Jeden za druhým

Jeden za druhým https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248855/bmid_robert-hunter-jeden-za-druhym-2ui-248855.jpg 5 2458 2458

Robert Hunter série

Když detektivu Robertu Hunterovi ze Speciální sekce vražd losangeleské policie zavolá anonym, aby se podíval na jednu webovou stránku, vypadá to jako podivný žert. Jenže online vysílaný přenos, určený jen Hunterovým očím, zachycuje popravu neznámé spoutané oběti. A volající nechce, aby se detektiv jen díval, má se zločinu také účastnit, a odmítnutí nepřichází v úvahu. Vzápětí je mrtvola neznámého nalezena, a tak se ukáže, že nešlo o trik ani počítačovou animaci...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

One by One , 2013

Etule
04.06.2017 5 z 5

Musím se přiznat, že v průběhu čtení, jsem si říkala, že dám tomuhle dílu 4*. Přece jen jsem jich přečetla hodně za sebou v poměrně krátkém sledu a začalo mi to vyšetřování lehce splývat. Číst pořád o tom, jak je Hunter skvělý a neomylný tomu taky trochu přidalo. Chápu, že to autor musí uvádět pro čtenáře, kteří na knihu narazí a přečtou si ji jako první. Aby byli v obraze, co a jak.
Nu a pak přišel závěr a všechno změnil. Zase jsem zůstala zírat, pak jsem se skoro začala modlit a nevěřícně vrtět hlavou. Takže to opět dokázal. Nejsem až takový fanda detektivek, ale tyhle se mi opravdu dostaly pod kůži.
Nejmrazivější na celé té knize není ani tak způsob toho, jak vraždy probíhají, ale okolnosti, které k němu vedou. Smutné na tom je, že si myslím, že přesně takhle by to skutečně probíhalo. A že výsledky by byly naprosto totožné jako v knize. Svět jde vážně do p*dele...

Acquenta
24.05.2017 5 z 5

Napětí, brutalita, skvělá detektivka, taková, jakou umí jen Chris.

susu
30.04.2017 5 z 5

Carterovy detektivky jsou si tak podobné, že brzy po přečtení zapomenu, o čem která vlastně je. Tuto si pamatuji dobře asi proto, že motiv vraha vcelku "chápu".......A asi proto se mi taky nejvíc líbila.

ODINEK
26.04.2017 5 z 5

Byla to první kniha od tohoto autora a byla opravdu parádní, musela jsem si v knihovně na ni dlouho počkat, ale čekání se vyplatilo. Určitě nebude poslední, přečtu je všechny, už se těším na další

Matne
02.04.2017 4 z 5

Komentář obsahuje SPOILERY! Je to moje druhá kniha od Chrise Cartera, co jsem četl. A musím se shodovat s mnoha komentáři, kniha se parádně čte, má spád, je velmi napínavá, a způsoby vražd jsou originální a kruté a padouch velmi inteligentní. Navíc skoro každá kapitola končí cliffhangerem, takže člověk musí číst pořád dál. Jenže, přes to všechno, skoro 300 stran čtu knihu, kde je pachatel tak chytrý, že detektivové nemají žádnou stopu, resp. mají jen ty stopy, co pachatel chce aby měli. A pořád si říkám, která z těch postav co se v knize mihly bude vrah. Měl jsem pár tipů. Nakonec se vše vysvětlí náhodou, kdy si Robert Hunter vzpomene na nějakou událost, o které jsme jako čtenáři neměli ani páru, a vše je vysvětleno. Prostě Deus ex machina. A nemyslím si, že je to pro detektivku úplně dobře. Přesto dám 4 hvězdy, protože jsem se na čtení vždy velmi těšil.

Hani1088
02.04.2017

Tento autor je naprosto skvělý.

lea735
30.03.2017 5 z 5

Pěkné, čtivé , brutální. Robert Hunter, jeden z nejlepších knižních policistů . Moc se mi líbí , že v knihách Chrise Cartera se neřeší rodinné vztahy, a kdo s kým kde a proč a jestli vůbec..to mne nezajímá , chci detektivku a tohle je detektivka jako řemen. Méně brutality by mi nevadilo. Kniha je zároveň i zamyšlením nad skutečností že lidé jsou čím dál víc zvrácenější a podlejší.

PetraBery
21.03.2017 5 z 5

Opět výborně psaný příběh detektivů Roberta a Carlose, tentokrát vraždy v přímém přenosu. Představy mi běžely naplno, ta bezmoc, že nemůžete nic udělat, aby se další vražda nestala... Stejně jako některé jiné čtenáře by i mě zajímalo, jestli je společnost v reálu lepší než v knize, jaké by bylo její rozhodnutí o osudech druhých lidí.

konicekbily
19.03.2017 4 z 5

"STANDARDNÍ CHRIS" A " HUNTER". Přináší také možnost k zamyšlení nad charakterem a vlastnostmi současníků. Pokud by měl pravdu, nevypadá to s lidstvem dobře.

IvusP
17.03.2017 5 z 5

Další knížka od Cartera, která vám prostě nedá spát (doslova). Což je pro mně u tohoto spisovatele už vlastně standard... :-) prostě není možné knížku odložit a nechat ji netknutou déle než po nezbytně nutnou dobu... Typická brutalita mně nutí zavřít oči a říct si " neee to neudělá", a ono jo! A už jenom proto prostě musím co nejrychleji vědět, co k tomu toho magora vede a s kým máme tentokrát tu "čest". A teď si jdu přečíst nějakou oddechovou slátaninu, abych se co nejdřív mohla znovu vrhnout na detektiva Huntera... :-)

dikobraz
14.03.2017 2 z 5

No nic. Zase sklamanie. Autorova masturbacia nad strasidelnymi vrazdami pokracuje. Ale pride nesmrtelny a genitalny Robert (jeeej, ako nas milovany preceda) a mrknutim oka spozna, ako vsetko bolo. Garcia je zas len babka, kapitanka len krici. Nuda, nuda, nuda. Ale nato, aby autor pochoval niekoho z tymu alebo niekoho blizkeho, na to v celej serii nema gule. A pardon, jedneho sa zbavil. Davnejsie. Na pat casti ubohe, vsetci su tam zrejme nesmrtelni alebo ich ochrani super mrk ocko Rooooobert. Tak si to aspon konpenzuje nezmyselnymi vrazdami a dementnym pritakavanim detektiva Garciu.

Půca4
12.03.2017 5 z 5

První kniha od tohoto autora a rozhodně ne poslední. Napínavá detektivka od začátku do konce, originální způsob zabíjení, skvělá zápletka a dokonalé rozuzlení s ještě dokonalejším momentem překvapení! Žádné nudné části, děj jde plynule vpřed a nenechá vás knihu odložit. Dvojice vyšetřovatelů jak má být, Robert Hunter mě svými řekněme schopnostmi vážně ohromil. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout, čte se rychle, nemá moc postav, aby se to pletlo, prostě jedním slovem bomba. 5*

michelleczsp
03.03.2017 5 z 5

Další z mnoha povedených případů Roberta Huntera. Kniha opět zaujala na prvních stranách a nechala vás napnuté až do konce. Případ je propracovaný do posledního detailu a momenty překvapení jsou využity přesně ve správných místech. Vím proč je to můj oblíbený autor, i když si někdy říkám, jak něco takového může vymyslet. Už se těším, až dostanu do ruky další knížku.

misbyxo
28.02.2017 5 z 5

Úžasná detektivka, která se dá srovnat svým obsahem se severskými detektivkami. Moje první knížka od autora, ale určitě si přečtu další s detektivem Hunterem. Úžasný napínavý děj, skvělé postavy a příjemný styl psaní. 5*

petrels
25.02.2017 5 z 5

Opět perfektní čtení. Vždy po přečtení nové knížky od Cartera si musím přečíst nějakou uklidňující knížku abych si odpočal od těch brutalit. I když tato poslední knížka ukazuje, kam mohou vést různé reality show aby se diváci mohli bavit.

šipek
16.02.2017 5 z 5

Tak to byla neskutečná jízda. Pomalu ani nevím co napsat to se prostě musí přečíst. Způsob vražd dost brutální a detektiv Hunter opět perfektní. Při každé volné chvilce jsem měl knihu v ruce.

minirock
12.02.2017 5 z 5

Vraždy jsou fakt brutální až je z toho člověku šoufl. Ale celkově se nedá dělat nic jiného než číst a čekat jak tahle šílenost dopadne. Rozuzlení je sice malinko kostrbaté, myslím že už z nápisu na skle v bytě druhé oběti se dalo vystopovat víc ale i tak to bylo docela přesvědčivé. Carter nezklamal.

Demonlover
07.02.2017 2 z 5

Chris Carter se nechává inspirovat jinými autory stejného žánru a čerpá z odborné literatury oboru soudního lékařství.
Sám disponuje dobrou znalostí sociální psychologie a nezvyklou pílí až workoholismem. Jak on sám, v jednom rozhovoru ,uvedl, píše celý den, každý den od pondělka do pátku. Pouze víkendy tráví se svými gay přáteli. Za tu jeho pracovitost mu dvě hvězdičky dám.

DaliaUL
01.02.2017 4 z 5

Četla jsem jedním dechem a nemohla jsem přestat, dokud jsem jí nepřečetla, dobře napsané a strhující děj.

Libkuci
27.01.2017 5 z 5

Parádní jízda od první až po poslední stránku... Sice Hunterovo docvaknutí mě přišlo moc náhodné, ale v dané souvislosti docela možné. Konec konců lidská mysl a mozek je nepřekonatelný počítač. Tak proč ne....