Tance nág

Tance nág https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340283/bmid_tance-nag-8sv-340283.jpg 5 168 27

Rafaelova škola série

Marina konečně ví, že není jen obyčejná třináctiletá dívka od Berouna. Nemá už jen taťku, babičku a dědu. Vždyť se šťastně shledala s maminkou a svými sourozenci. Zdá se, že Marinu čeká život spokojené studentky v sekundě Rafaelovy školy. Při metamorfóze ztrácí vílí křídla a stává se nágou. Avšak každou sobotu se hradem ozývá srdceryvný nářek, který, jak se nejdříve zdá, slyší jen ona. Marina tuší, že to nějak souvisí s její sestrou a kletbou, kterou je stižena. Přijde nakonec Marina na to, jaké tajemství se ukrývá v nepřístupné věži?... celý text

Elis.161
18.11.2014 5 z 5

Genialita! Opravdu nádherná knížka stejně jako první díl. Jediné co mi trochu vadilo, tak že tam něco mohlo dopadnout líp, ale vzhledem k tomu, že jsou ještě další díly, tak mi to nevadí. :)))

Jolilinka
28.10.2014 4 z 5

MILUJU, MILUJU, MILUJU tuhle knížku! Je mi fuk, co říkají ostatní, je to nej kniha na světě! Jednička byla sice o trochu lepší, celkový dojem mi pokazil životopis Marininy sestry Meluzíny, ale jinak super! :) Rozhodně si přečtěte!

brčko-A
03.09.2014 5 z 5

Další pěkná knížka,těším se na další díly.

Casio_cz
30.04.2014 5 z 5

Škoda že nemám pokračování.

EsTaVa
19.01.2014 5 z 5

Pokračování, které se mi také líbilo a moc jsem si knihu užila. Chvílemi byt tento díl smutný, Marina musela pomoct Meluzíně.

anibeni
15.04.2013 5 z 5

Opět musím napsat, že kniha se mi velmi líbila, daleko méně již styl psaní... Každopádně tento díl je určitě lepší než první..

Yalka
31.03.2013 2 z 5

Na začátek podotýkám, že sérii čtu hlavně proto, abych si udělala vlastní názor, protože na tom ujíždí dcera. Některé dějové prvky a to, jakou roli hrají v příběhu, se mi hodně nelíbí (věštění, horoskopy apod.). Nepochybně to negativně ovlivňuje i moje hodnocení knížek. Takže si klidně k mému hodnocení připočtěte i nějakou hvězdu navíc. Naopak pozitivně mě v tomto dílu zaujalo navázání na příběh o Meluzíně od Jana z Arrasu. Musela jsem si to dostudovat, za to má autorka u mě rozhodně velké plus. Opravdu nádherné jsou obě ilustrace na předsádce, pokud by to šlo, klidně bych si je koupila jako plakát. Hledala jsem je na internetu ve větším rozlišení, ale nenašla.

Líbilo se mi asi o něco víc než první díl. Příběh byl sevřenější a ocenila jsem, že Marině se nestalo tolik nehod jako v prvním dílu, kdy se stále někam ztrácela a něco vyváděla, v tom se fakt nedalo orientovat…

Stejně jako u prvního dílu: nemohla jsem se začíst. Na to, že jsou hlavní hrdinové teenageři, je to dosti ponuré, Vildovi a Buližníkovi se hláškování dle mě moc nedaří (usmála jsem se asi tak jednou až dvakrát), ostatní se o ně snad ani nepokouší. Stále se mi špatně orientovalo v postavách, tápala jsem např., jestli rodina Simči, Kamči, Daniely a Plantefolieho je královská (žili přeci na tom hradě), skoro celou knihu jsem přemýšlela, jestli jsou Meluzínini nevlastní sourozenci nebo ne. Ano v knize to vysvětlené je (konkrétně toto hned na začátku), ale dle mě je tohle přesně ten typ informace, které by se měla u nových postav párkrát zopakovat, jinak se čtenář ztrácí. Ovšem oproti prvnímu dílu je to v pohodě, nových postav tu není zas tak moc.

Protože mě tentokrát děj zaujal o poznání víc než v dílu prvním, bylo mi líto, že hlavní zápletka byla na konci divně useknutá (dle mě nedostatečně byla vysvětlená motivace Meluzíny k tomu, jak se rozhodla).