Řeka bohů: Román ze starého Egypta

Řeka bohů: Román ze starého Egypta https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199/bmid_reka-bohu-roman-ze-stareho-egypta-9wN-199.jpg 5 2194 339

Řeka bohů / Rieka bohov série

Řeka bohů nádherně a barvitě popisuje strhující příběh ze starého Egypta. Z části je podložen skutečnými události i historicky doloženými postavami a z části geniálně vymyšlen. Koho zajímá starověký Egypt a hledá správnou knihu, Řeka bohů je ta pravá.

Simona99
26.06.2019 5 z 5

Nepochybně patří toto dílo do seznamu knih, které by si měl každý přečíst...úžasný a pravdivý příběh o boji, (ne)naplněné lásce a smrti. Tak, jak život opravdu byl. Moc a moc doporučuji!

McLovin
26.04.2019 3 z 5

Taito mě neskutečně sral. Chytrej jak rádio všude byl všechno znal a co neznal to vzápětí zdokonalil.

Kubajzz
08.04.2019 5 z 5

Pekna knizka ;)

Alíša236
31.03.2019 3 z 5

Čekala jsem víc. Kniha se četla dobře, vypravěč je autor dobrý, prostředí zajímavé, ale nebylo tam nic co dělá dílo špičkovým dílem. Za rok, za dva, nebudu vědět o čem to bylo.

estrius
19.03.2019 4 z 5

Tita je co se vědeckého přínosu týče egyptská verze Járy Cimrmana :)

Deninka_87
17.02.2019 5 z 5

Kniha, kterou jsem četla před mnoha lety a poté se k ní nejednou vrátila. Podrobný popis krajin, postav i situací, možná někdy až moc.

Pavelpi
16.02.2019 5 z 5

Nádherná kniha,která mě docela dostala.Ze začátku jsem byl dost nedůvěřivý,ale s pokračujícími stránkami jsem od knihy odcházel,co nejméně a od půlky jsem to vzal na jeden zátah.A udělal jsem dobře,protože se mi to moc líbilo a určitě se pustím i do dalších dílů.

Misan1993
05.02.2019 5 z 5

Dlouho trvalo, než jsem se do knížky pustil. Ale když jsem jí vzal do ruky, už to šlo rychle. Být časově neomezený, tak padla na jeden zátah :)

Jarda403
04.02.2019 5 z 5

Tohle se čte jedním dechem :-)

pivatko
18.01.2019

uff, náročná četba,ale krásná, krásně popsán Egypt i jeho kousek historie

Kebira
10.01.2019 5 z 5

Krásná kniha, je to jedna z mála knih, kterou jsem přečetla na jeden zátah. Po létech si znova vracím a čtu ji podruhé a opět jsem uchvácená, všemi těmi detaily, se kterými si autor precizně pohrál.
Četla jsem i další díly a i ty mne nezklamaly.

buchnhan
27.12.2018 5 z 5

Kniha mého srdce.

maja2712
13.12.2018 5 z 5

Knihy Wilbura Smithe mám moc ráda. Krásně vtáhnou do děje, takže se hned při čtení prvních stránek stanu jednou z postav starého Egypta. A abych na knížky tohoto typu nepozapomněla, tak křtím. Má keramická pec má jméno "Taita" :-)

Mische
29.11.2018 3 z 5

Kniha je napísaná pútavo, aj keď možno trošku 'plocho'. Nevedel som však uveriť príbehu. To, že hlavná postava bola najlepším lekárom, architektom, básnikom, inžinierom, hvezdárom, ... vo vtedy známom svete, by som ešte so zažmúrením oboch očí dokázal akceptovať. Ale že bol pri tom otrokom, to mi už vôbec nesedelo. Nepoznám históriu, ale predpokladám, že študovať môže iba človek, ktorý má prístup do knižnice zvitkov, čo asi otrok, aj keď vie čítať, nebude. Ak áno, kedy to stíhal, keď bol tak žiadaný ako odborník vo všetkých sférach života a ako stíhal po večeroch spisovať diela napr. o teórii vojny a pod.?

jfialova
12.11.2018 3 z 5

Velmi dobře se to čte, snad se tam člověk dozví i něco málo z historie. Nutno ale brát v úvahu, že ze značné části jde o fikci. Tím ale nechci nijak snižovat kvalitu díla. Ideální na dlouhé zimní večery nebo na dovolenou.

Najezchlebova
12.11.2018 4 z 5

Můj nejoblíbenější historický román. Autor píše velmi poutavě a čtenář se přenese do starého Egypta zcela automaticky.

pedroK
01.11.2018 5 z 5

Už je to nějaký pátek, co jsem knihu četla. Okouzlila mě. Krásně popsaný starověký Egypt, romantický, dobrodružný příběh. No na dovolenou jak dělané.

polly23
17.10.2018 5 z 5

Kniha je nádherná. Dechberoucí detaily o životě Egypťanů,krásná příroda jak ji Taita popisuje a především- super zápletka. Díky této knize jsem odstartovala sérii Řeky Bohů a musím říct,že první díl je ze všech nejlepší. Kniha se čte více než výborně,k této knize nemám absolutně žádné výtky. Doporočuji.

ospalaa
12.10.2018 5 z 5

Kniha se velmi dobře četla, teda až na pár nechutných pasáží, které jsou pro otrlé povahy, jinak jako celek super, neustále se něco dělo až byl najednou konec. Doporučuji přečíst.

LostrisS
11.10.2018 5 z 5

Nejlepší knížka na světě. Wilbur úžasně popisuje prostředí, v němž se nachází postavy, jejich pocity, krásný styl mluvy. Skvělá. Nyní se chystám přečíst druhý díl, ale je mi líto, že už tam nebude Lostris a Tanus.

Egypt otroctví starověký Egypt historické romány

Wilbur Smith
britská, 1933 - 2021