Revizor

Revizor https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78837/bmid_revizor-sjs-78837.jpg 4 2941 2941

Satirická komedie ruského klasika se baví hloupostí a nevzdělaností úředníků v provinčním ruském městečku, kteří naletí falešnému „revizorovi“ Chlestakovovi, který nestydatě využívá jejich zkorumpovanost, úplatkářství a podlézavost. Kniha vyšla v nákladu 4 500 výtisků, z toho 3 500 výtisků je opatřeno plátěnou vazbou a 1 000 výtisků svázáno v bílé kůži.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Odeon

Ревизо́р , 1836

Karolína18
16.06.2015 5 z 5

Tak tohle mě bavilo. Nad hloupostí některých postav v knize se prostě můžeme jenom smát. Autor vtipně popisoval chování sobeckých měšťanů, kterým záleželo jen na vlastním dobru, takže mi vlastně ani nepřišlo, že by to bylo něco špatného. Rozhodně to není kniha na zamyšlení, ale spolehlivě zkrátí dlouhé odpoledne.

Naoki-Keiko
30.05.2015 5 z 5

Nejlepší na té knize je poslední scénická poznámka

Maverick
23.05.2015 5 z 5

Skvělá, velmi vtipná a poměrně krátká satira! K maturitě ideální čtení!

kotasbk
04.04.2015 5 z 5

Klasika ruského dramatu.

W123
24.03.2015 4 z 5

Satirické dílo o úplatkářství a zkaženosti lidí z malého města.
(Trochu mimo) Připomíná mi to něco, jako některé restaurace, když přijde kontrola. Najednou je všechno, jak má. Zaměstnanci se vnucují a chtějí se ukázat v tom nejlepším světle.
Také je tady samozřejmě žalování a pomlouvání. Vtipné, čtivé a Chlestakov opravdu lišák podšitý.

denjis2957
09.03.2015 5 z 5

Miluji knihy, které jsou nadčasové!! Zábavné, satirické, k zamyšlení.. Je to až k neuvěření, jak se mohla malá vesnice z 19. století tak podobat mnohým českých městům ze století dvacátého prvního. Mimochodem za velmi povedené považuji také filmové zpracování pana Friče z roku 1933. Netřeba více dodávat, je opravdu málo knih, které by tak jednoduše dokázali vystihnout dnešní dobu :D

EvzenTomecek
28.02.2015 5 z 5

Komedie se četla velice dobře. Jsou zde námitky, že se čtenářům pletla jména postav, nicméně já jsem se k plnému porozumění příběhu dostal, aniž bych četl před odstavcem, kdo to vlastně mluví. Líbil se mi humor postav. Autorovi se velice trefně podařilo vystihnout charakter úplatky zkaženého člověka. V tomto je myšlenka knihy opravdu nadčasová. Výborný závěr. Doporučuji, a ne jen pro sympatický rozsah.

jaja1989
23.02.2015 1 z 5

komiédie ktera neni vubec vtipna a jeste se ztracite v postavach

Naisy
01.02.2015

Skvělá knížka, přečtená jedním dechem. Jelikož též pocházím z těch krajin jména se mi nepletli, naopak kdo umí trochu rusky se zasměje :)) Téma stále aktuální. A člověk se někdy rád zasměje lidské hlouposti.

elle.r
22.11.2014 3 z 5

Klasika, ale téma stále aktuální.

Marxus
03.11.2014 5 z 5

Nestárnoucí klasika hodící se do každé doby, v níž žije člověk.Tvor pokrytecký a vlivem peněz zkažený.

Andy74
15.10.2014 5 z 5

Naprostá , rychle přečtená oddychovka :o) Postavy jsem si musela vypsat na papír, protože jsem se už na začátku ztratila ..... ale ono to je jedno. Autor překrásně vystihl situaci, která je vpohodě pasovatelná i na současnost :o)
Pro mne jedinné moje vlastní mínus - knihu jsem z nutnosti četla z tabletu a to fakt není ono ...

Babouš
22.09.2014 2 z 5

S ruskou literaturou si vzájemně nesedneme. Revizor není výjimkou. Přišel mi moc depresivní, zápletka tuctová a zbytečně komplikovaná a pletla se mi jména, protože všichni jsou tam Někdo Někdovič a zní mi to stejně.

IvcaSammet
22.09.2014 5 z 5

Čekala jsem všechno, ale tohle určitě ne ... Námět se mi líbil a tak jsem si dala knížku k maturitě ... Musím říct, že je to opravdu hodně vtipná komedie, hned bych si na ni zašla do divadla! Konec je naprosto geniální!

kacka29
25.08.2014 2 z 5

Celkem jednoduchá zápletka. Kniha mě moc nebavila a do čtení jsem se musela nutit. Navíc se mi hrozně pletla ta podobná, dlouhá ruská jména.

Terri
29.07.2014 5 z 5

"Ani nápad! Žádné úplatky! Takhle kdybyste mi chtěli půjčit, to prosím, půjčit si můžu."
Je až smutné, jak pravdivá tato replika je.

Byxy123
28.04.2014 4 z 5

Vtipná knížka. :D Hlavně ukázka podlézavosti a úplatků. Hodně se hodí k dnešní době. :)

Hita
30.03.2014 4 z 5

Opravdu povedená komedie. Vřele všem doporučuji přečíst.

MonisPop
20.03.2014 4 z 5

Knihu jsem četla kvůli maturitě a líbila se mi. Občas byla až příliš zmatená, ale to byl asi účel. Prvních pár stran jsem měla problém uvědomit si, kdo je kdo. Nakonec se mi zdály dvě postavy jménem Petr Ivanovič celkem vtipné.

tatruszka
06.02.2014 5 z 5

Revizora jsem četla sice už dávno, ale stále si pamatuju, jak jsem se u knihy příjemně bavila. Rozhodně kniha patří mezi jednu z nejlepších knih ruské literatury. Doporučuji přečíst.