Řeka bohů: Román ze starého Egypta

Řeka bohů: Román ze starého Egypta https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199/bmid_reka-bohu-roman-ze-stareho-egypta-9wN-199.jpg 5 2194 340

Řeka bohů / Rieka bohov série

Řeka bohů nádherně a barvitě popisuje strhující příběh ze starého Egypta. Z části je podložen skutečnými události i historicky doloženými postavami a z části geniálně vymyšlen. Koho zajímá starověký Egypt a hledá správnou knihu, Řeka bohů je ta pravá.

LostrisS
11.10.2018 5 z 5

Nejlepší knížka na světě. Wilbur úžasně popisuje prostředí, v němž se nachází postavy, jejich pocity, krásný styl mluvy. Skvělá. Nyní se chystám přečíst druhý díl, ale je mi líto, že už tam nebude Lostris a Tanus.

Markýz1409
02.10.2018 5 z 5

Pěkná kniha, stojí za to si ji přečíst.Druhý díl docela ušel, ovšem další pokračování už byl jenom slabý nastavovaný odvar.

Grety
20.09.2018 4 z 5

Oblíbené období historie sepsané čtivě a zábavně. Možná je hlavní hrdina jako brouk pytlík, jež všechno zná a všude byl, ale mně přirostl k srdci.

BernardBlack
10.09.2018 3 z 5

Kniha má užasné prostředí - dobu, ale příběh je jen klasická červená knihovna (komu se to nelíbí at hodí faraonem:)

Radka1911
06.09.2018 5 z 5

Nádherná kniha, rozhodně stojí za přečtení. Bohužel další díly už se mi tolik nelíbily.

Jirka99
22.08.2018 5 z 5

Z mého hlediska skvělý román a právě ten mne přivedl k vyhledávání dalších románů z dob starého Egypta a tudíž následně i k dohledávání různých faktů z té doby. Vlastně se ta doba stala mojí nejoblíbenější

orinka3
14.08.2018 3 z 5

Patrně vlivem tepla jsem sáhla po knize, které jsem zatím odolávala a pohrdala jí coby pokleslou rádoby historickou četbou. Ani to vedro nepomohlo, aby se mi to líbilo. Strhující román to tedy není. Postavy mi nejsou nijak sympatické, zvláště hlavní hrdinka. Je to líbivé, čtivé. Nevím, jestli je to vina překladu, ale ve starém Egyptě by mi dost vadily některé ryze současné výrazy. Psychologie postav je taky poměrně slabá, děj nijak pestrý, něco je pořád dokolečka. Takže se k dalším dílům nedostanu a asi o nic nepřijdu. Věřím, že si víc než plodný autor na svých románech vydělal tolik, aby se měl aspoň jako vrchní eunuch:)

bekule
07.08.2018 3 z 5

Asi jsem měla moc velké očekávání, nechápu to přehnaně vysoké hodnocení této knihy. Přečetla jsem mnohem víc lepších knih z období starověkého Egypta. Příliš dlouhá, rozvleklá, otrok Taito působil jako klon Leonarda da Vinciho a Ferdy mravence. Pro mě zůstává stále jako jednička nezapomenutelná trilogie z konce nadvlády hyksósů Vládcové obou zemí od P.Gedge.

Vik40
05.08.2018 5 z 5

Četl jsem dávno (hned jak kniha vyšla v OSNĚ) a tak jako pro mnohé byl Harry Potter, který je "rozečetl" tak to asi byla právě tato kniha pro mne.
Určitě stojí za přečtení. Taita je sice božský , ideální ale tak to W Smith prostě podává a sadí do "faraonského" Egypta. V knize se najde vše - romantika, láska, napětí, násilí i sex.
Opravdu doporučuji.

Elea
17.06.2018 1 z 5

Mám ráda historii i Egypt, ale tato kniha se mi nelíbila. Děj byl příliš zdlouhavý, předvídatelný a naivní, z hlavních postav byl Taito sebestředný všeuměl, Lostris bezcharakterní manipulátorka a Tanus byl tak přímý a čestný až to vypadalo jako parodie. Pokud je toto nejlepší díl série, tak tyto vody určitě nejsou pro mne.

iveta3867
12.06.2018 5 z 5

nejkrásnější historický román.. u této knihy jsem hodně ocenila, že hrozně dlouhá, nechtěla jsem, aby někdy skončila.. fascinující..

Naroni
10.06.2018 5 z 5

Autor skvěle a poutavě píše,ale Taita mi připadá,že ji víc jak bůh

jahex
10.05.2018 5 z 5

Četl jsem to už kdysi a už tenkrát mě to děsně bavilo. Teď jsem zjistil, že jsou další díly, tak jsem se rozhodl si to osvěžit. A znovu mě to chytlo. Prožíval jsem s hrdiny knížky velké dobrodružství i lásku, bolest, naději. Jediný, co jsem si nezapamatoval, jak byl Taita ze začátku namyšlený a vlastně dost nesympatický. Ale postupem času jsem si ho opět oblíbil a obdivoval jsem jeho neskutečnou inteligenci.

HankaMarek
18.04.2018 5 z 5

Kdo máte rád Egypt - kniha pro Vás

Sváťa3
06.04.2018 5 z 5

O této knížce mi řekl jeden opilej "týpek" v hospodě na chatě! Docela mě to překvapilo, protože to tam byl první člověk, se ktery jsem zapředl rozhovor na téma knížky a on i něco přečetl :) Hned jsem si knížku sehnal a rozhodně toho nelituji! Kdo má rád romány o starém Egyptě, tak si to prostě nesmí nechat ujít!!

Annkag
03.04.2018 2 z 5

U mna bola podstatná chyba sposobená tým že som nemala ani tušenie že existuje táto kniha (ano,idem sa hned pred zrkadlo prefackat :) )
Videla som trojdielny film Tajemství řeky Bohů takže som bola sklamaná.Neviem však s určitostou povedat či z knihy alebo z filmu....
Boli tam nesrovnalosti a zakopnutia,ale celkovo mi aj tak Taito ostal nesmierne sympatický....

Standa24
25.03.2018 4 z 5

Krásný exkurz do života ve starém Egyptě, který vypráví geniální otrok Taito.

freestyla
05.03.2018 5 z 5

Krásná kniha, založená zřejmě na skutečných událostech.
Slovy autora: Zůstalo ve mně poznání, jak málo se za ta tisíciletí, které nás dělí od tohoto příběhu, změnily síly a touhy člověka, a také dřímající vzrušení, že ještě dodnes někde v etiopských horách, blízko pramenů Modrého Nilu, leží v neporušené hrobce faraóna Mamose Tanova mumie.

Pár citátů z knihy:
„Držel jste dietu, kterou jsem vám předepsal?“ „Při štědrosti prsů Isisiných,“ vykřikl a nečekaně se mu blýsklo v očích. „Jsem tak plný býčích koulí, až se divím, proč nebučím, vidím-li hnát stádo krav kolem paláce.“

„Bolest je jen další nepřítel, se kterým se musíme utkat a porazit ho."

Mergirus
03.02.2018 5 z 5

Díky téhle knize jsem si oblíbila starověký Egypt. Četla jsem ji už kdysi dávno, teď jsem ji oprášila kvůli posledním dvěma dílům a své kouzlo neztratila. Jen je mi líto osudu hlavních hrdinů, ale nikdo nemůže žít věčně.

KAREL6725
29.01.2018 5 z 5

Můj nejoblíbenější historický román. Za ty roky čteno několikrát , nikdy mě to nepřestane bavit. Prostě Taita je jenom jeden. Nádherná kniha, nádherný příběh, proto plný počet hvězd.