Racek

Racek https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261218/bmid_racek-Qvw-261218.jpg 4 541 65

Hra založená na řadě neopětovaných milostných vzplanutí. Celou hrou se proplétá motiv literatury a dramatické tvorby a vztah literatury a divadla k životu.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Artur

Чайка (Čajka) , 1896

Liwilterhage
21.05.2012 4 z 5

"Každý píše, jak chce a jak umí." A díky tomuto úplně přesně nevím, co bych měla k Rackovi napsat.
Celkově co se týče dramat - osobně si je ráda přečtu, ale mnohem více je ocením divadelně zpracované. Hra mi pak dá více. Snad budu mít s Rackem štěstí.

Violetti
27.03.2012 5 z 5

Racek je velmi zvláštní dílo a ještě teď váhám nad tím, jak jej ohodnotit. Během krátké chvíle jsou zde nastíněny všemožné osoby a zápletka je zdánlivě povrchní či malicherná. Velmi patrná je zde především ruská osudovost. Ačkoliv jsem bezprostředně po dočtení měla pocit, že bylo mnoho věcí nedořešeno, a že celý kus je vlastně jen velmi povrchně nastíněn a nerozveden, čím dál víc cítím, že se mi Racek zalézá pod kůži. Není to hra na jedno přečtení, pokaždé se objevují další a další roviny vyprávění. Je to precizní kus plný citů. Nicméně díky zpracování Tomáše Kluse se přikláním k názoru, že by se mi možná Racek více líbil jako rozsáhlejší dílo, třeba v podobě románu.
Musím to vidět...

Ellesime
13.03.2012 3 z 5

Proč je to označeno jako komedie? A co jsou ty komicky absurdní situace? Asi jsem to nepochopila... Každopádně se mi víc líbí hudebně-básnické pojetí od Tomáše Kluse.

kniholka
08.12.2011 5 z 5

Má nejoblíbenější hra od Čechova. Tajemné životy hlavních postav se dokonale proplítají a nad krajinou (ne)létá racek...

WEIL
15.08.2011

Jedna z nejhranějších a nejtemnějších her A.P. Čechova.