Ritus

Ritus https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382/ritus.jpg 4 218 26

Ritus série

1. kniha série Ritus. Francie, 1764. Obyvatele Gévaudanu děsí neznámá bestie, která loví a zabíjí muže, ženy i děti. Král veřejně vypíše na hlavu netvora vysokou odměnu. Vatikán naopak vyšle potají agenty, kteří sledují vlastní tajemné cíle. Také lovec Jean Chastel se zúčastní lovu na netvora. Přitom se neustále setkává s tajemnou a energickou abatyší Gregorií. Ani jeden z nich netuší, že jsou jenom figurkami ve strašlivé hře, která neskončí ani po více než 200 letech… Markus Heitz tentokrát opustil reálie tradiční fantasy a „střihnul“ si akční hororový thriller, ale už po pár stranách zjistíte, že změna nebyla vůbec na škodu, protože autor opět stvořil vynikající příběh. Přeložil Zdeněk Sladovník.... celý text

Horory Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Ritus , 2006

Sheemas
02.05.2014 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, s úžasným příběhem. Mám ráda knihy, které jsou ,,založeny" na historických pověstech a postavách....jen mě více bavila ta historická dějová linie, než ta moderní. Moderní část byla hodně taková...bondovská - hrdina téměř nesmrtelný, všude zbraně, úkryty a vlivní přátele.
Kniha se perfektně čte a patří asi k nejlepším o vlkodlacích.

Niraj
23.03.2014 4 z 5

Velmi poutavá kniha, chytla a nepustila. Mám rád knihy, kde je nějakým způsobem spojena přítomnost s minulostí a odvíjí se ve dvou liniích. Zde navíc temná atmosféra, napětí,... Perfektní doporučuji. Dal bych 5*, ale co nemůžu skousnout, na co jsem vždycky alergickej: hackerka na telefonu, která se dostane do každého systému; kamarád ve vědeckém institutu, který je schopen cokoliv na požádání zanalyzovat (samozřejmě tajně); tajné skrýše se zbraněmi po celém světě; super-mega-turbo auto se všemi vymoženostmi; GPS navigace s plánky snad všech areálů kdejakých institucí... to vše v mých očích značně degraduje jakýkoliv příběh. Škoda. Takže dávám 4*

Tor
24.06.2013

nedočetla jsem. vlastně jsem ani pořádně nezačala. Možná někdy znovu

PHENOM
11.03.2013 5 z 5

Asi moje nejoblíbenějsí knižní serie.Výborný příběh i atmosféra.Vlkodlaky jsem měl rád už jako kluk.A tato kniha mě doslova nadchla.Jen tak dál na toto tema!

Honza1994
26.08.2011 5 z 5

Musím říct že mezi těma všema knížkama o upírech je těch o vlkodlacích opravdu málo. Ob kapitolu se střídají dvě dějové linie, jedna se odehrává ve středověké Francii a druhá v současnosti, které se sice neprolínají, ale mají stejné téma:lov vlkodlaků. Myslím že knížka není pro slabší povahy ale jinak rozhodně stojí za přečtení.

Pernak
31.01.2011 5 z 5

Sám jsem překvapený, že se mi knížka líbila. Velmi pěkné téma - vlkodlaci - .