Pavilon číslo 6

Pavilon číslo 6 https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255994/bmid_pavilon-cislo-6-255994.jpg 4 13 3

Pavilón 6 sleduje život doktora Andreja Ragina, ktorý skončí ako pacient vo svojom vlastnom ústave pre choromyseľných po tom, ako ho narastajúca fascinácia jedným z jeho pacientov privedie k schizofrénii. Scenár filmu je do súčasného Ruska zasadenou adaptáciou alegorickej poviedky Antona Pavloviča Čechova o človeku, ktorý sa snažil o premenu zanedbanej psychiatrickej liečebne, ale vinou svojho okolia v nej sám skončil ako duševne chorý.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Bibliotheka

Палата номер 6

Any26
02.04.2023 5 z 5

Wau, tak tohle byla skvělá depresivní pecka!
Doporučuji!

Gracian1964
24.12.2018 5 z 5

Áno, dokonale súhlasím s predchádzajúcim komentárom, takúto znôšku depresie, bezútešnosti, rezignácie a bezvýchodiskovosti som už dávno nevstrebal, hm. Ale prežil som to, vďakabohu, nebolo to príliš dlhé. Mal som výtlačok z roku 1933, ktorý som zohnal z antikvariátu za smiešnych 1 a pol eura a čítať si v takomto starom dobovom preklade bol pridaný zážitok. Niektorým slovám som ani nerozumel, lepšie povedané, ešte som sa s nimi nikdy ani nestretol. Asi si dám na chvíľu od pána Čechova pauzu a potom budem dúfať, že ďalšia kniha už nebude takto ponurá. Každopádne, zážitok jak sviňa.

Peleus
07.08.2018 4 z 5

Z málokteré knihy má čtenář takový pocit deprese jako z Pavilonu čís. 6. Autorem popisovaný pocit bezvýchodnosti, nudy a odevzdanosti je bezezbytku uvěřitelný.

Doporučuji, máte-li přebytek energie a chcete-li si trochu zkazit dobrou náladu. Ale pozor! Zkazit si náladu kvalitním způsobem.

Anton Pavlovič Čechov
ruská, 1860 - 1904
1976  85%O lásce
1933  89%Pavilon číslo 6
2008  72%Povídky (6 povídek)
1962  90%Okamžiky
2002  85%Ivanov