Revizor

Revizor https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78837/bmid_revizor-sjs-78837.jpg 4 2941 2941

Satirická komedie ruského klasika se baví hloupostí a nevzdělaností úředníků v provinčním ruském městečku, kteří naletí falešnému „revizorovi“ Chlestakovovi, který nestydatě využívá jejich zkorumpovanost, úplatkářství a podlézavost. Kniha vyšla v nákladu 4 500 výtisků, z toho 3 500 výtisků je opatřeno plátěnou vazbou a 1 000 výtisků svázáno v bílé kůži.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Odeon

Ревизо́р , 1836

v-andrea
09.02.2013 5 z 5

Nejlepší drama, které jsem zatím četla. Je to opravdu sranda a má to spád, žádné dlouhé úvahy o životě atd.

Petruše90
31.01.2013 5 z 5

Čtivá, vtipná, reálná :) lidi by neměli lhát, pokud to neumí, pak se do toho zamotají a vznikne super dílo :D

buturenka
24.01.2013 5 z 5

také jedna z knih, která byla povinná četba, tenkrát zajímavá nebyla, o několik let později přečtená a geniální

hiresm
28.11.2012 5 z 5

Nestárnoucí a stále aktuální téma.

Radkab.
28.09.2012 5 z 5

Opravdu pěkně a výstižně napsané.

Yorika
19.09.2012 4 z 5

Gogol byl geniální! Vtipně napsaná divadelní hra s tématem vskutku nadčasovým.

Elisa.Day
04.09.2012 5 z 5

Báječně jsem se u toho bavila. Opravdu skvostné dílko a přiznám se, že bych teď moc ráda viděla i divadelní představení.

Zuzaňák
10.08.2012 5 z 5

Kniha se mi líbila, vtipná pointa :-)

petrak
19.07.2012 5 z 5

Četla jsem jako povinnou četbu, ale kniha se četla skoro sama :-)

oolinkaa
15.06.2012 4 z 5

přesně popsaná dnešní doba!! lichvářství, úplácení, před důležitou osobou natřásání, ale nic víc..:-( kniha se mi velmi líbila, i když ruskou literaturu nevyhledávám

FilipGOLF
08.02.2012 3 z 5

Kniha je místy chaotická, ale na závěr ji nechybí spád a až po čase si člověk vlastně uvědomí, kolik v ní je pravdy.

Monnyska
05.02.2012 5 z 5

Jako povinná četba jedna z nejlepších. Bavila jsem se :-) a možná je trošku smutné, že se vlastně smějeme sami sobě :-), ale myslím, že se k této knize budu vracet ve smutných dnech, kdy budu potřebovat lepší náladu :-D

LilyFair
28.09.2011 4 z 5

Komický příběh o tom, jak se lidi sami zamotávají do vlastních lží a intrik. Opravdu jsem se občas smála :D

Adrianah
23.09.2011 4 z 5

Skvělá kritika tehdejší vyšší společnosti.

WEIL
11.08.2011 5 z 5

Tenhle příběh se může odehrát kdekoli.

Odehrává se i zde, blízko Vás (viz některé pořady "REPORTÉRŮ", či dříve "Na vlastní oči"). Lidi se přetvařují, lžou mistrovsky, jsou odhaleni kamerou a stále si myslí, dokud je nevyhodí z práce pro korupci či defraudaci, že jich se to netýká.

Zavěrečná slovy - Komu se smějete? Sobě se smějete.
Ta slova hovoří za vše.

KrvMys
11.07.2011 3 z 5

Výborná kritika tamnější i nynější byrokracie a vlastně i celé společnosti. Příběh je sice zdlouhavý, ale zato vtipný.

WEIL
11.06.2011 5 z 5

Krásně vyhotovená kniha, obzvláště v kožené vazbě.
Obsah je dříve či později známý a obdivovaný každým kulturním člověkem.

Paulhunterspet
28.03.2011 4 z 5

Vtipné a plné náboje nadčasovosti, takže jsem byla naprosto spokojená. Kritika společnosti formou satiry je nejlepší způsob, jak otevírat oči.

Okřídlená li
23.01.2011 3 z 5

Musím říct, že mě to trochu zklamalo, asi jsem čekala něco víc. Kdysi dávno jsem v televizi viděla kousek českého zpracování a docela mě to nadchlo. Ovšem o samotném scénáři se to říct nedá.
Na jednu stranu to bylo zábavné, ale místy mi to přišlo trochu otravné a neupřímné. Snaha všech vrchních představitelů města zalíbit se Chlestakovi mi přišla nechutná. Já tyhle neupřímnosti a pochlebování nemusím a lehce se mi z nich zvedá žaludek. Celé se to neslo v jednom duchu a i kdyby vás to z počátku mohlo nakrásně bavit, po několikati stránkách vás to utahá a vy se zblázníte štěstím, až Chlestakov vytáhne ze všech peníze a zmizí i se svým sluhou do neznáma.
Chápu, proč to tak Gogol napsal, ale i tak se mi to nelíbí. Rozhodně by ale mohlo stát za to podívat se na to jako na divadelní představení. :)

mintberry
16.01.2011 2 z 5

Musím říct, že ta knížka byla lepší jak divadelní zvtvárnění ;)...