muzou mit. Co mne hodne bavi je hlaska Cartera kdyz se ho nekdo zepta, odkud neco vi: "Hodne ctu". Ano to se uz smeju. Velice povedene. Ted na treti dil. :)

WowKokinko

Mám pocit, že budu mít nového oblíbeného autora. Hnusně nechutné vraždy tak bych popsala tuto knihu :) super čtení

pastelka53

Klasická detektivka jak má být! Sériový vrah, který své oběti zabíjí tím čeho se nejvíc sami bojí, mrstí se za minulost, která nemohla být zapomenuta.
Strhující, každá kapitola nutila číst dál a dál.
Hunter a Garcia se tohoto případů ujali s vervou a odhodláním.
Co vás hoši asi čeká dal?

elena2054

Pan Carter psát umí, to už bylo jasné z jeho prvotiny.
Kniha má spád, autor umí popisovat detaily, které pak dokáže logicky obhájit, takže skoro nic nepostrádá logiku.
Doufám však, že se v dalších knihách více odváže a nebude hrát na happy end, ale více na realitu.
Poslední mordy byly podle mě uspěchané, tudíž bez atmosféry. Měla jsem z toho pocit, že se Carter rozepsal a ve třech čtvrtinách knihy si uvědomil, že kniha musí mít přesně 346 stran, tak tam honem vtlačil ještě ty tři mrtvoly, co měl v notýsku a oba vrahy pak chytil během čtyř stran.
Dle mě i podruhé nezvládl uspokojivý závěr, jakoby to zatím neuměl jinak než tak, aby nám vše detailně sdělil sám vrah, který je sice celé roky nemluvka, ale nakonec má potřebu se pořádně do všech podrobností vykecat zrovna detektivovi.
Přes všechny mé výtky knize neupírám, že je skvělá, že jsou hlavní hrdinové sympaťáci, a že si hodlám celou sérii nejen přečíst, ale že se na to další čtení těším. :)

CafeMan

Vynikající "Kártrovka". I když o chlup horší než dvojitý kříž. Doporučuji! Detektivka na jedno, maximálně dvě čtení. Výborný a napínavý závěr knížky!

PavkaHu

Trochu slabší, ale přesto jsem slupla jak malinu.

MOmoMO

Zase super, už bych se jen opakovala. Čte se to samo a hlavní hrdinové jsou velcí sympaťáci :)

Ctenar1202

Chris Carter....autor, ktery ctenare uchvati svym psanim. Je to prvni kniha, kterou jsem od nej cetla a rozhodne ne posledni. Jeho dokonale podrobne liceni brutalnich vrazd ctenare znechuti a jeste vic donuti cist dal a dal. Mistr v odkryvani vysetrovani. Urcite si musite jeho knihy precist.

Pohřbená pravda
Pohřbená pravda