Revizor

Satirická komedie ruského klasika se baví hloupostí a nevzdělaností úředníků v provinčním ruském městečku, kteří naletí falešnému „revizorovi“ Chlestakovovi, který nestydatě využívá jejich zkorumpovanost, úplatkářství a podlézavost. Kniha vyšla v nákladu 4 500 výtisků, z toho 3 500 výtisků je opatřeno plátěnou vazbou a 1 000 výtisků svázáno v bílé kůži....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78837/big_revizor-sjs-78837.jpg 3.92422
Literatura světová, Divadelní hry

Vydáno: , Odeon

Ревизо́р

Kniha Revizor

painthers

Satirická pohádka před spaním, ale nijak zvlášť mě nebavila.

Prostě klasika. Moc hezká kniha, mohu jen doporučit.

bookcase

Výborná nadčasová satira, bavila jsem se neskutečně.

Teopa

Je mi lítol že takovému dílu dávám tak nízké hodnocení, připadám si trochu špatně, kvůli tomu, ale vůbec mě to nebavilo. Ani trochu, a to jsem se fakt snažila. A ne jednou. Nudí mě to jako kniha, jako audiokniha v angličtině (kde jsem tedy viděla přidanou hodnotu v tom, že si osvěžím slovní zásobu), nudí mě to i jako divadlo a to už je co říct, protože víc už se vstřebání tohoto děje ulehčit nedá. Nudí mě postavy, lhavní myšlenka knihy i děj. Většinou se tam nic neděje, postavy se chovají nudně, chybí výraznější zápletky, momenty, které by posouvali děj. Proč lidi tu knihu hodnotí tak vysoko? Protože si myslí, že si tím zvednou intelektuální kredit? Nebo vás všechny opravdu tak baví?

milovnice_knih_

Na úvod bych chtěla říct, že jsem čekala, že se mi knížka bude líbit malinko víc. Tím nechci říct, že jsem zklamaná.
Knížka se četla moc dobře, děj utíkal a byl místama i vtipný- bohužel se mi do ní chvilkama moc nechtělo. Postavy byly dobře napsané a celkem i sympatické. Bylo také dobré, že se mi postavy nepletli, což je pro mě hodně důležité vyznat se v postavách.
Celkově to nebyla špatná knížka, ale už jsem četla i lepší.
Hodnocení: 3,5*/5*

Katrinreading

Občas sáhnu po nějaké klasice, abych se dozvzdělala a těch pár hodin, které jsem strávila s revizorem považuji za skvěle strávené! Bezvadné dialogy, uvěřitelně vykreslené postavy i jejich motivy.

yaoiyuri

"Čemu se smějete? Sami sobě se smějete!"

Vtipné. Nadčasové. Jedna z knih, která by neměla chybět v seznamu maturitní četby, přestože - nebo právě protože - je to typická "klasika".

ElleNora

Těším se, až si na knihu zajdu i do divadla - myslím, že jedině tak může tato komedie vyniknout. Četlo se samo, krátké, ale přesto zaujalo cílem - vykreslit satiricky ruskou vyšší společnost a touhu po moci a penězích.