Tance nág

Tance nág https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340283/bmid_tance-nag-8sv-340283.jpg 5 168 27

Rafaelova škola série

Marina konečně ví, že není jen obyčejná třináctiletá dívka od Berouna. Nemá už jen taťku, babičku a dědu. Vždyť se šťastně shledala s maminkou a svými sourozenci. Zdá se, že Marinu čeká život spokojené studentky v sekundě Rafaelovy školy. Při metamorfóze ztrácí vílí křídla a stává se nágou. Avšak každou sobotu se hradem ozývá srdceryvný nářek, který, jak se nejdříve zdá, slyší jen ona. Marina tuší, že to nějak souvisí s její sestrou a kletbou, kterou je stižena. Přijde nakonec Marina na to, jaké tajemství se ukrývá v nepřístupné věži?... celý text

Artemis886
Artemis886
17.04.2022 5 z 5

Musím říct že pokračování bylo o trochu lepší než první díl a to už je co říct ,protože se mi první díl líbil opravdu hodně. Pro mě je velmi zajímavé jak je autorka schopná dát dohromady mytologii, esoteriku a celý ten svět. Nádherná knížka, těším se na Rohy faunů.

petrzel
petrzel
04.10.2021 5 z 5

Pokračování nás nadchlo obě s dcerou a těšíme se na každý večer na čtení.

Knihomollla
Knihomollla
07.03.2021 5 z 5

I když je tato kniha z celé série nejkratší, je plná dějových zvratů. Objevují se zde nové postavy a nová místa. Ale stále zde zůstávají i ty stará. Marina je pro mě stále skvělou osobností se skvělým charakterem a odhodláním zjistit víc o své rodině.

sgjoli
sgjoli
20.06.2020 4 z 5

"Tance nág" bylo opět velmi fajné čtení. Pravda, předchozí díl série mne bavil o chlup více - tento druhý díl mi připadal v dějové lince méně detailní a trochu více uspěchaný (ale může to být jen subjektivní dojem). Ale jinak se mi kniha líbila. Tenhle svět mne prostě baví, je to milé čtení, které pohladí po duši. Celý ten svět víl, faunů, dryád atd. - autorka to má skvěle promyšlené a očividně ví, o čem mluví. Čte se to navíc velmi dobře. Do dalšího dílu se pustím určitě někdy brzy.

Ivčulí
Ivčulí
04.06.2020 5 z 5

Kouzelná knížka

pichova.veru
pichova.veru
25.03.2020 5 z 5

Skvělá kniha,dobře se čte,příběh je zajímavý... Těším se na další díl

popeluška
popeluška
07.02.2020 5 z 5

Druhý díl opět nádherný. Maximálně jsem si knihu užívala a pořád doznívá.....už těď se těším na třetí díl.

JankaV80
JankaV80
07.01.2020 4 z 5

I druhý díl je moc prima. Marina "už" je v sekundě na Rafaelově škole a není tedy ze všeho tak vyjukaná, jako když byla v primě. Sekunda, to je ročník nágů (hadů), a tak se učí vše, co s tím je spojené.
Kniha je obohacena o druhou dějovou linku, kdy se Marina dozvídá i něco z historie své rodiny, konkrétně pak z minulosti sestry Meluzíny.
A stejně, jako je tomu u lidí, i elementalové zažívají věci spojené s běžným životem - lásky, zklamání, trápení, šikanu, aj.
Co mi tentokrát na knize vadilo, byly časté překlepy, které by se, dle mého názoru, v dětských knihach a knihach určených pro mládež objevovat neměly a nesourodost velikosti tištěného písma. Jinak doporučuji.

Alíša236
Alíša236
09.09.2019 3 z 5

Kniha mě bavila, ale nebyla tak dobře napsaná jako první díl. Tady se často skáče z jedné situace do druhé, jsou to takové krátké výjevy, celé to málo drží pohromadě, nemá to tah a vývoj. Každopádně další díl si přečtu.

Mauricie
Mauricie
27.04.2019 5 z 5

Velmi poutavé čtení, napínavé prakticky od začátku až do konce.

Ivka14
Ivka14
02.02.2019 4 z 5

Bylo krásné se vrátit do tohoto světa, kde Marina zažívá dobrodružný rok v těle nágy.

Espresso
Espresso
08.08.2018

Tady jsem si zamilovala Plantefolieho a bylo mi líto Meluzíny. Jsem nevěděla, jaký měla hrozný osud. Pořád čekám, kdy se do série zase vrátí. Takovou sestru bych si přála. Uvidíme na podzim ve Vlasech dryád, jestli se tam neobjeví.

any333
any333
01.01.2018 5 z 5

Sžila jsem se s autorčiným stylem a když jsem nevnímala Marininy myšlenky o hledání lásky, bylo to hezké počtení. Kdyby tato škola skutečně existovala, rád bych na ni začala chodit. A ty poznatky o kouzelných věcech mi taky přišly poučné.
Meluzínin příběh mě dojal. Vedle v zajímavostech někdo uvedl, že je to podle pověsti, obdivuji tedy autorčinu informovanost. Jsem zvědavá, jak to s ní a také s Marinou a Plantefoliem bude dál.
A jsem jediná, kdo asi nezapomene na scénu s debrecínkou? To mě vážně dostalo.

IsobelleFarbs
IsobelleFarbs
01.01.2018 5 z 5

I druhý díl je strašně krásný, možná i o trošičku lepší jak první. Kniha se krásně čte, ať jste malí nebo starší. Tenhle díl má u mě také plus za Meluzínu. Moc se mi líbil její smutný příběh. A Lucien a Plantefolie jsou také úžasní. Už se těším až si znovu přečtu další díl.

Morčička
Morčička
26.12.2016 5 z 5

Výborná kniha, četla jsem ji jedním dechem.

carllie
carllie
22.06.2016 4 z 5

Super knížka! Velice mě překvapil konec, ale i tak jsem velmi spokojená. Těším se na další díl.

beruskanini
beruskanini
30.11.2015 5 z 5

nej kniha já fantazymaniak jsem!

Roselunda 1928
Roselunda 1928
23.08.2015 3 z 5

Přišlo mi to ještě víc pitomé, ještě víc sladké a ještě víc neuvěřitelné než jednička. Jinak, dobrý nápad, a styl psaní se mi neprotivil tak jako ve Vílích křídleh.

Ellnesa
Ellnesa
09.07.2015 3 z 5

Když jsem byla mladší, tak se mi knížka líbila, ale teď už tolik ne. Je to kniha spíš pro mladší a "fantasymaniaky" :)

MirijamFrankl
MirijamFrankl
19.05.2015 5 z 5

Moc dobré. Jednička je trošku lepší, ale tohle taky vážně stojí za to. Doporčuji