Ready Player One: Hra začíná

Ready Player One: Hra začíná https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290983/bmid_ready-player-one-J6W-290983.jpg 5 2585 652

Ready Player série

Svět v roce 2045 se ocitá v hluboké krizi – jedinou záchranou před bezútěšnou skutečností se pro miliony lidí stalo OASIS, bezplatná onlineová videohra přístupná prakticky každému – každý si zde může vytvořit novou identitu a vést virtuální život, často na hony vzdálený tomu opravdovému: studovat, cestovat, mít přátele, zamilovat se... A nalézt velikonoční vejce, poklad, který tam někde před svou smrtí zanechal James Halliday, výstřední tvůrce OASIS, společně s miliardovým dědictvím. Léta se o nalezení tří klíčů ke třem branám, jež vedou k pokladu, marně pokoušejí miliony Hallidayových obdivovatelů. Léta se to nedaří ani Wadu Wattsovi, který má těsně před maturitou, přežívá u tety v karavanu a honba za pokladem se stala jediným smyslem jeho existence. Avšak poté co se mu podaří rozluštit první nápovědu, nabere jeho život divoké obrátky…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

Ready Player One , 2011

Nelíísek
11.02.2018 5 z 5

"Trojka je magické číslo"

*MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!*

No prostě páni, existovat taková dokonalá hra jako tato byla bych ochotna zaprodat i vlastní duši abych se mohla např. proletět X-wingem!

Prvních 100 stránek mě ale celkem odrazovalo od čtení, pořád se jen vysvětlovalo jak Oasis vlastně funguje, jak to tam chodí a hlavní hrdina o tom jenom básnil a skutek utekl, to pravé začíná až Wade najde měděný klíč a vše se dá obrovským tempem do pohybu! Od té chvíle jsem prostě nedokázala od knihy odtrhnout oči!

Ernest Clime vytvořil úžasný příběh který prostě nemá obdoby. Ready Player One poukazuje také na to jak by v budoucnu mohla opravdu fungovat virtuální realita, člověk by se ani nemusel pohnout z bytu, vše by bylo řízené přes síť. Svět nekonečných možností kde můžete být kýmkoliv chcete. Poukazuje také na odcizení od života v realitě kvůli virtuálnímu světu, které je chvílemi až děsivé.

Po internetu jsem také našla některé hry které byli v knize zmíněny a zahrála jsem si je jsou ve skutečnosti ještě těžší než jsou v knize popsány!

*ZBYTEK UŽ SPOILERY NEOBSAHUJE*

HODNOCENÍ: Originální kniha kde ožívají vaše největší sny, kdo by nechtěl vlastnit sbírku 50 lightsaberů, projít se po přesné kopii Středozemí, přenést se do našich nejoblíbenějších příběhů! Nic si nenalhávejme chtěli bychom to všichni! Hodnotím na 5*.

"Najednou jsem si uvědomil, že snad poprvé co si vůbec pamatuji, necítím ani tu sebemenší touhu nalogovat se zpátky do Oasis." (Poslední věta v knize)

šneki
11.02.2018 5 z 5

Ernest Cline dokázal napsat velmi poutavou knihu, kterou si užijite, i když nejste velkými fanoušky videoher nebo 80. let. Pokud jste, tak to pro vás nejspíše bude 10tihvězdičková jízda, ale pro mě, jakožto člověka neznalého videoher a popkultury minulého století, byla Ready player one nesmírně napínavá knížka, kterou si možná v budoucnu ještě přečtu. 4,5*
P.S.: Jen taková náhodná myšlenka: kultura celé jedné generace mladých lidí se v knize úplně zastavila a vrátila se o více než 50 let zpět, což mi z reálného pohledu přijde fascinující a poměrně smutné.

Stupino
09.02.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem dostal k narozeninám, koupeno v levných knihách za pár kaček, ale udělala velkou radost. Půjčil jsem ji kolegovi ten jí přečetl 2x a pak si jí utíkal taky koupit, protože jí musel vlastnit. Akce od začátku až do konce. Prostě paráda.

wildavk
07.02.2018 5 z 5

Fakt dobrá kniha. Přdstava světa , kde virtualní realita je důležitější než reálný život je varující, ale hodně reálná. Školy fungují ve virtualní realitě, cestování ve virtualní realitě, nakupování virtualních předmětů pro svého avatara atd...Dospějeme k tomu? Navíc byla kniha napínavá. Těším se na film od S. Spilberga.

guugvx
28.01.2018 5 z 5

Kniha automaticky přesunuta do Přečtených. Níže k ní napište svůj komentář. Děkujeme.

Angelo
15.01.2018 5 z 5

Začátek se mi četl těžko. Nicméně je nezbytný k pochopení děje. Následně se děj rozjel. Od té doby jsem byl už nemilosrdně vtažen do příběhu, kde jsem usilovně držel palce hlavnímu hrdinovi.

Rozhodně knihu doporučuji!

missana
15.01.2018 5 z 5

Pro někoho možná trochu povrchní záležitost, ale nesmírně zábavná :) Samozřejmě je dobré, když se člověk trochu vyzná a ví o čem je řeč (rozhodně si to pak víc užijete), ale internet kdyžtak pomůže :)
Snad se do této fáze bytí nedopracujeme, ač to tak bohužel pomalu vypadá....a jestli jo, nezbývá než doufat, že všechno dobře dopadne :) Třeba i ten film dobře dopadne... I když co se týče filmových zpracování, schválila bych toho zatím jen velmi málo :D

Sandalkar
13.01.2018 5 z 5

Geniální nápad, čtivé zpracování a trochu strach, zda takhle lidstvo opravdu jednou dopadne....MUST READ.

Nevimm
11.01.2018 5 z 5

Krásná kniha o lásce i v reálném světě. :)

ReniHan
06.01.2018 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá a napínavá. Bohužel nejsem geek, který by všem odkazům rozuměl.

barlow
30.12.2017 5 z 5

Absolutně mě to pohltilo. Přiznám se, že téma je mi velmi blízké a určitě jsem díky tomu mírně nestranný, ale co už. I přes slabší pasáže jsem se prokousával světem 80. let v moderním pojetí s nadšením malého dítěte a to se mi dlouho nestalo (zapojil jsem do procesu i youtube). Práce musela jít stranou. Doufejme, že filmové podání zachová duch předlohy a neudělá z ní jen rozmáchlou akci...

thorir
28.12.2017 4 z 5

Na knihu mě upozornil trailer k chystanému filmu dle předlohy. Přečetl jsem si anotaci a ta mě zaujala natolik, že jsem knihu zakoupil. Příběh sice není zvlášť ohromující, přesto je velmi zábavný, zejména pro člověka se vztahem ke geekovské subkultuře. Za takového se považuji, sám jsem strávil spoustu hodin u PC her (filmů a seriálů :)). A i nyní se k tomu občas vracím. Nevím, zda autor má podobnou zkušenost, jeho hrdinové jsou nicméně popsáni velmi uvěřitelně, je to radost když potvora dropne legendárku :) … V množství odkazů na dnes již kultovní filmy/hry/hudbu je asi největší kouzlo knihy – vyvolávají vlastní vzpomínky. Plný počet nedávám z důvodu naprosto zbytečné SJW vložky na konci knihy, povinné diverzity. Vůbec to do takové knihy nepatři a je to tam jak pěst na oko.

terka0056
25.12.2017 5 z 5

Dobrá kniha o tom, jak celý svět pomalu zaniká, proto se všichni chtějí nalogovat do virtuáního světa. Podle mě je hlavní myšlenkou autora, že lidé za svými problémy utíkají do hry, místo aby se snažili v něčem zlepšit v klasickém neherním světě a že ve virtuální realitě lze najít víc nebezpečí, než si myslíme. Nevím nic o autorovi, ale myslím si to. Zaujala mě i honba za vejcem v té hře protože se pak z knihy stalo kromě sci-fi taky trochu fantazy iteratura, i když logicky fantastická nebyla.

vevu.
20.12.2017 4 z 5

Erebos mě kdysi hrozně bavil, takže na tuto knihu jsem se taky hodně těšila. Zajímavé je, že nejsem vůbec nadšenec PC her apod., ale číst o tom mě dost baví.
Příběh je poměrně jednoduchý, snad i předvídatelný, ale má spád. Navíc mě bavily odkazy na jiná díla z různých oblastí, oživilo mi to děj, můžete si podle toho třeba vytvořit playlist.
Co se týče mého hodnocení, zásadní dílo to pro mě nebude, ale zklamaná jsem nebyla, přínesla mi přesně to, co jsem od ní očekávala - zábavu.

katasmerdova
19.12.2017 3 z 5

Čekala jsem od této knihy daleko víc. Myslím, že je přeceňovaná. Mnohem lepší z tohoto žánru mi přišel erebos :)

DriftBooks
11.12.2017 4 z 5

Osmdesátky… No jasně, v těch jsem přeci vyrostl. Ty mě formovaly. Iniciovaly. Ale proč mluvím o osmdesátkách, když se jedná o příběh z roku 2045? Protože jsou pro celý příběh zásadní. Úryvek z recenze praví: […] Nostalgickými odkazy se román jen hemží. Je doslova napěchovaný narážkami na literaturu, komiksy, hudbu, filmy a hlavně videohry. To vše samozřejmě datováno mezi léta 1980 až 1989. Čtenář, který tyto časy zažil, tím pádem bude nad textem skákat nadšením[…] Jenomže já vyrostl za drátama. V komunistické kleci. Ve světě cenzury. Něco se trhlinami skrze zdi postavené proletáři všeho světa protlačilo. Ale nebylo toho dost…

[...] Pamatujete se, jak kdysi dávno vždy jednou do roka přijely kolotoče a vy jste vždy neomylně zamířili do zšeřelé maringotky plné blikajících a kakofonicky pípajících automatů s videohrami, do kterých jste naházeli veškeré pracně ušetřené kapesné? [...] Naprosto přesně! Pamatuji si, jak jsem byl unešený ze hry Fénix. Nábožně jsem postával v maringotce a sledoval hráče, když už mi došlo těch pár drobných od mámy. Nebo jsem se lepil na repráky a ujížděl na Floydech, které světští tu a tam pustili do kakofonie Davidů a podobných (tehdy ještě mladých) zombíků. Nevěděl jsem pořádně, kdo to jsou Flojdi, neznal jsem Zeď, nevěděl, o čem zpívají (to všechno jsem si zjistil později), ale věděl jsem, že se mi ta písnička (Another Brick In The Wall) kurva líbí. Jo… západní kulturu nám v těch dobách přiváželi kolotočáři. A dnes si navíc uvědomuji tu ironii, že kolotoče v Mostě většinou stály na louce za Okresním výborem KSČ. Možná to komančové chtěli mít pod kontrolou… Cha.

Někteří recenzenti si stěžují, že odkazů na hudbu, filmy atd. je příliš. Že knize škodí. Já byl naopak spokojen. Jednou z důležitých iniciačních věcí pro čtenáře jsou tipeři. To jsou ti, kteří vás upozorní na dobrou knihu, film, písničku. Někdo, s kým sdílíte své zážitky a vzájemně se posouváte dál. Pokud jich okolo sebe máte málo, nebo nedej bože nikoho (no to je asi v době internetu vlastně nemožné), může se takovým tiperem stát i právě čtená kniha. Já si díky tipům z Ready Player One připomněl, co jsem znal a pokusil se najít – a mrknout na to, co jsem kvůli rudý bariéře (na kterou bohužel neustále spousta nešťastníků nostalgicky vzpomíná jako na časy, kdy bylo líp…) neměl možnost poznat.

Ale také něco o knize, že ano… Skvělé. Šlape to. Sviští to. Bliká to. Vrní to. Chvilku odpočinku a pak hupky dupky znovu do haptického oblečku, nasadil VR brýle, nalogovat a… číst.

oolinkaa
05.12.2017 3 z 5

tak toto bylo těžké.. nejsem žádný pc maniak, ani pc her, ale dle anotace mě to celkem uchvátilo, a těsila jsem se na čtení.. nicméně zprvu jsem to chtěla vzdát, nebavilo mě to, dlouhé popisování nějakých her a jejich zakladatelů je pro mě úplně bezcenné a dost jsem stránky přeskakovala.. nicméně když jsem se prokousala k samotnému ději a honu na H. vejce, bylo to prima.. takže takový průměr, za mě 3*..

Woodinko
04.12.2017 5 z 5

Veľmi zaujímavý príbeh ktorý spája Sci-fi virtuálneho sveta a nostalgiu 80-tych rokov.

Abixa
29.11.2017 5 z 5

Nejlepší kniha co jsem za poslední dobu četl. Jakožto milovníkovi video her, komiksů, anime, fantasy/sci-fi literatury a filmů, se mi dostalo toho nejlepšího zážitku, a to všechny tyhle věci naservírovány na jednom talíři. Pořádná akční jízda v herním stylu, obohacena o nespočet odkazů na 80-90.léta (I přesto že jsem vyrůstal o dekádu později, tak velkou část všech těch referencí a děl co jsou v knize zmíněny znám nebo se s nimi alespoň setkal a tím si je i znovu připomněl. To co šlo mimo mě a nikdy se s tím nestřetl tak se dalo jednoduše vygooglit a hned jsem byl v obraze) a krásné narážky na tuhle komunitu geeků/gamerů apod. a jejich životní styl mimo realitu. Úplně jsem se v knize našel, teď jen vyčkat na film a doufat že to na plátně bude podobná jízda jako v knize.

Normálně se skrz knížky prokousávám nějaký ten pátek a čtu je spíš ve volných chvilkách, tahle mě ale už od samotného začátku vtáhla do sebe a nedovolila mi se od ní odtrhnout. Po 4 večerech jsem jí s nadšením přečetl aniž bych se do čtení musel nutit.

Kniha se nemusí zalíbit každému, ten kdo se v herním světě moc nepohybuje tak z knížky moc zážitek asi mít nebude, nebo právě naopak a zjistí že celou tu dobu hledal pravě tohle :)

Bekerče
18.11.2017 4 z 5