Pavilon číslo 6

Pavilón 6 sleduje život doktora Andreja Ragina, ktorý skončí ako pacient vo svojom vlastnom ústave pre choromyseľných po tom, ako ho narastajúca fascinácia jedným z jeho pacientov privedie k schizofrénii. Scenár filmu je do súčasného Ruska zasadenou adaptáciou alegorickej poviedky Antona Pavloviča Čechova o človeku, ktorý sa snažil o premenu zanedbanej psychiatrickej liečebne, ale vinou svojho okolia v nej sám skončil ako duševne chorý....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255994/big_pavilon-cislo-6-255994.jpg 4.48

Kniha Pavilon číslo 6

Gracian1964
24.12.2018

Áno, dokonale súhlasím s predchádzajúcim komentárom, takúto znôšku depresie, bezútešnosti, rezignácie a bezvýchodiskovosti som už dávno nevstrebal, hm. Ale prežil som to, vďakabohu, nebolo to príliš dlhé. Mal som výtlačok z roku 1933, ktorý som zohnal z antikvariátu za smiešnych 1 a pol eura a čítať si v takomto starom dobovom preklade bol pridaný zážitok. Niektorým slovám som ani nerozumel, lepšie povedané, ešte som sa s nimi nikdy ani nestretol. Asi si dám na chvíľu od pána Čechova pauzu a potom budem dúfať, že ďalšia kniha už nebude takto ponurá. Každopádne, zážitok jak sviňa.

Peleus
07.08.2018

Z málokteré knihy má čtenář takový pocit deprese jako z Pavilonu čís. 6. Autorem popisovaný pocit bezvýchodnosti, nudy a odevzdanosti je bezezbytku uvěřitelný.

Doporučuji, máte-li přebytek energie a chcete-li si trochu zkazit dobrou náladu. Ale pozor! Zkazit si náladu kvalitním způsobem.