Bílá nemoc

Koupit

Popudem k napsání tohoto dramatu z r. 1937 byl podle autorových slov "konflikt ideálů demokracie s ideály neomezených a ctižádostivých diktatur". Jistou zemi napadla epidemie bílé nemoci. Lékař Galén proti ní vynalezl účinný lék. Lék vydá jen tehdy, když se vlády zaváží, že již nikdy nebudou válčit. Hlava státu, v němž bílá nemoc vypukla - výbojný maršál - chce dobývat svět a před ničím se nezastavuje. Bílou nemocí je napaden hlavní zbrojař země baron Krüg. Galén jej odmítá léčit, dokud nebudou splněny jeho podmínky......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/687/bila-nemoc-NUl-687.jpg 4.54125
Divadelní hry, Literatura česká
Vydáno, František Borový

Kniha Bílá nemoc

tittanie

Knihu jsem četla k maturitě a byla jsem z ní opravdu nadšená. Velice zajímavé myšlenky, které jsou stále aktuální.

martin6849

Já chápu tu myšlenku, kterou v sobě kniha má, i vztah k době, ve které byla napsaná, ale nemůžu si pomoct, přijde mi to strašně naivní.

georginaa

Další příběh, který musel být ve čtenářském deníku jako školní povinná četba. O doktorovi, který vynalezl lék na "Bílou nemoc". Neslo to hodně úskalí, kdy a komu podat tento lék a za jakou cenu. Opět zfilmované v hlavní roli Hugo Haas, který tento film i zrežíroval.

IvanaM

Český Orwell, jedna z velmi nadčasových knih, jež zapadá nejen do dnešní situace kolem koronaviru.
Dobře vystihující lidské charaktery.

daneczech

V příběhu je jasně vidět, jak rozdílně se přistupuje k "obyčejným" lidem a jak k těm, kteří něco dokázali/jsou slavní/mají lék na bílou nemoc. Závěr je skoro až úzkostlivý, protože veškeré šance na uzdravení jsou fuč po zadupání protestujícím davem. V jednotě je síla, někdy bohudík, někdy bohužel.

ddd666

Kniha ukazuje, co všechno jeden člověk dokáže. Velmi doporučuji.

Klarutianus

Velmi čtivě napsaná kniha, navíc i tématická v této době. Doporučuji :)

Zesamsun

Krásné drama nesoucí v sobě myšlenky, které se týkají každé doby. Taková malá ukázka, jak jsou jsou lidské motivy a myšlenky neměnné.

Lucerna
Lucerna