Dvojitý kříž

Dvojitý kříž https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178895/bmid_robert-hunter-dvojity-kriz-5Lh-178895.jpg 5 3829 949

Robert Hunter série

Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer , 2009

Veru.Viti
30.04.2019 5 z 5

Celou sérii Roberta Huntera jsem začala číst na doporučení Knihánkova. Dopředu jsem tedy byla připravená na to, že některé scény tam budou popisovány hodně dopodrobna až nechutně. Celkově je ale děj napsaný perfektně, je to čtivé. Celé je to originální a charaktery postav jsou pro mě zpracovány naprosto skvěle. Takže stoprocentně pokračuji dál.

DonFilipson
28.04.2019 5 z 5

Perfektní detektivka která mě chytla a nepustila po celou dobu...

Bee240
26.04.2019 5 z 5

Už od prvních stran bylo jasné že toto je prostě skvělá kniha ,pro někoho detailní popis zločinů může být nechutný ale mě to vůbec nevadí..nechápu proč jsem si knihu přečetla až teď když ji mám v knihovně už léta, rozhodně koupím další díly a doplním sérii. Detektiva Huntera a Garciu si prostě oblíbíte. Kniha byla čtivá a dobře napsaná , o vrahovi jsem neměla tušení do posledních stran, někde jsem četla že o někdo poznal dříve já rozhodně ne...konec super opravdu nečekaný aspoň pro mě ano.Rozhodně doporučuji.Skvělé čtení a autor se zařadil mezi mé oblíbené autory.

Costanzo
26.04.2019 5 z 5

Tento autor mi byl doporučen kamarádkou a vzhledem k tomu, že má dobrý vkus na knihy, šla jsem do toho. Nechápu, že jsem se o této sérii nedozvěděla dříve! Začátek knihy hned obrovská nechuťárna, Hunter velkej sympaťák, příběh frčí celou dobu, kapitoly tak akorát. Musím říct, že tak dobré krimi jsem dlouho nečetla. Strhující, poutavé, zápletka vykreslena bravurně! Za mě Cartera tímto okamžikem přidávám mezi své oblíbence a smekám Mistře.

kinee
16.04.2019 4 z 5

Tohle me fakt bavilo. Autor, ktery ma za sebou nekolikaletou zkusenost s psychologii zlocincu, do knizky dal kousek prave z techto zkusenosti a dodal tak knizce punc uveritelnosti. Diky a DOPORUCUJI

otula
14.04.2019 3 z 5

Kdyby to šlo, dal bych 70 %, takhle volím 3 hvězdičky, protože 4 už jsou opravdu moc. Sice se kniha četla dobře, ale tím to i končí. O nic lepší, než tuna detektivek v televizi.
POZOR SPOILER -------
Vrah byl zcela zjevný ve chvíli, kdy měl Hunter rande s Isabellou u ní doma, je až neuvěřitelné a absurdní, že to takovému géniovi okamžitě nedošlo, ale třeba to bylo tím, že měl zamlžené myšlení v opojení láskou.
-------- KONEC SPOILERU.
Ještě drobná poznámka k překladu - překladatel v knize použil jedenkrát přechodník a smůla, netrefil se, když užil ve spojení s ženou mužského rodu...

WowKokinko
13.04.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, líbila se mi zápletka a symbolika dvojitého kříže. S tímto autorem jsem rozhodně neskončila a těším se na další díly :)

kiraa
06.04.2019 5 z 5

Nechápu, jak se mohlo stát, že jsem se doposud s detektivem Hunterem míjela. Neskutečná jízda umocněná slovem Jakuba Saice, díky jehož hlasu všechny ty nechutnosti dosáhly ještě většího levelu. A to fakt nejsem příznivec nechutných mordů a psychopatů s až tak brutálním bordelem v hlavě. Povyšuju tohle čtení nad všechny depresivní severský detektivky, ze kterých na mě padá chlad, depka a zima. Tady mě hřálo kalifornské slunce, domů mi voněla whisky a to navzdory všem těm mrtvolkám staženým z kůže.

Ivet1990
04.04.2019 5 z 5

Není co dodat je to pekelná jízda za dva dny přečteno, tak moc jsem se do té knihy zažrala.

edith79
27.03.2019 5 z 5

Dooost dobré. Perfektní atmosféra této knihy mě pohltila. Přesně tento styl krimi mám ráda. I když je to depresivní a šílené, nemůžete přestat číst. Kdo je pachatelem jsem sice tušila, nicméně jistotu jsem získala až na konci a musím říct, že zápletka a motiv jsou vymyšleny skvěle. Carter je prostě mistr.

petaSk
24.03.2019 4 z 5

[audiokniha]
Už teď musím říct, že kniha je pro mě v rámci thrillerů příjemným osvěžením. Krutých detailů, krve a násilí je zde mnoho, přesto zde nejsou prvoúčelové. Překvapily mě i zajímavé postavy, které se do vyšetřování připletly. Nejsou černobílé a dokonce i na obětech vám záleží, jelikož Carter vás stručně seznámí s jejich historií. Jen mě mrzí, že detektiv Hunter je z nich ten nejméně zajímavý, a ačkoliv pořád knižní sympaťák, asi byste ho v reálném životě zabili :-)
Určitě nebudu číst jeden díl za druhým, ale Carter pro mě bude jistotou v časech, kdy thrillerů je moře, ale málokterý umí tnout do živého.

pismenkovyJoe
22.03.2019 4 z 5

Skvělý a napínavý thriller od začátku až do konce. Myslím že jsem právě objevil svého oblíbeného autora :)

Nestorkea
20.03.2019 4 z 5

Příjemně ubíhající oddechová detektivka. Nemusíte u ní moc přemýšlet, není zbytečně překombinovaná a vraha jsem neodhadla. Hlavní hrdinové jsou sympaťáci, konečně někdo, kdo netrpí sebevražednými sklony, alkoholismem, sexuální náruživostí ani jinou patologií.

Lolila
18.03.2019 5 z 5

Vďaka hodnoteniam na databáze som našla ďalšieho autora detektívok. Prvá časť výborná - už úvod bol skvelý, ďalej sympatický hlavný hrdina s tiež sympatickým nováčikom, zaujímavá zápletka, napätie, ktoré sa stupňuje a záver nemal chybu. Jednoducho skvelé.

lištička123
17.03.2019 5 z 5

Na doporučení můj první Chris Carter. Jsem nadšená, děkuji Irenko, jestli si přečteš tento komentář.
Svižný, rychlý triller. Žádné zbytečnosti. Skvělé čtení. Těším se na další.

Radim.01
17.03.2019 4 z 5

Dostal jsem to do ruky víceméně náhodou. Šťastná to náhoda:-))
Přečetl jsem za 2 dny a hned na to další díl. Po době severských krimi to působí jako svěží vítr. Chvilku si odpočinu od fakt drsných popisů vražd a doctu co mám rozectene. Další 2 díly už mám a těším se na ně.

minimonisek
16.03.2019 5 z 5

Skvělá úvodní kniha této série. Hlavní představitelé mi hned padli do noty. Kniha je psaná tak, že člověk musí číst stále dál a dál. Pachatel mě nenapadl, byla jsem dost překvapená rozuzlením. Doporučuji.

Miluska2810
12.03.2019 5 z 5

Aj napriek tomu, ze necitam americke detektivky tu sa nedalo vytknut skoro nic, bolo to velmi fajn a malo to vsetko co ma mat dobra detektivka. Urcite idem na dalsie jeho knihy

Kristynaond
11.03.2019 5 z 5

Wow. Úžasná kniha! Děj byl svižný, vůbec jsem se nenudila. Huntera a Garciu doslova miluju. A ten konec? Na to jen tak nezapomenu! Jdu na další díl. :)

Kitty
11.03.2019 3 z 5

Čekala jsem oddychovku na propršený víkend a dostala jsem oddychovku na propršený víkend :)
Musím souhlasit s 1T0S_ že je tam spousty nelogických blbostí, ale jinak to má spád a čte se samo.
Jestli si přečtu něco dalšího od tohoto autora? Nějaký čas asi ne, tak dobrý to zas nebylo.

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Chris Carter
brazilská, 1965