Protivníci

Protivníci https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407570/bmid_protivnici-MZu-407570.jpg 4 573 99

Renegáti série

Pokračování superhrdinské trilogie Renegáti od oblíbené autorky. Ve městě Galton City pokračuje nesmiřitelný boj mezi Renegáty a Anarchisty. Nejenže disponují výjimečnými schopnostmi, ale podařilo se jim vyvinout nebezpečnou tajnou zbraň a hrozí, že svět, který doposud znali, spěje k zániku. V turbulentní politické situaci i Nova a Adrian začínají silně zpochybňovat vlastní ideje i city a hranice mezi dobrem a zlem se pomalu stírá. Vše směruje k velké válce, která může všechno změnit. Podaří se ji odvrátit?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Archenemies , 2018

Lea_41
06.02.2021 5 z 5

Krásný druhý díl Renegátů. Bylo zajímavé jak si vedli Nová s Adrianem. Víc se mi líbí první díl, bylo tam víc akce.

julythreemosen
19.01.2021 4 z 5

Protivníci trpí syndromem klasického vycpávkového druhého dílu, kniha má ale taky jedno velké plus a to je styl psaní autorky, který je neskutečně čtivý. Postavy jsou sympatické, zajímá vás, co se s nimi stane a jak se to vše rozuzlí. Myšlenky navozené již v prvním díle jsou zde dále rozváděny - rozdíl mezi dobrem a zlem, nebo spíš, co je tak chápáno, že nic není černobílé, pohledy na obě strany mince. Autorka s tímto antihrdinstvím podle mě pracuje velmi dobře. Šlo vidět, že se půlka knihy k něčemu propracovává a nic moc se tam neděje, ale to odpouštím, protože se to, jak jsem již řekla, četlo dobře. A konce byl skvělý, strašně se mi líbil, navnadil mě na (údajně epický) poslední díl. Tohle bylo opravdu dobré a jednu hvězdičku dolů dávám jen proto, abych si ji pošetřila na Supernovu.

Kyta
13.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Druhý díl Renegátů jsem si užila stejně jako ten první. V postavách jsem se oproti prvnímu dílu vůbec neztrácela - velmi inteligentní mi přišel přehled všech postav i s přezdívkami a schopnostmi na začátku knihy - můžete si tak všechny před čtením připomenout.

Kniha mě jednoduše řečeno bavila. A tolik, že jsem ani nevnímala, jak rychle ty stránky vlastně ubíhají. Oproti jedničce byli "Protivníci" méně akční, což mně osobně ale nijak zásadně nevadilo. Autorka krásně pracovala s různými zápletkami - s Agentem N, Talismanem vitality nebo s helmou. Líbí se mi, jak se snaží bilancovat akci a ty pomalejší scény.

Bavil mě pomulu vyvíjející se vztah mezi našimi dvěma hlavními hrdiny - jak si hráli se lžemi ohledně svých druhých identit, jak se báli přiznat si své city a mimo jiné to, jak Nova dostala za úkol sblížit se s Adrianem, ale ve skutečnosti vlastně nic nepředstírala. Ta neotřelá romantická linka je pro mě taková napínavá jízda, protože oba před sebou mají velké tajemství a mě hrozně zajímá, jak se o tom druhém dozvědí. Na jedné straně skoro milenci, na druhé protivníci. Celé to příběhu dodává zase jiný rozměr. Bude to ještě určitě zajímavé a já se nemůžu dočkat třetího dílu.

Hlavní hrdinové se postupně vyvíjí. Nova je rozpolcená mezi láskou a loajalitou. Začíná si uvědomovat, že všichni Renegáti nejsou tak špatní, jak si zpočátku myslela, a že si s nimi dokonce rozumí. Její minulost ji však stále pronásleduje a připomíná jí, že Renegáti jsou nepřátelé. Hrozně mě bavila scéna, kdy Nova večeřela se dvěma slavnými superhrdiny a zjistila, že jsou to vlastně "normální" lidé, kteří nežijí jen akčním životem. Adrian je stejně úžasný jako v předchozím díle. Na scéně s džunglí v pokoji se ukázalo, že jeho schopnosti mají skoro až nekonečný potenciál. Zaujala mě ta Novina hvězda a já jen uvažovala nad tím, co znamenala.

Finále přišlo trochu nečekaně, do té doby jsem si neuvědomila, jak daleko v knize vlastně jsem. Ale nezklamalo mě, stejně jako celá kniha, kterou hodnotím všemi pěti hvězdičkami. Bylo tam vše, co v knize chci mít. Po dočtení jsem měla pocit, že se hned musím začíst do pokračování. Kdyby tak takové knihy byly všechny... Rozhodně doporučuji, Marissiny knihy prostě nezklamou!

leník511
10.01.2021 4 z 5

Abych řekla pravdu, tak jsem z tohoto dílu nebyla tolik nadšená jako z prvního. Ano, pořád je to úžasný příběh, který mě moc bavil, ale chyběla tomu ta akce !!! Vždyť tady byla akce jenom na začátku a na konci... A to má knížka přes 400 stran... A ten konec byl prostě hrozný :D. To už bych radši uvítala nějaké mega velké odhalení (jako u prvního dílu), ale toto ?! :D

Monisek.B
05.01.2021 4 z 5

Druhy dil mi prijde propracovanejsi a vic uveritelnejsi, protoze obsahujeme mene logickych chyb. I kdyz porad se jich tam par najde... Zhltla jsem to temer jednim dechem :-)

sassenkka
29.12.2020 5 z 5

Tak musím přiznat, že první díl mě malinko zklamal, velká část knihy byla taková nijaká. Pak to skončilo a já se na druhý díl nakonec začala těšit, zajímalo mě, co bude dál. A přesně takhle jsem si to pokračování představovala - chytlo mě to hned na začátku, bylo to poutavé a skvěle se to četlo. Přiznávám, že hlavní hrdinku bych místy vyfackovala, ale to se dá zvládnout. Marissa Meyer píše prostě skvěle! Těším se na závěrečný díl.

loty13
26.12.2020 5 z 5

Další skvělé pokračování.

BarBarBar
03.12.2020 4 z 5

Méně chyb, napínavé od začátku do konce!

Magdyla.8
08.11.2020 3 z 5

U této knihy nemáte vůbec tušení jak to celé skončí. Je jenom na čtenářovi, aby si vybral stranu. To se mi na příběhu líbí nejvíce, oblíbila jsem si jak někoho z Renegátů tak i z Anarchistů. A tedy konec knihy byl neuvěřitelný... a chystám se na další díl

VéjaTarabová
04.11.2020 4 z 5

Hned na začátku bylo skvělé shrnutí postav, už u prvního dílo mi totiž dělalo problém si zapamatovat všechny ty přezdívky či schopnosti. Děj po celou dobu hezky odsýpal a rozhodně bych toto nepovažovala za výplňkovou knihu před bitvou, jak to u většiny druhých dílů z triologií bývá. Hodně mě bavilo rozvíjení vztahů i osobností. Konečně zde také dostala více prostoru romantická linka, avšak ne zas tolik, abych si řekla, že je to klišoidní nebo kýčovité. Po celou dobu jsem očekávala, kdy si hlavní hrdinové omylem navzájem odhalí svou druhou totožnost, avšak nestalo se. Třetí díl bude proto určitě plně nabitý a moc se na něj těším. Obdivuji, jak spisovatelka ze superhrdinského tématu zvládla vytvořit zcela nový promyšlený svět. No jo Meyrová to se slovy prostě umí, obzvláště s napínavými konci.

,,Skutečnou královnu netvoří časy blahobytu, ale časy nouze."

Petkona
29.10.2020 5 z 5

Můj názor na tuhle sérii se nezměnil ani po tomhle druhém díle. Kniha byla opět skvělá, děj se hezky rozvíjel a postavy jsem si ještě víc zamilovala. Kniha je úžasně napsaná a styl psaní mě moc bavil stejně jako u prvního (a i u třetího) dílu. Za mě tedy moc povedené a jestli si chcete sérii přečíst tak si ji určitě co nejdřív přečtěte :)

Damonka12
27.10.2020 5 z 5

Superhrdiny moc nemusím, ale zde je miluji. Líbí se mi tajemství, která v knize jsou a vztah hlavních hrdinů.

tadobra
03.10.2020 5 z 5

libilo. jeste vic nez prvni dil.

ElissBooks
26.09.2020 5 z 5

Spoutu lidí tvrdí, že Protivníci jsou vycpávkový díl série. Já si dovolím plně nesouhlasit, protože tento druhý díl byl zatraceně boží! Možná bych dokonce i řekla, že byl o krapet lepší než první díl. Milovala jsem opět ten skvěle vymyšlený svět, do kterého jsem se mohla vrátit, hltala jsem každou stránku od začátku až do konce a ty zápletky?! Ty byly prostě skvělé! V tomto dílu se toho stalo opravdu hodně a konec měl neskutečné grády. Nova jako hlavní hrdinka je naprosto skvělá a je to jedna z mála hlavních hrdinek, která mě neštve a umí přemýšlet, což je velké plus. Osobně miluji všechny postavy této série a to ať jsou zlé či hodné, protože každá má něco do sebe :-) Takže za mě i tento díl byl naprosto boží jízda, až mě mrzelo, že to bylo takové krátké a rychle to uteklo. Autorka mohla nějaké scény z posledního dílu (který mám už přečtený a který je napěchovaný akcí) přesunout sem do dvojky, ale na druhou stranu, po dočtení Protivníků budete tak moc natěšení, že budete potřebovat hned díl třetí, takže to není velký problém.

5⭐️/5⭐️ - Miluju to! Postavy, příběh, akci :-) prostě všechno!

Luccinda
20.08.2020 5 z 5

Musím přiznat, že jsem se trošku obávala, jestli nepůjde kvalita po fantastickém prvním dílu strmě dolů, ovšem Marissa Meyer opět nezklamala. Protivníci byli hned v několika ohledech dokonce ještě lepší než Renegáti! Autorka tu bravurně rozvíjí svět superhrdinů, dozvídáme se spoustu nových informací z historie Výjimečných a vyvíjí se také charaktery hlavních hrdinů, především postava Adriana mě v Protivnících hodně bavila.

Knížka se opět zaměřuje na stále probíhající souboj Renegátů a Anarchistů a stejně jako v předchozím díle ani tady není nic černobílé. Obě strany mají svá pro a proti a ani jedna se nedá označit za čistě dobrou nebo čistě zlou. Přiznám se, že i když jsem se původně přikláněla spíše na stranu Renegátů, v tomto díle mi byli o něco sympatičtější Anarchisté.

Protivníci mě také utvrdili v tom, že Marissa Meyer píše opravdu úžasně. Knížka byla od začátku až do konce neskutečně čtivá, a přestože nebyla tolik akční jako první díl, nedokázala jsem se od ní odtrhnout.

Lemra794
06.08.2020 3 z 5

Líbilo se mi o trošinku míň než první díl, protože začátek byl hrozně zdlouhavý a vůbec nezačal tam, kde první díl skončil. Naopak závěr knihy (doslova posledních šest kapitol - cca 80 stran) jelo až zbytečně moc rychle. Všechna akce prostě natřískaná jen na ten konec. To je oproti prvnímu dílu, který hezky plynul celou dobu, docela zklamání, ale to jediné. Víc štourů na ni prostě mít nemohu. Furt skvělé čtení a těším se na další díl.

SolVitae
04.08.2020 5 z 5

Druhý díl je snad ještě lepší než ten první. Je tam více akce, více otázek, kdo a co je to dobré a kdo a co je to špatné. Renegáti i Anarchisti mají své pro a proti.
Postavy- Jejich charakter a vztahy mezi nimi se vylepšuje a mění, stejně jako to, co je dobré a co špatné
Příběh- Pomaličku a nakonec úplně graduje a ten konec je prostě wow a jsem vážně zvědav, jak to celé skončí
Styl psaní- Stačí jen pár stránek, které vás hned pohltí, ale to už všichni musí znát z prvního dílu a nebo předešlých knih autorky
***
Těch 400+ stránek dáte hned a budete zvědaví, jak to celé skončí. Prostě vás to vezme a nepustí.

martina7276
09.07.2020 5 z 5

Stejne jako prvni dil, velmi ctive!

Lenny33
02.07.2020 4 z 5

Kniha plná zajímavých myšlenek, ovšem na rozdíl od Měsíčních kronik postrádá trochu té čtivosti. Většina knihy se nese doslova v poklidném tempu, ovšem závěr je opět velmi napínavý a také otevřený, takže nebude dlouho trvat a otevřu závěrečný díl.

Paja7
24.06.2020 4 z 5

Stejně jako první díl Renegáti bylo tohle prostě úžasné. Uprostřed jsem byla trochu skeptická, kdy jsem se asi dvě kapitoly nudila, ale tím koncem to Marissa bravurně doběhla. Ano, konec mě opět nechal beze slov. Už se nemůžu dočkat až se mi dostane do rukou třetí díl.

pro dívky sci-fi pro děti superhrdinové

Marissa Meyer
americká, 1984