Ready Player One - Hra začíná

Ready Player One - Hra začíná https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119273/bmid_ready-player-one-AXq-119273.jpg 5 2585 652

Ready Player série

Píše se rok 2045 a svět, utápějící se v energetické a ekonomické krizi, je velmi chmurným místem k životu. Není divu, že většina lidí utíká před realitou do uměle vytvořeného vesmíru videoherního systému OASIS, kde mohou zapomenout na běžné starosti, vytvořit si novou identitu a jejím prostřednictvím se pak pohybovat po tisícovkách virtuálních planet, pracovat, studovat, bavit se a prožívat své sny. Navíc se tam někde skrývá i dědictví po tvůrci této videohry, miliardáři Jamesi Hallidayovi, který před svou smrtí zanechal ve skrytých koutech OASIS několik klíčů, jež mají hráčům ukázat cestu k pokladu. Trvá však dlouhých pět let, než se středoškolákovi Wadu Wattsovi podaří objevit první z nich. A potom vypukne hotové peklo, protože zájemců o dědictví, které nálezci zajistí doživotní bohatství a obrovskou moc, je nespočet a v cestě za svým cílem se neštítí žádných prostředků. Když se pak soupeření přenese z virtuálního světa do toho skutečného, končí veškerá legrace - tady už jde o život.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi

Ahoj,
tak tohle byl MASAKR :-D

taanicka
18.08.2016 5 z 5

Tahle kniha mě naprosto uchvátila, opravdu zbožňuju když je něco tak pěkně propracované a spojené. Čtenář se ani chvíli nenudí a má spoustu různých doporučení na 80. léta které stojí za to si projít (i když asi ne všechny). Celkově tyhle počítačově orientované knížky jsou vždy velmi zajímavé čtení. Jestli spisovatel napíše něco dalšího tak si to rozhodně nenechám ujít :)

adicek8
12.08.2016 5 z 5

Excelentní dílo, nemám slov. Příběh jsem si užíval od první do poslední řádky. Vůbec by mi nevadilo kdyby autor místy zašel do ještě větších podrobností, například co se týče myšlenkových pochodů soupeřů a zároveň přátel hlavního hrdiny. Nebudu více prozrazovat, tenhle parádně vymyšlený a promakaný sci-fi román plný vtipných a hravých nápadů jsem si zkrátka nadmíru užil a těším se na autorovy případné další počiny :-)

Zrzka2
09.08.2016 4 z 5

Zajímavá, vtipná a skvěle napsaná kniha plná odkazů na hudbu, hry, knihy a filmy z 80. let. Je tam špetka romantiky, která není tak hrozně přeslazená a připadalo mi, že celá kniha upozorňuje na to, že za počítačem může sedět kdokoliv :)
Jediné, co je možná trochu mínus, je plno odborných názvů, které ti, co se nezajímají o programování a počítače úplně nepochopí :)

mochr
09.08.2016

Press START to PLAY
Od první stránky napínavé a velmi čtivé. I když jsem ročník 91, našel jsem tam spoustu zajímavostí a vzpomínek na dětství (těch probdělých nocí s videohrama :) ). Systém OASIS je skvěle vymyšlený. Postavy jsou pěkně napsané a uvěřitelné. Halliday musel být bourák :).
Virtuální realita je aktuálně velmi diskutovaná oblast a takhle by to jednou mohlo/mělo vypadat. Už dnes například Secondlife nebo WOW je velmi podobné tomuto (aspoň myslím, nehraji to). Virtuální svět který Vás pohltí a již nepustí.
Parzival je obyčejný PC hráč, který je tak trochu na okraji společnosti, tak trochu jsem se v něm viděl i já sám.
Doporučuji přečíst
YOU WIN
GAME OVER

lucie7823
07.08.2016 5 z 5

Skvělá a napinava kniha. Chytla me hned od zacatku a to nejsem žádný příznivec PC her.

Xsycht
03.08.2016 5 z 5

Ůžásný, několikahodinový, non-stop zážitek. Jsem rád, že jsem se nakonec dostal ke čtení tohoto skvostného díla.
„Nějaká žena s gigantickým účesem, jehož příprava musela pořádně ztenčit ozónovou vrstvu, ...“

jirihumplik
02.08.2016 5 z 5

Kniha se čte velmi dobře a vypráví skvělý příběh. Číst ji mne moc bavilo.

sabca.0207
01.08.2016 5 z 5

Nejsem moc na počítačové hry a na začátku jsem si říkala, doufám že to nebude nějaká slátanina, ale opravdu mě to překvapilo. Bylo to napínavé a hrozně mě to bavilo.

jitka7655
29.07.2016 5 z 5

Svižná, chytrá, napínavá. Nenápadné brnkání na strunu nostalgie odkazy na hry, filmy, hudbu... napínavá zápletka, klasický souboj dobra a zla. Co víc si přát?

Jana1109
29.07.2016 5 z 5

Napínavé, lehce čtivé, stojí za to si přečíst.

Aliii
28.07.2016 5 z 5

Tak tohle byla pecka - parádní jízda od začátku do konce. A to jsem netrávila dětství u herních automatů a o videohrách jsem si mohla nechat jenom zdát... IT prostředí je mi ale blízké a tuhle knížku jsem "zhltla" téměř na posezení - jednoznačně doporučuji :-)

Edmund
27.07.2016 5 z 5

Na recenze moc nejsem, ale pro mě tohle byla jednoznačně nejlepší kniha za několik posledních let. Příběh mě úplně pohltil. Myslel jsem, že je to částečně tím, že jsem jako dítě zažil dobu maringotek s automaty o kterých se kniha často zmiňuje, ale můj syn ji zhltnul stejně jako já.

Freecaket
25.07.2016 4 z 5

Knížku jsem si koupila na doporučení. Čekala jsem trochu něco jiného, a také jsem se bála, že mě nebude tolik bavit, jelikož se v tomhle žánru a tématu moc neorientuji. Nakonec jsem byla mile překvapena. Příběh je velmi zajímavý a čtivý. I přesto, že jsem spoustu zmiňovaných titulů, filmů a her neznala, čtení jsem si užila a jsem ráda, že jsem této knize dala šanci.

Atak
24.07.2016 4 z 5

Některé pasáže kdy něco zdlouhavě popisuje jsou úmorné jako u Babičky, proto dávám o hvězdičku méně, ale to může být jen můj problém :) Jinak je to skvělé počtení.

střapatá
24.07.2016 4 z 5

Trvalo delší dobu, než jsem se ke knize odhodlala, neboť mě odrazoval přívlastek 'sci-fi'. Nakonec jsem ale z knihy nadšená, ač mě její obsah docela děsí, když si uvědomím, že za pár (desítek) let to nemusí být úplně fikce.. hvězdu ubírám jen proto, že autor někdy možná až příliš využíval neomezené možnosti, které mu virtuální realita dává (několikrát jsem si vzpomněla na scénu ze Simpsnů, kdy měl Homer čirou náhodou u sebe sprej na zastavování kolotočů :D)

Sam99
23.07.2016 5 z 5

Velmi čtivá kniha, když jste se začetli, kniha velmi rychle ubíhala. Jenom části, ve kterých se Parzival nevěnoval Honu byly trochu nudnější. Autor měl velmi dobrý nápad na námět knihy. V knize bylo mnoho odborných pojmů, některých jsem sice nerozuměla, ale nevadí. Tato kniha je spíše klučící záležitost, ale když si ji přečte dívka, tak se rozhodně nudit nebude. Autor si na konci knihy neodpustil trochu té romantiky, jestli to tak můžeme nazvat. Musím říct, že na konci bylo velmi povedené zakončení celé soutěže, autor to měl velmi dobře promyšlené. Nemůžu jinak, než dát 5*

Cryptkeeper
20.07.2016 5 z 5

Neskutečně nadčasová a přitom krásná retro výprava do světa her,filmů,fantazie a lidské chamtivosti.
Za mě jsem vyhrál už když jsem si koupil a přečetl tuhle knihu;)

ajla5
15.07.2016 4 z 5

To byla jízda!

vajglik
13.07.2016 5 z 5

Jedna velká retro jízda! Téma mě docela zaujalo, kamarád mi knihu doporučil, tak nebylo nač čekat a dal jsem se do čtení. Děj se nevleče. Parzivalovi a dalších gunterům fandíte, aby nakopali prdel a předběhli zákeřné Sixery v honu na "velikonoční vejce". Na to kolik to má stránek, se jedná o knihu, která vás prostě vcucne a vyplvine teprve v okamžiku, kdy hon skončil...