Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265/bmid_rbitov-zviratek-S8r-265.jpg 4 5286 935

Rodina Creedových se usadí ve starém domě v půvabném prostředí venkova státu Maine. Otec lékař, krásná žena, rozkošné děti. Zdálo by se, že nic nemůže překazit jejich štěstí... Avšak objevuje se Cosi, co mrazí krev v žilách, Cosi strašnějšího než sama smrt. Cosi nesrovnatelně příšernějšího a silnějšího...

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Pet Sematary , 1983

smejkalova.m
27.01.2016 5 z 5

Tak to byla paráda.. Konec jsem doslova hltala, jelikož to bylo tak napínavé, že jsem prostě nemohla knihu odložit a musela jsem se dozvědět jak příběh pokračuje. Za mě 5 *

Radan2020
27.01.2016 5 z 5

Celou dobu temné, napínavé a hrůzu nahánějící. Navíc ve mě spád příběhu vyvolával nutkání pořád číst dál. Sice mi připadlo, že se finále vlezlo na nějak málo stránek, ale stejně jsem při něm měl husí kůži, takže plný počet*.

premacech
27.01.2016 5 z 5

Hodně hustá atmosféra. Hodně. Dokonce bych se to nebál popsat slovem "hnusná". Konec dost nepříjemný, tedy výborný :). Jedním slovem paráda!

Netopyr07
25.01.2016 5 z 5

Páni.. to teda bylo... silný kafe :-D

borknagar
18.01.2016 5 z 5

Kniha, kterou jsem četl někdy před patnácti lety a dodnes si pamatuji příběh i s detaily. Čistokrevný horor, který King napsat umí. Perfektní dusná atmosféra, zvraty v ději, nechutné scény, tajemství a geniálně otevřený konec. A z Gage mi šel mráz po zádech! Dobře natočený je i film podle této knihy a ač nejsem příznivcem většiny zfilmovaných příběhů podle mistra, tento se mi líbil. Ale doporučuji nejdříve přečíst knihu, film už je jen taková třešnička na hororovém dortu........

choze
16.01.2016 4 z 5

Další z kingovských klasik, která mě ale přes tradičně dobře napsané postavy, dialogy a řadu silných scén (včetně drsného otevřeného konce) a nápadů, nebavila tolik jako třeba Misery nebo Christine.

Fastard
08.01.2016 5 z 5

Řbitov zviřátek rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co King napsal, alespoň co se týče čistokrevného hororu. Temná a zlověstná atmosféra čiší z každé stránky. Není tam jediný světlý okamžik, všechno od začátku spěje k nevyhnutelně tragickému konci. Vlastně se to celé dá chápat jako jakási metafora smrti a umírání. Je zajímavé že takhle působivá kniha se dá postavit na totálním žánrovém klišé jako je indiánské pohřebiště a právě to je obrovské plus téhle knihy, že i přes tento fakt a totální předvídatelnost děje se jedná o tolik kavalitní příběh. No a navíc je tu skvělá filmová adaptace (vyznívající však o dost jinak) se soundtrackem od The Ramones. Bez diskuze jeden z nejlepších moderních hororů vůbec.

medvedice3
05.01.2016 4 z 5

Jeden z mála přečtených hororů. Hrůzné sny se mi zdály ještě měsíc.

twerkit
03.01.2016 5 z 5

Na konci knihy - při úplně poslední scéně jsem měla opravdu husí kůži ! Jak touha dokáže zcela zatemnit mysl, i když mysl ví co se může přihodit.
Za sebe musím říct, že je to jeho nejlepší kniha!!!!

pájaLoveBooks
03.01.2016 4 z 5

Dlaší skvělý horůrek :)

Filatov
28.12.2015 4 z 5

Další Kingovka za mnou. Stephenův rukopis je tu prostě znát a já už tak nějak vím, co mám od něj očekávat. Vesměs jsem dostal, co jsem chtěl, ale musím přiznat, že si SK vybral asi v polovině horší hluchou část, kde jakoby nevěděl kudy kam a jak pokračovat. Z téhle části se naštěstí vykopal neskutečně strhujícím závěrem, kdy opět nechal své hlavní postavy závodit s časem a dovedl Řbitov zvířátek do skvělého finále.

Metcheque
23.12.2015 5 z 5

Budu hrubě neobjektivní, ale já i Stephen King jsme velkými fanoušky kapely Ramones a Řbitov zviřátek je prostě s touto punkovou grupou neodmyslitelně spjat. Zatímco knižní podoba je prošpikována částmi jejich písní, ta filmová (zprzněná, samozřejmě) se může pochlubit songem Pet Sematary při závěrečných titulcích, kterou Ramones napsali přímo v souvislosti s knihou. Kombinoval jsem tedy četbu a poslech a dojem je tím jednoznačně umocněn.

Odmyslíme-li však tento fetiš, Řbitov zviřátek je parádní i kompozičně. Děs a hrůza přichází po malých krůčcích, ale později se začíná stupňovat, až dospěje do velkého finále. Úžasné jsou také dialogy. Ty dlouhé rozpravy mezi Creedem a jeho postarším sousedem u plechovkového piva na verandě mě budou pronásledovat ještě hodně dlouho!

Verrrunka
05.12.2015 4 z 5

Klidně bych ještě přidala půl hvězdičky, ale na plný to není. Nicméně už jsem asi pochopila ten Kingovský styl. Je to napínavé od začátku do konce, celou dobu nádherná gradace. Při posledních 20 stranách už jsem měla v obličeji takový výraz, že přítel prostě nechápal :)

Renatecka
18.11.2015 3 z 5

Dle mého názoru slabší dílo, než např. Osvícení. U Řbitova zvířátek jsem se tolik nebála, trochu zbytečně zdlouhavé, ale dočetla jsem do konce ...

Norea
15.11.2015 5 z 5

Popravde, vždy som si myslela, že v češtine sa mi bude veľmi ťažko čítať. Nie je to vôbec pravda. Taktiež som si myslela, že preklady v slovenčine a češtine strácajú originálne vnímanie autorovho myslenia a citu pre opisy ľudských vlastností v rôznych životných situáciách.
Celkovo sa mi v slovenčine a češtine preukázalo, že tento vynikajúci "strach naháňajúci" spisovateľ žije v temnote a opisuje ju ako zábavný výlet Disneylandom.
Kniha sa krásne prelína z krásneho jesenného dňa po nočné vkrádanie sa na cintorínn, kde vám pod rukami smrdí telo nebožtíka.
Stephen King a naši prekladatelia tak krásne a zároveň nechutne až mi rovno došlo zle od žalúdka, preložili a zdôraznili každý jeden detail tohto zvláštneho zásahu mágie. Celkovo cititeľnej sile, ktorá vás priťahuje a ničí, kazí vám všetko čo je vám milé.
Veľmi mi bolo ľúto Rachel, ktorá si strachom prešla dlhé roky a skončila ako kráčajúca mátoha...
Napriek desivej atmosfére, nechutnému zápachu sa mi kniha veľmi páčila a stále ma Kingovo umenie zaujíma, som zvedavá po čom ďalšom siahnem na budúce :)

Krysa1769
15.10.2015 5 z 5

Jsou knížky, které si přečtete a za den už o nich nevíte. Mně se to stává a přitom mě příběhy, které obsahovaly, bavily. Takže nevím, čím to je, snad tím, že spousta čtivých knížek má ten příběh prostě slabší.
A pak jsou knížky jako Řbitov zvířátek, nad kterými přemýšlíte ještě dlouho po přečtení. Od Kinga jsem četla ještě TO a Zelenou míli a obě se mi líbily, i když TO se mi podivným způsobem vepsalo do srdce, kdežto Zelená míle nikoliv. Co se týče Řbitova zvířátek, příběh mnou velmi zamával a stále mi leží v hlavě, takže asi nemůžu jinak a dávám plný počet hvězd, i když jsem u konce na autora nadávala.

jakafe
06.10.2015 5 z 5

Klasické hororové hřbitovní téma, které vypráví král svého žánru, není pro mě nic jiného než dokonalost. Velmi mě zaujal už název knihy, napsaný syrově a dětsky zkomoleně. A jako u taktéž skvostné Holčičky, která měla ráda Toma Gordona, i zde to byl příslib velkého díla. A skutečně, ani Řbitov nezklamal, dostalo se mi velké porce napětí, strachu, soucitu, zjitřených nervů. Řbitov zviřátek se v mé mysli tak opravdově zhmotnil, jako bych jej navštívila i já. Jo a kočky moc ráda nemám, takže neživý nemrtvý, smradlavý a zlý Church mě děsil o to víc.

evickakyticka
24.09.2015 4 z 5

Tuto knihu jsem naposledy četla před čtyřma rokama, kdy jsem byla přehlcena tématem hororů, zmrtvýchvstání, hřbitovů a jiných. Dílo jsem proto označila za průměrné. Mimo to jsem čekala svého prvního syna a tak jsem nemohla tušit, co obnáší rodičovská láska. Za tu dobu kluk vyrostl, přidal se k němu i bratříček a moje pocity z knihy se také změnily. Více jsem se vžila do role zoufalých rodičů, kteří nade vše milují své děti a ztráta byť jediného z nich je obrovská rána. Představovala jsem si sama sebe, jak mi náš soused v nedalekém lesíku ukáže Řbitov a co vše se tam může stát. Brrr...

Přečteno po volných chvílích, kdy děti spokojeně spí, venku je tma a já se nedokážu odpoutat od čtení.

Hanina61
31.08.2015 5 z 5

Moje zřejmě nejoblíbenější kniha z pera mistra Kinga. Poprvé jsem ji četla jako mladá mamka dvou malých kluků a tím víc jsem se dokázala vžít do myšlení otce postiženého ztrátou syna, do jeho bolesti a zoufalého odhodlání udělat cokoliv, jakkoliv nepředstavitelného. Od té doby jsem se k ní několikrát vrátila, a vlastně to prožívám vždycky stejně. Hrůzu, bolest, zoufalou naději.

freestyla
13.08.2015 5 z 5

Tenká, velmi tenká je hranice mezi láskou a šílenstvím, a tato mistrovsky napsaná kniha to ukazuje jako žádná jiná.

kočky zfilmováno tajemství horory hřbitovy příšery, monstra vzkříšení nemrtví

Stephen King
americká, 1947