Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265/bmid_rbitov-zviratek-S8r-265.jpg 4 5306 5306

Rodina Creedových se usadí ve starém domě v půvabném prostředí venkova státu Maine. Otec lékař, krásná žena, rozkošné děti. Zdálo by se, že nic nemůže překazit jejich štěstí... Avšak objevuje se Cosi, co mrazí krev v žilách, Cosi strašnějšího než sama smrt. Cosi nesrovnatelně příšernějšího a silnějšího...

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Pet Sematary , 1983

Hakate
01.01.2021 5 z 5

za mě Jedna z top 10 Kingových knih. kniha stejně jako King není pro každého.

Petkona
30.12.2020 5 z 5

Wow. Tohle je zaslouženě jedna z nejlepších Kingových knih. Možná i nejlepší. Má to všechno, co by měl mít správný horor. Trošku pomalejší rozjezd, zato ale pečlivé seznamení s postavami a městečkem. Dávnou historku ke městu kde bydlí hlavní postavy. A rozhodně nepříjemný pocit, když dočítáte posledních dvě stě stran z knihy. Ještě se mi také líbilo zapojení dětí do příběhu. Přece jenom dětské myšlení i logika jsou trochu odlišnější od těch dospěláckých. A autor toho dle mého krásně využil a příběh dostal ještě větších rozměrů. Autor se zde s ničím nepáře a popisuje vše tak jak je. Moc se mi líbila ta atmosféra, která tu byla po celou dobu příběhu. Opravdu mě to moc bavilo a ten napad je geniální. Bavilo mě sledovat cestu hlavní postavy a její myšlenky. Jestli hledáte opravdu velice dobrý a kvalitní horor tak určtě jděte rychle od toho.

Vladísek
23.12.2020 5 z 5

Moje pocity při čtení tohoto Kinga? Jednoduše - nepříjemné. Čímž nechci říci, že se mi kniha nelíbila. Naopak! Spíše jsem měla takový divný pocit po celou dobu čtení a moc jsem si přála, aby tahle rodinka byla všeho špatného ušetřena. Pasáž s malým synem mě opravdu zasáhla a bylo mi jasné, že u Kinga s nějakým happy endem není radno počítat.

vodovodnice
21.12.2020 3 z 5

Knížka se mi četla dobře, je to příjemně napsané, hezky to odcejpá. Ale celou dobu to byl ... na můj vkus "čajíček" nebo to nezahrálo (pro mne) na citlivou strunu. Prostě jsem celou knížku přečetla celkem nezúčastněně, jako nějaký všední příběh.
Je pravda, že mne překvapil vývoj myšlenkových pochodů pana doktora a ten konec je dost dramatický.
Na konci knihy (asi posledních 60 stránek) to nabralo spád a bylo to napínavé, ale nějak mne to i přes to nechytlo.

tektit
02.12.2020 3 z 5

Tak tuhle knihu znova číst nebudu. Prostě King

Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Krásná kniha od výborného spisovatele pana Kinga. Byla jedna z prvních, kterou jsem si koupila v antikvariátu, ani jsem tenkrát někdy v 90tých letech nevěděla kdo pan King je a líbil se mi název knihy a obal. Ale jakmile jsem se začetla, bylo zle .... já se do Kinga zamilovala a jeho knihy i filmy se mi staly posedlostí. Mohu doporučit. Knihu mám v knihovně a je to můj malý poklad. Román nemusím ani představovat, vynikající mrazivý příběh, plný děsu, ale i lásky a oddanosti. Hodně dlouho mně strašil ve snu ten malý znovu oživlý chlapeček se skalpelem v ruce. Tato kniha ve mně nechala velký dojem a byl to pro mně zážitek si ji přečíst. Stejný dojem a nesmazatelnou stopu zanechal film, ale ne ten nový, nýbrž ten z roku 1989. Děsuplný, hnusný mrtvoly i kocour.

Ninjer
27.11.2020 2 z 5

(SPOILER) Skvělý námět na-ta-že-ný tak, až je to k vzteku. Podobně jako u Christiny napsal King v podobné době další záležitost, ze které by byla parádní povídka. Přitom jako autor povídek je úžasný, nevím, co furt blbne s těmi svými grafomanskými sklony.

Mladá rodinka se přestěhuje do starobylého domu u nebezpečné silnice, kde kamiony často přejedou nějaké to domácí zvířátko, a tak si děti v lese udělaly pro své zesnulé miláčky hřbitov. To se ale jaksi nachází na indiánském pohřebišti (nesmějte se, na počátku 80. let to ještě nebylo takové klišé). Co se stane pak? Abych citoval mistra (grafomanského) hororu: Mrtví se někdy vracejí. A jak už nám román naznačuje, nejspíš tam zoufalý tatík od rodiny nepohřbí jenom zvíře...

Fakt se mi ten námět líbí, stejně jako jak je příběh rozehraný, a to s vcelku sympatickou rodinkou. Později se ukáže, že si nesou už své problémy z minulosti, především manželka si zažila pořádně drsné věci jako malá holka... Jenže pasáže o tom jsou sice často děsivé nebo působivé, ale jaksi taky často dost zbytečné. V románu Řbitov domácích zvířátek, chceme přece číst o těch zombie-zvířatech, ne sáhodlouze o traumatech z dětství, které nemají na hlavní příběh žádný vliv. King se prostě strašně rád ponoří do světa několika postav a nimrá se v jejich životech tak, že je to sice možná občas zajímavé, ale šíleně to zdržuje hlavní děj.

Naprosto zbytečně se King rozepisuje taky u popisů různých situací. Například zakopání jednoho zvířete trvá hlavnímu hrdinovi dvacet stran. O jiných, více traumatizujících událostech, si samozřejmě čtete ještě déle. Asi aby King ukázal, že přece ty pasáže předtím nebyly zbytečné, tak se neustále ještě ty věci vrací ve formě vzpomínek či odkazujících "hlášek", aby tam jakože byla nějaká relevance.

Všechnu tuhle zbytečnou omáčku jsem se snažil vytěsnit a soustředit se na kvalitní příběh s kvalitními postavami... Ale bohužel ani v tomhle u mě nevládla spokojenost, protože King se tu sice poměrně úspěšně snaží ukázat zoufalost tatíka, proč udělá tu šílenou věc na konec (taky tomu věnuje desítky stran...), ale úplně přejde iracionalitu toho, proč tam vůbec se svým sousedem zakopávali poprvé (obzvlášť když se potom soused děsně bojí, aby náhodou ještě pohřebiště nepoužil... tak proč mu o něm tedy sakra vůbec říkal?!). Stejně tak je docela otravný dějový oblouk, když se na konci hodně postav chová na první pohled iracionálně, protože to prostě "cítí", mají o tom noční můry nebo je dokonce to místo "volá". Abych nespoileroval, mluvím především o chování maminky na konci.

Moc pěkný námět, nemálo dobrých pasáží a slušné postavy, co jsou až po krk utopené v nesourodé omáčce grafomanie a sem tam i vyložených hloupostí.

Čtyři zombie-zvířátka z deseti.

anibeni
22.11.2020 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale pro mě lehce předvídatelná. Nebála jsem se u toho, jak jsem si původně myslela.. Asi jsem od této knihy čekala podstatně víc.. Nevím.

jefff
17.11.2020 4 z 5

Dobrá kniha. Spíš než horor, jde o depresivní psychologické drama s nadpřirozenou zápletkou. King tradičně skvěle pracuje s charaktery postav, které jsou uvěřitelné a čtenář si s nimi snadno vybuduje vztah. Finále je mrazivé, ale nejlepší je ve výsledku samotné budování atmosféry než ono dějové vyvrcholení, které je dlouhou dobu zřejmé.

MinaHawke
14.11.2020 5 z 5

Další super kingovka. První jsem viděla filmy, ale to nevadí.

jarin58
13.11.2020 3 z 5

2/3 knihy nuda,ani povedený závěr můj dojem moc nenapravil. Vcelku zklamání.

Trolice
06.11.2020 5 z 5

Kniha mě bavila. V první části jsem si říkala, že je to celkem poklidný děj. Ale stupňuje se to:-D Konec jsem četla jedním dechem. U jména Oz Veuiký a Stuašuivý jsem vždycky zasmála

4418
05.11.2020 5 z 5

Jeho nejlepší knížka!
Škoda, jen toho konce..

Wasylka79
28.10.2020 5 z 5

Má první kniha od Kinga a určitě ne poslední.Kniha se četla dobře a ten konec Wau.

klaraj093
22.10.2020 5 z 5

Další z mých top Kingovek.. Řadím jí do první trojice! Skvělé, strašidelné, napínavé!

Radkas87
22.10.2020 5 z 5

Jedna z mych oblibenych "Kingovek"

EmGe
20.10.2020 2 z 5

Kniha ani nezklamala, ale ani nezaujala. Takový zlatý střed

veronika4001
18.10.2020 2 z 5

Moje hodnocení je nižší, než bych si ještě před otevřením knihy dokázala představit. Tato tvorba je narozdíl od proslulého TO poměrně krátká a také je tomu přizpůsobena kvalita obsahu. Paradoxně naopak by každý od Kinga očekával, že jeho kratší knihy budou prima jízda, tak nějak čím kratší příběh, tím více bude čtenář vystaven pohotovějšímu a intenzivnějšímu strachu. Bohužel. Příliš povrchní vracení se na hřbitov a přespříliš opakující se (a navíc stejné a stejně intenzivní) zážitky. Dočetla jsem, ale ještě jsem stačila u toho sledovat mobil a nakonec jsem tvrdým spánkem usnula. King umí lépe vystihnout podstatu strachu, barvitěji umí vtáhnout do děje, psychologizovat a ve čtenáři vyvíjet představu hororové scény na teď. Věci tady nemají ani spád, pořád jakési rozmýšlení, cesty sem a tam, proměny hlavních hrdinů, okořeněné jejich představivostí. Ale nikoli čtenářů, na jejich chtíč po představivosti King už zapomněl. Škoda.

maryska09
11.10.2020 3 z 5

(SPOILER) Mistr King je dobrý ve svém oblíbeném žánru strašení, děsů a hororů. Kdo ho zná tuší, kam a jak se bude asi děj odvíjet, proto nebyla tato kniha velkým překvapením. Ve vší té vyvolávané hrůze a děsu mi přišel nejhorší navrácený kocour, toho by člověk doma mít vážně nechtěl

Limetkasknihou
09.10.2020 5 z 5

Řbitov zvířátek je fakt povedena kniha:) byla velmi přesvědčivá a docela mi zni šel mraz po zádech a za mě lepší jak film je tam víc detailu :)

kočky zfilmováno tajemství horory hřbitovy příšery, monstra vzkříšení nemrtví

Stephen King
americká, 1947