Já jsem smrt

Já jsem smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302812/bmid_ja-jsem-smrt-0DK-302812.jpg 5 2108 492

Robert Hunter série

…budete koukat, co se všechno stane Ve svém sedmém příběhu se detektiv Robert Hunter opět setkává se svým parťákem Carlosem Garciou nad případem dvacetileté ženy, jejíž mrtvola je nalezena v bizarní pozici na trávníku poblíž losangeleského letiště. Pitva prokáže, že oběť byla mučena a usmrcena mimořádně trýznivým a vynalézavým způsobem - a také se objeví vzkaz, který vrah v jejím těle zanechal. Takřka hned se najde i další tělo a Hunter se pouští do boje s časem, aby dostihl a zneškodnil netvora, jehož minulost skrývá temné tajemství - predátora, který má jedinou neukojitelnou touhu: zabíjet.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

I Am Death , 2015

Kniholapka
27.10.2023 5 z 5

Nechápu, kde autor bere náměty na tak brutální díla...Když už si myslím, že nemůže přijít nic horšího, dozvím se, že může! Opět skvělé čtení. Knihy si užívám, čtou se sami a musím je dočíst, abych věděla, jak se hádanka vyřeší.

Allys
25.10.2023 4 z 5

Tuhle sérii mám ráda, ale přijde mi, že tohle byla slabší část. Možná proto, že jsem ji četla chvíli po Zlobě. Příběh je psaný klasicky poutavě, brutality je tam tolik, že člověku občas přijde nevolno, kapitoly končí vždy v tu nejnapínavější chvíli, jak to u autora bývá zvykem. Mnohé věci mi přišli opakující se a způsob vyšetřování takový stejný. Taky jsem měla občas pocit, že stupňující se brutalita jede na úkor kvality zápletky. V každém
případě je to velmi napínavý thriller a dobře napsaný příběh. Nemohu však v porovnání s jinými autorovými dílami dát plný počet *.

Žanek_Hantec
18.10.2023 5 z 5

Carter je obecně betelné magor v tom nélepším slova smyslu. Jen bysem chcel vidět ty jeho myšlenky v mozku vyjádřený chemickéma rovnicema. To by byl hustopeč! Jo a ještě bych mu asi nechal pro zichrofku cvičně překopat zahrádku...

dufkys
14.10.2023 4 z 5

Nevím proč, ale předchozí díly mi přišly lepší. Ale určitě se jedna o fajn detektivku.

fis.rena
12.10.2023 5 z 5

"Inu,nápověd je ve jménu. NEBOŤ JÁ JSEM SMRT." ...

Chvílemi jsem u provedení vražd napětím nedýchala a říkala si "to tam nerozepíšeš podrobně,to je jasný". Ale hele,jo. Prostě to tam napsal a hodně dobře. Tak dobře,že jsem až cítila svou přítomnost u vrahovo rozdělané práce - ostatně jako vždycky u knih Cartera.
U sérií jiného autora jsem si musela vždycky něčím "proložit" jednotlivé díly,protože bych se hned v návaznosti dalším dílem nudila,ale tady se nemůžu odpoutat a jedu jeden za druhým.
Na konci tohoto dílu se mi při zašeptaném slově vraha "děkuji" rozběhla husina po zádech až do vlasů.
Doufám,ze série bude nekonečná a uvítala bych jeden díl,kde se bude autor,díky svému vzdělání a zkušenostem,věnovat vrahovi ich formou a půjde mu hluboko do hlavy.
Já mám dojem,že až sérii dočtu, s lahví kvalitní whisky budu vyhlížet před domem buick s Hunterem za volantem :D

Reacher
02.10.2023 4 z 5

Na rozdíl od ostatních čtenářů si nemyslím, že Carter ještě více přitlačil na poli brutality. Vzhledem k tomu, co jeho monstra napáchala v předchozích knihách, mně přišel tento vrah celkem průměrný. I příběh se mi zdál mírně slabší, než předchozí,,Zloba". Ale i tak tu máme typickou,,carterovku", kde vzrůstá počet vynalézavě zavražděných obětí, Robert opět dokáže dešifrovat vrahovy myšlenky a typický konec, který mi už začíná připadat jako trade mark by Chris Carter :)
Stále se jedná o adrenalinovou jízdu, napětí nechybí a o identitě pachatele jsem neměl ani tušení, takže pořád ještě spokojenost...

FerryTaz
29.09.2023 5 z 5

Opět perfektně napsaný příběh. Vraždy jsou opět detailně rozepsané, až z toho vstávají vlasy na hlavě. Za mě skvělá kniha, ohledně jako celá série s Robertem Hunterem. Líbí se mi, že na sebe knihy navazují,ale dá se také každá přečíst samostatně. Nezbývá než se pustit do dalšího dílu.

Misoso
25.09.2023 5 z 5

Dokonalé, ako vždy, Chris Carter je najlepším autorom thrillerov, akého som kedy čítal. Páchateľa som, znovu, neodhalil ani motív. Dokonalo prepracovaná psychika a subjektívne prežívanie vraha. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

Airelle
21.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Sedmý díl mojí oblíbené série Robert Hunter je opět brutálnější než díl předchozí. Sama musím říct, že to pro mě bylo někdy velmi náročné, obzvlášť pasáže s Červem ve mně vyvolávali vztek, soucit,

Vraždy jsou opět popisovány tak věrohodně, že máte pocit, že jste se ocitli na místě činu, že jste v kůži vraha, oběti a pak vyšetřovatelů. Tohle Carter prostě umí a nedá se mu to upřít.

Také nemůžu opomenout opět vynikající přednes Jakuba Saice, který knihy načetl a myslím, že si neumím představit, že by mě Carterovým thrillerem provázel někdo jiný.

Dávám si teď čtecí a poslouchací pauzu, protože se mnou tenhle díl naprosto zamával.

dlabikk
18.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Snad poprvé jsem měla dost divný pocit z knihy při poslechu, když jsem slyšela slovo "červ". Naskočila mi husí kůže a modlila se, aby se červovi nic nestalo. No ..... byla to chyba. Výborný a opět hodně drsný Carter. I tentokrát jsem spokojená a dávám za 5* :o)

munka
17.09.2023 4 z 5

Carter opäť nesklamal.

Avila
14.09.2023 5 z 5

Tak je to už trochu nuda psát že to je opět geniální, čtivé, skvěle napsané.... a kam na to ten Carter chodí.... Ale to je prostě bez diskuze pravda.
Další díl a další úžasné (zvrácené) počteníčko.
Všechny díly mám doma, takže ač bych si je chtěla přečíst hned za sebou tak si je musím šetřit abych se měla na co těšit:-)
DOPORUČUJI

m2056
10.09.2023 3 z 5

Kniha je dobrá ale přijde mě to dost podobné všechno ve stejném rytmu.

Anonymkahink
30.08.2023 5 z 5

Oproti předešlému dílu se tato kniha vrací zpět do Los Angeles. Opět se setkáme i s Garciou. Děj byl spíš o vrahovi jako jsme byli zvyklí. Přesto nemám co vytknout, páč to bylo čtivé a dramatické až do samého konce.

Shaxx
18.08.2023 4 z 5

Sedmička zajela opět do staré dobré šablony, jako předchozí díly (krom Zloby). Přijde mi, že je tady level brutality o kapku vyšší, než předtím a nemůžu říct nic jiného, než paráda :) Série s Robertem Hunterem je pro mě prostě relax. A zatím se mi ještě neomrzela hláška "Hodně čtu", takže dobrý :D

Lka
10.08.2023 5 z 5

Audiokniha :
Další skvělý díl. Opět brutální, až si říkám kam na to Chris Carter chodí. Jen doufám, že v těchto knihách někdo nenajde inspiraci.
Audiokniha v podání Jakuba Saice skvělá.

katasukivasukim
02.08.2023 5 z 5

Nóóó,tak zase fičák.Já ho prostě miluju..

knihomolkajanca
02.08.2023 4 z 5

Já jsem smrt přináší další dávku pořádné brutality. Když se najde bizarně naazanžovaná mrtvola mladé ženy, jež před smrtí zažila muka, vydává se ostřílený detektiv Robert Hunter spolu se svým parťákem Carlosem Garciou na stopu dalšímu brutálnímu vrahovi. Ten jim po sobě kromě zuboženého těla zanechá i děsivý vzkaz Já jsem smrt.

Na rozdíl od předchozích dílů série nám tady Carter přimíchává ještě třetí, kde trochu nečekaně sledujeme kroky malého chlapce. Pro mnohé tak nejspíš díl nabude nového rozměru, protože ani jeho osud není zrovna růžový. Velkým plusem je tentokrát i hodně povedené rozuzlení, které celý případ o dost pozvedlo. Už už se zdálo, že Carterovi trochu dochází dech.

Na závěr samozřejmě nemohu opomenout naprosto skvostné zpracování audioknihy a božský přednes Jakuba Saice. Osobně totiž nabývám dojmu, že by mě bavil i nákupní lístek, kdyby jej četl zrovna on. Opravdu tleskám!

Hodnocení: 70%

Za audioknihu k recenzi v rámci spolupráce moc děkuji Audiotece.

Dasa1313
28.07.2023 4 z 5

Je pravda, že čtyři hvězdy si nezaslouží žádná kniha od Cartera, jelikož jsou všechny skvělé, ale v porovnání knih této série jsou pro mě některé díly trošku slabší. Proto ****, ale ve srovnání s ostatními detektivkami by samozřejmě zasloužily všechny knihy *****.
Možná proto, že předchozí díl s Lucienem mě neskutečně nadchl, byl pro mě tento díl o trošku slabší, ale kdybych mezi díly nechala větší pauzu, možná bych byla jiného názoru.
Rozuzlení této knihy je trochu komplikované, oproti jiným knihám, ale všechno do sebe krásně zapadne.

Majuš333
18.07.2023 5 z 5

"Opravdu se bojím zeptat, odkud to všechno o pentagramech víte, Roberte," poznamenala kapitánka Blakeová a opřela se v křesle dozadu.
Hunter pokrčil rameny. "Hodně čtu."
"Ale samozřejmě." Sarkasticky zvedla obočí.

Tak toto bola opäť geniálna jazda, 'Já jsem smrt' je u mňa zatiaľ najlepšia časť tejto série :)
Neviem sa rozhodnúť, či bola lepšia scénka s Nicole a "bratrancom" alebo so Sharon a smskami... Nie je nič lepšie, ako čítať Chrisa Cartera v noci, keď sa potom človek zľakne aj vlastného tieňa :)

"Vypadni sakra odtud, Carlosi," ukázal na dveře. "Protože jinak se Anna nebude zlobit na tebe, ale na mě. A já bych radši čelil hněvu sériového vraha než nasrané ženské, obzvlášť Anně."
"To je velmi moudré rozhodnutí, příteli," opáčil Garcia a vypnul počítač. "Protože když se naštve, vypadá vedle ní i sám ďábel jako strašidýlko Casper z kreslených grotesek."

sérioví vrazi brutalita mučení psychopati vyšetřování

Chris Carter
brazilská, 1965