Popravčí

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/400416/popravci-DKd-400416.jpg 4.71510

Robert Hunter 2.

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno, BB art

The Executioner, 2010

Kniha Popravčí

pipa36
předevčírem

Typický americký thriller, v němž se řeší brutální a neobyčejně “dobře” promyšlené činy psychicky vyšinutého vraha. Velmi dobře se to četlo, neustále se něco dělo.

TaLu

Ano, jednotlivé vraždy jsou šílené a jejich popis barvitý, přesto si mě autor získal. Snad je to tím, že jeho příběh nevyznívá depresivně. Hlavní hrdinové jsou skvělí a děj strhující a svižný.
Nevadí mi číst thrillery, protože jde o autorovu fantazii, která nás čtenáře sice napíná jako strunu, ale nemusíme se děsit a bát. Nu a v tom, co se teď děje ve světě kolem nás to může být odpočinková četba. Detektiv Robert Hunter si mě získal svou lidskostí, kterou staví nad zákon. Těším se na další díly série.

Další absolutně peckoidní záležitost Roberta Huntera a jeho parťáka Garcii! Byla jsem - jako obvykle ;-), nadšená hned od začátku a poslech audioknihy se mi jen těžko přerušoval. Autor měl všechno originálně a hlavně geniálně promyšlené. A případ jako takový je nejen nechutný a určený výlučně pro silné povahy, ale i jedna velká jízda. Autor nás, čtenáře či posluchače, nenechá vydechnout byť jen na kratičký okamžik ;-). A závěr je naprosto dokonalý! Když už se zdá, že řešení je jednoznačné, objeví se nové skutečnosti a všechno je jinak. Za to si kniha samozřejmě zaslouží nejen plný počet, ale i velké doporučení milovníkům této vyšetřovatelské dvojice :-). A já pevně doufám, že se brzy dočkám dalšího dílu...

BlackBlade

Propletený detektivní příběh, kde zhruba v polovině začnete tušit motiv a zápletku, ale konec opět hezky překvapil.

ŠevčaMadVR6

Stejně jako Dvojitý kříž - super čtivé, nejde se od knihy odtrhnout.

soupik2012

Čekat přes 2 roky na pokračování této série bylo ubíjející, ale nakonec jsem se dočkala. Těžko jsem mohla u tohoto žánru očekávat něco neotřelého a tak musím hodnotit především příběh jako celek a způsob vypravování. Trochu mi vadí, že parťák Huntera, Garcia je vykreslován jako takový ťunťa, ale nevím jak jinak by šlo popsat některé situace, aby je každý snadno pochopil. A tak to panu Carterovi nemohu příliš vytýkat. Děj je svižný, ale docela předvídatelný. Potěšilo mě, že ačkoliv se do příběhu přimotá trocha mystiky, zůstává děj uvěřitelný a nenarazila jsem na nic, co by mi přišlo zcela nelogické a nevěrohodné. Stejně jako první část Dvojitý kříž, tuto audioknihu čte pan Jakub Saic. Jak se již naštěstí stalo zvykem i pan Saic přidává tomuto příběhu další rozměr. Jenom četba knih by mne již neuspokojovala. Pan Saic mistrovsky dokresluje atmosféru příběhu změnou barvy hlasu. Byl to opravdu zážitek.

Dalamanek831

První díl se mi líbil o maličko víc nicméně další pěkný díl ze série.Urcite nezklamal a stojí za přečtení kdo má Cartera rád tak si myslím že ho nezklame.Urcite si přečtu i další díly ze série.

pakoshka

Průměrná oddechovéá detektivka se všemi klišé, což mělo za následek moje občasné odfrknutí. Nicméně četla se dobře, doporučuju, pokud potřebujete vypnout.