Řeka bohů: Román ze starého Egypta

Řeka bohů: Román ze starého Egypta https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263031/bmid_reka-bohu-1kM-263031.jpeg 5 2192 339

Řeka bohů / Rieka bohov série

Pravěký Egypt byl zemí faraonů. Královstvím vybudovaným na zlatě a legenda zničená chamtivostí po bohatství a po moci. Ústy neobyčejně nadaného otroka Taity je čtenář vtažen do velice živého a barvitého příběhu, který se rozvíjí s napětím a prudkostí již od první stránky, a tak se mu dostává možnosti vžít se do tajemna pradávných dob.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Alpress

River God , 1993

Manyna
15.04.2017 5 z 5

Ačkoliv kdekoho může knížka zastrašit svojí délkou, tak se nenechte mýlit, čtením proplujete tak rychle, jako voda v Nilu. Příběh je postaven na osudu tří hlavních postav - Lostris, Taity a Tanuse, kteří se všichni bezmezně milují a musí za svůj život čelit několika výzvám. Pro milovníky starého Egypta je tento historický román nutností.

Olous1
19.03.2017 5 z 5

velice pěkná kniha,přečetla jsem jedním dechem.

Basetka
07.03.2017 5 z 5

Přemýšlím nad tím, co mě vlastně tak nadchlo. Jestli autorův styl, provedení Egyptem či oddanost, inteligence a láska Taity. Za mě je to jedna z nejpěknějších knih, které jsem měla možnost přečíst.

paprika75
07.03.2017 5 z 5

Super čtení, i když místy ne pro slabší povahy. Krásný příběh ... láska, magie, politika, intriky ... opravdu povedená záležitost. 5*

niknikita
03.03.2017 5 z 5

Řeka bohů je jedna z těch knih, které mne dostaly do čtenářského nebe.

Metroušek
12.02.2017 5 z 5

Jeden z nejlepších románů o starém Egyptě, u mne druhý nejlepší za nedostižným, geniálním Egypťanem Sinuhetem. Ostatní díly série Řeka bohů sílu první knihy bohužel nemají a téměř se nedají číst, jak jsou myšlenkově řídké a přes hodně akce a zvratů plytké.

BUBINA1971
08.02.2017 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, i když Sinuhet je stejně top. Doporučuji

dreamhex
28.12.2016 4 z 5

Hezký příběh ze starověkého Egypta. Knížku jsem kupoval naslepo a nakonec jsem nebyl vůbec zklamaný, ba naopak. Příběh rychle utíká a hlavní postavy si člověk rychle oblíbí. Jediné minus je, že konec jsem dočítal v noci, takže jsem se moc nevyspal. Knížka je určitě vhodná pro každého, kdo má rád historické romány.

delatrix
14.12.2016 4 z 5

Příběh určitě dobrý, ale kniha mi dala pořádně zabrat. Doporučuju všem kdo mají rádi romány a starý Egypt.

hana4834
07.12.2016 4 z 5

krásná kniha lepší jak film člověk se do toho začte ani neví jak

Archie
03.12.2016 5 z 5

Prvni desitky stran me - svym citem pro drama, popis nadherneho Egypta a Taituv pobyt u vezira Intefa - dostaly. Prostredek knihy mi pomerne zdlouhavym cestovanim a bitvami k srdci prilis neprirostl a ke knize jsem se vracel spise ze zvedavosti jak velkolepy pribeh skonci. Smithuv Egypt byl az prilis barvity a jeho spisovatelsky um natolik mistrny, ze jsem ustal i slabsi pasaze. Z postav navic vyzaruje jakasi nezkazena aura velkeho, romantickeho pribehu a jejich vzajemne pouto je dojemne. Poslednich 100 stran bylo ale naprosto kouzelnych a exoticka, omracujicim zpusobem popsana vyprava do srdce Afriky, spolu s rezonujicim zaverem a doslovem autora, nakonec z knihy uhnetla neco memu srdci velmi blizkeho. Na krasnou Lostris, bozskeho Tana a neurvaleho Kratase preci jen hned tak nezapomenu. Na lec krutou, zaroven vsak pohadkovou atmosferu starobile Afriky stejne tak.

karamelka33
22.11.2016 5 z 5

Krásná kniha ....

limruska
16.11.2016 5 z 5

U této knihy jsem přesvědčena, že kdo má aspoň trochu zájem o historické romány, nebude určitě zklamán. Tak poutavý příběh, ... no prostě krásné čtení. Samochvála smrdí, ale Taita je prostě vyjímka.

tomas3889
12.10.2016 5 z 5

Nejlepsi kniha, kterou jsem cetl. Strhujici pribeh, perfektni zpracovani. Jasnych 5 hvezd.

melien
02.10.2016 5 z 5

Úžasná kniha,četla se úplně sama, příběh mě naprosto pohltil.

crazyslunicko
13.09.2016 5 z 5

Naprosto úžasné čtení. Ze začátku jsem se do knihy nemohla úplně ponořit, ale po pár úvodních kapitolách to bylo naprosto famózní a kniha nabrala rychlost, akci, napětí. Taito vypráví o starém Egyptě a vy se tam ocitnete s ním. Za mě pět hvězd.

anisek989
31.08.2016 3 z 5

Super se čte, rychle to utíká, dobrá na oddech, skvělej popis historie i atmosfery v egyptě.. ale celkem moc předvídatelná (ostatně jako všechny ostatní knihy autora, alespon pro mne) a ten konec, no.. trochu slabota, čekala bych velkolepější zakončení.

PetiJelinkova
31.08.2016 5 z 5

Skvělá knížka :) Čte se jedním dechem!

maja128
12.08.2016

Přečetla jsem spoustu Smithových knih, krásně a poutavě dokáže navazovat děj po několik pokolení znepřátelených stran a rodů! Přečteno jedním dechem a o ostatní ztratíte zájem.

Venny345
08.08.2016 5 z 5

Tak, tohle bylo něco úžasného. Pro milovníky historie jako vyšité. :) Opravdu výborná kniha. Smekám před panem Smithem.

Egypt otroctví starověký Egypt historické romány

Wilbur Smith
britská, 1933 - 2021