Jeden za druhým

Jeden za druhým https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248855/bmid_robert-hunter-jeden-za-druhym-2ui-248855.jpg 5 2449 2449

Robert Hunter série

Když detektivu Robertu Hunterovi ze Speciální sekce vražd losangeleské policie zavolá anonym, aby se podíval na jednu webovou stránku, vypadá to jako podivný žert. Jenže online vysílaný přenos, určený jen Hunterovým očím, zachycuje popravu neznámé spoutané oběti. A volající nechce, aby se detektiv jen díval, má se zločinu také účastnit, a odmítnutí nepřichází v úvahu. Vzápětí je mrtvola neznámého nalezena, a tak se ukáže, že nešlo o trik ani počítačovou animaci...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

One by One , 2013

loskatos
19.01.2017 3 z 5

Upřímně už mě ten scénář, kterým se knihy Chrise Cartera vyvíjejí, začíná trochu nebavit. V této knize více, než v předchozích, je velmi zřetelné, jak si spisovatel neví rady s nějakým vyšetřováním. SPOILER: Tři čtvrtiny knížky se (kromě brutálních vražd) neděje nic, detektivní dvojice na nic nepřijde, pak se detektiv jede projet a díky dopravní ceduli si najednou uvědomí spojitost se starým případem, o kterém čtenář z předchozího děje neví, a vše je na 10 stránkách vysvětleno. Pak samozřejmě ještě "napínavé" finále, střet detektiva Huntera s vrahem... No, asi si na čas od Carterovek odpočinu a radši si přečtu nějakou poctivější detektivku, kde se vyšetřování, děj, skutečně nějak odvíjejí, kde detektiv "pátrá". Samotná brutalita vražd a zvrácenost vraha ještě dobrou detektivku nedělá. 55%

harena
13.01.2017 5 z 5

Ano, také souhlasím se čtenáři, že si nejsem jistá a trošku se děsím toho, jak by dopadla zvrácená "reality show" u nás, třeba přímo v Čechách. Kromě strhujícího napětí, které kniha má, zůstane v hlavě ještě mnoho otázek .
V knize jsou nejen brutálně popsané vraždy, ale také se dozvíme, proč tak pachatel jednal a proč tak hrozným způsobem vraždil. A to pro mě dělá detektivku tak skvělou. Určitě doporučuji k přečtení, ale raději snad ne před spaním :))))

ArwenAragorn
12.01.2017 4 z 5

Viděla jsem podobný béčkový thriller, tak mě námět knihy zas až tak objevný nepřišel. Ale čtivá je.

sabca
12.01.2017 5 z 5

Kniha napínavá od začátku do konce a přesto, že už vrah je odhalen znali, napětí zůstalo až do úplného konce. Protože kniha byla nervy drásající, musím teď vzít něco lehčího ne zase sáhnu po další knize Chrise Cartera, která mám v úmyslu přečíst.

mispulin
03.01.2017 5 z 5

Tady je 5 hvězdiček hrozně málo. To byla jízda. Ani jeden nudný okamžik za celou knihu. Úžasný, neuvěřitelný a napínavý do poslední stránky.

Arsi
28.12.2016 5 z 5

Carter opět nezklamal. Napínavé od začátku až do konce. Je to nervydrásající, ale nemůžu si pomoci. Od takové knihy se prostě neodchází a musí se číst a číst a číst.

čef
13.12.2016 5 z 5

Naštěstí to není jen o sériovém vrahounovi, který zanechává hromady vodítek dle bible, koránu nebo čeho, až je chycen. Tento příběh je mnohem zajímavější, jak zápletkou, psychologickými postřehy a znalostmi autora, tak i smyslem a poučením i když pesimistickým ohledně jednání většiny lidí na internetu. Já jsem o drobet optimističtější, ale zato často zklamán. Opravdu moderní, zajímavá detektivka.

Lu89
24.11.2016 5 z 5

Myslela jsem si, že Ch. Carter už nemůže napsat lepší detektivku, zmýlila jsem se. Od začátku až do konce naprosto strhující příběh. Sice to není nic pro slabé povahy, ale tak kdo zná tohoto spisovatele ví, že od něj žádný čajíček čekat nemůžete :) Oproti jiným detektivkám se mi také líbí, že až do posledních stránek vůbec nevíte, kdo je vrahem. Vlastně ani nemáte čas nad tím dumat, protože hltáte jednu stránku za druhou dokud nejste na konci.

kulatina
06.11.2016 5 z 5

Uff! Takhle napínavou moderní štafetovou detektivku jsem dlouho nečetla. Vše propracované, srozumitelně podané, v hlavní roli sympatický detektiv Hunter. Nejdříve jsem četla po večerech a ráno, posledních 60 stran i při vaření oběda s vařečkou v ruce. :-) Doporučuji všem i jako varování, s čím vším se na internetu můžeme setkat. 5 hvězdiček.

kyssling
31.10.2016 4 z 5

Skvělý Carter, námět tady již sice mockrát byl, ale příběh se valí pořád dopředu a nedá čtenáři vydechnout. Jedinou drobnou výtku bych měl k pachateli, až do úplného závěru nemá čtenář šanci nic odhalit.

kikina28
20.10.2016 5 z 5

Miluji zvrácené knihy, ač jsem velmi citlivý člověk, kterého rozbrečí jen krásné psí oči. Nesnáším násilí, ač v knihách ho vyhledávám. Asi si říkám, že papír snese všechno a zaplaťpánbůh to není skutečnost.
Proto jsem sáhla po téhle detektivce a dobře jsem udělala. Je super napsaná, propracované detaily mučení, takže se mi dokonce stalo, že jsem ji 2x asi na 10 minut odložila, než jsem to vydýchala. Přečtená byla za 2 dny (obvykle mám knihu na 4-5 dní). Navíc každá kapitola končí tak, že vám to nedá a rozečtete další.
Detektiv Robert Hunter dodává knize na sympatičnosti co se týče policie, s takovým bych se na ulici určitě nebála.
Můžu jen doporučit každému, kdo má rád napětí, trochu toho "humusu" v knížkách a bude se těšit na další knihy od tohoto autora stejně jako já.

AndyK
18.10.2016 5 z 5

Tak
tohle
bylo
něco!

Kdybych neměla jiné povinnosti, přečtu na jeden zátah... nicméně i tak jsem knihu zhltla hodně rychle. To totiž ani jinak nejde, ona vás nepustí! Jsem ráda, že jsem si od posledního přečteného dílu nechala pauzu a o to víc jsem si příběh mohla "vychutnat"... Uvozovky jsou záměrně, protože šílenosti, které vrah svým obětem provádí....

Za mě zatím nejlepší Carterovo dílo a nemůžu se dočkat, až si přečtu další! Pauzu si ale zase dám, protože i když je autor určitě jedním z mých nejoblíbenějších a já ho naprosto zbožňuju, podobnostem se neubránil... a zkrátka přestávka je podle mého k tomu pravému prožitku z čtení potřeba.

Dolik13
13.10.2016 5 z 5

Na knížku jsem narazil tady. Nestalo se mi, abych nějakou knížku přečetl jedním dechem za dva dny. Naprosto fantastické, jsem nadšený, jak si autor pohrál se slovy. Často mi naskakovala husí kůže, kapitoly nebyly roztahané, děj byl neustále napínavý a rozhodně se hned vrhnu na další knihu od tohoto autora.

Aymira
08.10.2016 5 z 5

Carter to neumí jinak než dokonale. Jeho standard je tak vysoko, že i kdyby nějakou knihu malinko pokazil, pořád to v porovnání s ostatními bude na pět hvězdiček. Ale on tuhle knihu opět nepokazil. Vypráví příběh plný krutých vražd, o nichž rozhodují jini. Nechává čtenáře zamyslet se nad lhostejností současného světa, nad anonymitou internetu. Vše graduje ve strhujícím finále, kde vteřiny odpočítávaji život vícero lidi.

Carterovi se podařilo vytvořit detektiva, kterému nejde nefandit. Ac všechno zná a všechno ví, je zároveň empaticky, přátelský a sexy. Přesne jak zaznělo v teto knize: každa žena by dala cokoliv byť i za jedinou noc s nim.

Selinute
06.10.2016 5 z 5

Carterovy knihy jsou na můj vkus moc drsné a místy až děsivé. Přesto nedokážu odolat a opět sáhnu po další.. Proč? Protože mě svým zvláštním způsobem neskutečně přitahují, provokují a nutí k zamyšlení... Carter, to je pro mě "Mistr thrilleru"!

STARKAN
04.10.2016 4 z 5

Pro mne zatím nejslabší díl série a zklamání. Hvězda dolů za to, že se autor drží stále stejného "modu operandi". Chtělo by to trošku změnu. Rovněž jsem z tohoto vraha neměl tak nepříjemné pocity, jako z vrahů v předchozích příbězích. Co se mi opět hodně líbilo, je vysvětlení ke konci knihy a jak skvěle do toho zapadá motiv - ostatně jak už jsme u Cartera zvyklí. Tudíž než si přečtu Zlobu, dám si pauzu, protože repetetivnost v této sérii, už mě začíná dělat lehce kritickým. Nicméně kniha je to velice dobrá a neznat předchozí díly, asi hodnotím 5 hvězdičkami.

hatuli
04.10.2016 5 z 5

Opět skvělý díl. Doporučuji.

Fififjonka
29.09.2016 5 z 5

Tato kniha se řadí na první místa nejlepších knih, co jsem v tomto žánru četla. Opět parádní motiv. Nevím jak ostatní, ale já vždy upřednostňuji v knihách osobní motiv před nahodilým mordovaním beze smyslu. Navíc nápad se zvrácenou společností je dost aktuální a pěkně z toho mrazí. Kladně hodnotím i výborně vygradovaný konec. Jsem dost zvědavá, jestli Carter udrží kvalitu tak vysoko i ve Zlobě.

Šánka
27.09.2016 5 z 5

Už mi připadne až hloupé, abych napsala, že to bylo opět skvělé. Nebylo a ...... nenapíšu to, ......protože tento díl byl dle mého zatím nejlepší z celé série :-).
Bylo to opět brutální a šílené, to autor už předvedl v minulých dílech, ale mě nejvíce mrazilo z tématu a následně výsledku hlasování široké veřejnosti v ,, reality show ". Jsme opravdu takoví ? Skoro se bojím si odpovědět.
Mistrovsky napsaná thrillerová série !

ankaras
12.09.2016 5 z 5

Zatím má nejoblíbenější kniha od Chrise Cartera. Mám od něho vše přečtené a netrpělivě čekám na další knihu, která dorazí na konci září. Jak to jen říct? Je to prostě MAZEC! :)