Řetěz

Řetěz https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443409/bmid_retez-L6e-443409.jpg 4 644 220

Musíte unést dítě, aby vaše dítě zůstalo naživu. Absurdní? Ano, jen dokud se to nestane právě vám. Na tomto půdorysu rozehrává jeden z nejvýraznějších současných autorů thrillerů a detektivek Adrian McKinty (doposud u nás vyšly tři jeho detektivní romány z řady s detektivem Seanem Duffym, zasazené do doby Nepokojů v Severním Irsku) příběh, jaký se snadno může stát noční můrou každého rodiče. Jsme v poklidném novoanglickém městečku, jemuž vládne tajuplný Řetěz. Nikdo o něm nemluví, nikdo se neodváží obrátit na policii ani na FBI. Vždyť jde o vaše dítě. Próza Adriana McKintyho má jako vždy spád a snadno vás nepustí ze svých spárů, připravte se, že vynecháte večeři a přejedete stanici, kde jste chtěli vystoupit. Zároveň se jeho text pozvedá z prvoplánového napětí k nevyřčeným otázkám po smyslu lidské existence, k hranicím morálky, k znepokojivému vědomí, že každé vítězství má svou cenu. Román, který ve vás bude dlouho doznívat.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Chain , 2019

Anna 13
09.11.2020 5 z 5

Měla jsem poměrně již docela kritickou čtenářskou krizi.
Potřebovala jsem knihu, která se mi svým příběhem doslova přilepí k rukou. Knihu, na kterou budu neustále myslet.
A to dokázal Řetěz, jehož okovy v průběhu čtení nepřetrhnete. A pouto k tomuto thrilleru bude věčné.

Určitě se na ni nedá jen tak zapomenout.
Rozhodně je velmi svižně psaná - bez hluchých, slepých či němých míst.
Udržuje vás v napětí i strachu (člověk pak k večeru přemítá, zda má vůbec vycházet ven).
Má sympatické hrdiny, kterým fandíte.
Knize skoro nic nechybí...
Já sama jsem jen nebyla uspokojená koncem - na můj vkus to bylo až moc... Moc všeho. Toho dobrého i toho zlého.

Přesto této knize, která je neuvěřitelně napínavou a originálně zběsilou jízdou, nechci uškodit čtyřmi hvězdami.

Doporučuji všem nadšencům thrillerového žánru.
Všem, co se touží bát.
Všem, kteří hledají vzrušení z četby anebo těm, kteří se potřebují vyhrabat ze čtenářského bloku.
Skvělá, šíleně skvělá kniha!

karol.cadex
08.11.2020 5 z 5

Když na mě tahle obálka knihy svítila v Dobrovským, měla jsem trochu obavy, že to bude masová kravina, typický USA bestseller, typický USA thriller. Po pravdě to tak je, avšak navrch v tom jsou ještě fakt autentický pocity zúčastněných postav, jejich reálný životy nejen tady a teď, ale i flashbacky do minulosti, vhled do myšlenek ženský s rakovinou a válečného veterána na heráku. Řetěz jako instituce je fakt promakaná věc a celému románu jsem dost věřila, do půlky knihy se mi i dělalo fyzicky nevolno. Byla jsem doslova úplně napjatá! Za mě jeden z lepších thrillerů letošního roku. Žádná prvoplánová kravina.

Moniska2410
03.11.2020 5 z 5

Teda to byla jízda,to nešlo odložit. Děj mě vtáhl a nechtěl pustit. Jako matka skoro třináctiletého puberťáka se budu bát až mi zazvoní telefon s neznámým číslem. Co jsou schopni udělat rodiče pro svoje dítě. Určitě by to neměli číst moc úzkostlivé matky.

PetrCB
01.11.2020 3 z 5

Dal jsem na hodnocení a anotace a špatně jsem udělal. Přišlo mi to strojené, 150. stranku jsem nedokázal překonat, i když jsem té knížce opravdu fandil. Zklamání

TerezaJágrová
01.11.2020 5 z 5

Skvělý thriller, velmi čtivý, poutavý a navíc má neobvyklé téma. Nic podobného jsem ještě nečetla. Určitě stojí za přečtení.

Višnička
31.10.2020 5 z 5

Tak to byla jízda..kniha se čte velmi dobře, odsýpá stránka za stránkou a člověk je ihned vtáhnut do děje...moc se mi líbil i neotřelý námět. Za mě super a doporučuji!

kiraa
28.10.2020 5 z 5

Nic pro úzkostný, přecitlivělý matky, ani pro uživatele mobilů, sociálních sítí a jiných vychytávek propojujících celej vesmír. Řetěz je stroj na výrobu peněz a útočí na tu nejcitivější strunu. Děti. Z Řetězu nejde vystoupit. Obětí jsou stovky a občasný brutální a krvavý údery stačí k tomu, aby všichni celý roky mlčeli. Zástupný únosy, na který přišli hoši v Mexiku a o kterých jsem se dočetla až tady. Závěr trochu “Bondovka”, po který už nepustíte samotnýho “kindra” ani s odpadkama.

blackoutzuzi
26.10.2020 5 z 5

Čtivý, napínavý a strhující nářez, který nebudete moci odložit, dokud ho nedočtete. Za mě velké doporučení. Budete se bát! A pokud jste rodič, o to víc se dokážete vcítit do role hlavní hrdinky Rachel, které zmizelo dítě. A kdyby jenom to!
A proč jsem vlastně z knihy tak nadšená? Protože se autorovi podařilo vytvořit ORIGINÁLNÍ příběh, který jsem ještě nikdy předtím nečetla. A věřím, že vy taky ne :)

Lkomrska
25.10.2020 4 z 5

Velmi zajímavý nápad na knihu. Čtivé, napinave. Co mě zklamalo byl trošku přehnaný konec, který byl až moc akcni. Ale za přečtení určitě stojí.

Ophelie
25.10.2020 4 z 5

Skvělá kniha plná napětí, ke konci i hodně akční. Plusem je originální téma knihy coby Řetězu - musíš unést cizí dítě, aby ti únosci vrátili to tvoje... Kniha se četla dobře, děj hezky plynul, žádná hluchá a nudná místa. Určitě doporučuji.

LP113
23.10.2020 4 z 5

Tato kniha se mi do ruky dostala úplně náhodou. Moc se mi líbila, čte se opravdu dobře. Hvězdu strhávám za konec, který mi přišel tedy hooodně přitažený za vlasy a na můj vkus moc akční. Škoda, jinak doporučji.

Lukeronka
23.10.2020 5 z 5

Tak tohle bylo super, zezačátku mi připadalo, že jde všechno až moc rychle a moc "jednodušše", ale nakonec mi to vadit přestalo a bylo to napínavé od začátku do konce, druhá půlka věnovaní řetězu byla snad ještě lepší než ta první a konec byl tak napínavý, že jsem nemohla u čtení ani v klidu sedět.

jana3099
20.10.2020 5 z 5

Hodně dobrý thriller ...... napínavý, mrazivý, poutavý a velmi dobře čtivý .... rozhodně stojí za přečtení :-)

Tereziee
20.10.2020 4 z 5

Skvěle napsaný thriller s neotřelým tématem. První část knihy byla opravdu napínavá a četla jsem ji se zatajeným dechem. Druhá polovina už byla poněkud pomalejší, ale i tak skvělá. Hvězdičku ubírám za konec, který byl na mě hodně přitažený za vlasy.

MirKop
19.10.2020 5 z 5

Mrazivý thriller, při jehož čtení se stránky obrací samy. Velice originální námět, napínavé od začátku do konce. První část knihy byla opravdu strhující, kdy nebyl čas na dlouhé přemýšlení a hlavní postava knihy Rachel musela jednat - a to jak systematicky šla za svým cílem, bylo úchvatné a dost drsné...

Jsem rád, že autor nenechal rozdělanou povídku v šuplíku a na radu svého kolegy román dokončil a vydal. Bravo.

Lenka0007
18.10.2020 4 z 5

(SPOILER) Originální a poutavě napsaný thriller, přečtený za víkend. Hvězdičku ubírám za konec. Nevadila mi ani tak akční střílečka na závěr, jako následný pohádkový konec ve stylu všichni žili šťastně a spokojeně až do smrti. Hodilo by se nějaké poslaní. Nad knihou není třeba moc přemýšlet, veškerá fakta jsou naservírovaná a čtenář je tak jen pasivním příjemcem. Každopádně nadprůměrné čtení.

Arsi
18.10.2020 5 z 5

Skvělý thriller, perfektní a neotřelý příběh. Sice krutý, ale dobře propracovaný. Od začátku až do konce. Četlo se to samo.

Danilla
17.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Perfektní thriller! Kniha, která mě chytla hned první kapitolou a až do úplného konce nepustila. Rachel byla úžasná a témeř jsem s ní prožívala její pocity, když hledala na sociálních sítích dítě, které unese. Výborná byla i druhá část knihy, kde byl popsán počátek řetězu a co všechno tomu předcházelo.

nada3314
16.10.2020 5 z 5

Já vím, že už bylo napsáno vše! Že je vždy velké překvapení, když autor přinese do příběhu něco nového, neotřelého. Tady se to Adrianovi moc povedlo! Nápad s řetězem je bomba.. Tento příběh je čtivý, originální a dechberoucí. Skvěle mi sedl do nálady a čtení jsem si nesmírně užívala...

Jack Bauer
14.10.2020 5 z 5

Absolutně dokonalý thriller, který zaujme hned první větou a už nestačíte obracet stránky, bez jediného hluchého místa. Ukázka toho, že dobrý děsivý thriller se dá napsat i bez sebemenší kapky krve. Děsivé bylo už jenom to, když Ráchel přemýšlela, které roztomilé dítě unést, ale dál to bylo čím dál děsivější. Odteď abych se bál zapnout pc.