Prolitá krev

Prolitá krev https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113178/prolita-krev-113178.jpg 4 348 74

Rebecka Martinssonová série

Je svatojánská noc a celá země slaví letní slunovrat. V Jukkasjärvi, vesničce blízko Kiruny, je nalezena mrtvá farářka z místní farnosti Mildred Nilssonová. Kdosi ji ubil a její tělo pověsil pod kostelní varhany. Znovu se vracejí vzpomínky na případ zavražděného kněze Viktora Strandgårda. Rebecka Martinssonová během té doby prožila bezesporu nejhorší chvíle svého života. Byla nucena v sebeobraně zastřelit tři osoby, avšak kolaps přichází až nyní. Její šéf, ve snaze zabránit jejímu zhroucení, ji pošle s kolegou do Kiruny. Rebecka se zde setká s farářem Stefanem Wikströmem, Mildrediným nástupcem. Objeví tajnou schránku s výhrůžnými dopisy adresovanými zavražděné farářce a pochopí, jaké nenávisti musela ta žena vzdorovat při svých aktivitách na pomoc ženám v tísni. Inspektorka Anna-Maria Mellaová přeruší mateřskou dovolenou a vydá se po stopách vraha. Pak najednou zmizí farář Wikström a situace se vyhrocuje…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Det blod som spillts , 2004

ArwenAragorn
30.06.2017 5 z 5

Ve vesničce blízko Kiruny je nalezena zavražděná farářka, potom zmizí i farář. A Rebecka Martinssonová je opět zde, nemůže se ještě vyrovnat s minulou tragickou událostí, ale už se postupně proti své vůli zaplétá do současného vyšetřování a objevuje to, co policii zůstalo zatím skryto. Asa Larsson nepíše zcela jednoduše, ale dokáže dokonale uchopit situaci, vykreslit lidské charaktery a udržovat čtenáře v napětí. A neočekávané skutečnosti vyplouvají na povrch....

Kerberos
17.06.2017 4 z 5

Mám ráda hlavní hrdinku ,přečtu si i další díly

happy-smile
30.03.2017 3 z 5

Ajaj, byla jsem zvědavá na další díl - ten minulý mě moc nebavil, protože se tam řešila katolická církve, což není zrovna můj šalek čaje. Jenže ouha, ono se to ale řeší i tady. A zase z toho mám stejný pocit, spíše nuda. Může za to téma nebo autorčin styl? Zkusit ještě další díl, aby se člověk přesvědčil, kde je pravda? Jenomže když už měla dva díly o církvi, nebude o ní i třetí? No tato spisovatelka pro mě zůstává zatím záhadou...

jarynek
06.03.2017 3 z 5

nečetlo se to špatně, ale příběh Zlatonožky mi přišel nadbytečný, spíše jen narušoval plynulost děje, pachatel a motiv se vyloupnou v textu tak nějak mimochodem

Pavlnka
03.03.2017 4 z 5

Knížka byla rozhodně zajímavá, ale ten závěr byl tedy pro mě fakt divný.

rekon
06.02.2017 2 z 5

První kniha od této autorky, moc mě nezaujala. První půlka slabá a konec už to nezachránil. Nepochopila jsem pasáže o Žlutonožce, podle mne tam byla zbytečná. Určitě ale zkusím přečíst i něco jiného.

kuruteku
05.02.2017 4 z 5

Co autorce Rebecka udělal, že ji takhle trestá? A co Švédská církev, že i druhá kniha je k ní takhle krutá? Nicméně postupné odkrývání Mildred se mi líbilo. I její "feminismus", který vlastně feminismem nebyl, jen přirozenou touhou po ochraně.

Aymira
02.06.2016 2 z 5

Přišlo mi to o chlup horší než první díl. Nedokázala jsem se v knize zorientovat, vadily mi časté časové skoky mezi jednotlivými odstavci a v podstatě i příliš mnoho postav na stejné úrovni významnosti. Dokonce teď, pár hodin po dočtení, si nedokážu vybavit, co vlastně bylo motivem k vraždám. Autorka se navíc snaží do svých knih zakomponovat prvky ženského románu, ale je to v tak slabých náznacích, že je to celé spíše na škodu. Kupodivu ale příběh s vlčicí mi přišel moc hezky napsaný - byl poetický a čtivý. Ale hodil by se více do samostatné povídky než do krimi románu.

kneslova
21.04.2016 4 z 5

Co o to, dobře napsaná detektivka, ale mě osobně vadily některé pasáže v ději, které se týkaly zvířat, nemám to ráda a kdybych to věděla dopředu, vyhnu se čtení té knihy. Také motiv pachatele se mi zdál dost pochybný, ale stále slušná detektivka,.

technik1965
05.07.2015 2 z 5

Z knihy som sklamaný. Čakal som niečo viac.

Selinute
13.05.2015 5 z 5

Taky čtu knihy od Asy Larsson na přeskáčku, podle toho, jak na mě v knihovně vyjdou. Rozhodně mi to ale nevadí, protože všechny jsou skvělé. Vždy, když si některou z nich nesu domů, už se na čtení moc těším. Asa mě nikdy nezklame.

markuc
28.03.2015 1 z 5

Tak potvrzuji se ma slova z komentare u prvni knihy serie - jde zatim o nejslabsi severske detektivky. Resi se v podstate jen subjektivni emoce jednotlivych postav (hlavne zen) a pribeh se vyresi vetsinou sam a nahodou. Slabotka a lituji, ze mam zakoupenych vice knih teto serie.

dalia1769
18.03.2015 3 z 5

Podle mne trochu lepší než první díl, ale pořád spíše průměrná detektivka. Četla se dobře, nicméně jsem opět měla trochu problém, s kým ve vesnici vlastně sympatizovat. Zkorumpovaná církev, machističtí muži ani přehnaně feministická, manipulativní farářka, neštítící se sem tam trochy vydírání, aby dosáhla svého, mi zrovna k srdci nepřirostli. Nicméně Rebecka si mne již trochu získala a její šéf Mans příjemně překvapil.

LuckaH2
09.03.2015 3 z 5

Některé pasáže jsou zajímavé i napínavé, ale jako celek jsem uchvácena nebyla. První khiha se mi líbila víc - nějak mi tady vadilo jak se neustále vyrovnává s traumatem, kterým to dost podobným opět končí, podobný motiv (církev, vražda v kostele), podobný konec...to mi nesedělo. Ale přesto se to číst dá - možná by se mi to četlo líp, kdybych první díl nečetla. Ale na třetí se chystám.

Jihorka
21.11.2014 3 z 5

Druhá kniha ze série a i zde dávám průměrné hodnocení - nijak vyjímečná detektivka. Nenáročná.

Rad1
07.11.2014 3 z 5

Kniha mě vůbec nezaujala

Marika Vanova
21.10.2014 4 z 5

Také velmi čtivé, mám ráda kratší kapitoly, pak mi přijde, že ten děj utíká rychleji a má větší spád, ale přesto mě tento díl zaujal méně než první a třetí. Nějak jsem si to zpřeházela, jak je to k sehnání v knihovně. Jen s tou vlčicí jsem to úplně nepochopila.

borknagar
22.09.2014 4 z 5

O fous atmosféričtější, depresivnější, temnější a snad i brutálnější...... Asa Larssonová se pomalu, ale jistě stává mojí další oblíbenou spisovatelkou temné severské detektivky. Příběhově (obsahově) to nevybočuje ze standardů jiných severských krimi, ale ta atmosféra by se dala krájet. Moc dobré počtení na pomalu se blížící podzimní večery u dobrého, teplého čaje a nějaké dobroty :))

Evik30
07.08.2014 3 z 5

Knihy od Larssonové čtu na přeskáčku jak se mi v knihovně dostanou do ruky. Proto jsem jako první četla poslední knihu Oběť Molochovi a teď jsem se dostala k Prolité krvi. Už mám zamluvenou i Sluneční bouři tak uvidím. Moje pocity ke knize Prolitá krev jsou rozporuplné. Část knihy je výborná, část mě moc nebavila. Vraha jsem tipovala už od poloviny knihy a strefila jsem se.
Larssonová není špatná, píše dobře, ale nějak se do jejich postav nemůžu vžít jako u některých jiných severských krimi. Budu ji číst dál, ale nedám si pokoj i s jinými severskými autory.

Vzhůru na Sluneční bouři!! :o))

Moňa69
09.03.2014 3 z 5

Možná to bude způsobeno tím, že jsem Prolitou krev četla bezprostředně po bestiálnostech typu Ptáčník a Pečovatel, ale sakryš, na mě je to moc něžné a málo morbidní:(