Povídky (6 povídek)

Povídky (6 povídek) https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45085/povidky-45085.jpg 4 45 4

Povídky z Ruska na počátku 20. století. Popisují mentalitu a běžný život prostých lidí, zejména na venkově.

Jirka0604
05.06.2020 4 z 5

Příjemné čtení o ruské povaze, těžkém či zahálčivém životě podle toho kde se člověk narodí. Množství vodky, která protekla ruskými hrdly, to už nikdo nespočítá. Popis krajiny láká k návštěvě, život v těch dobách moc neláká. Každá povídka trošku jiná, ale líbily se mi snad všechny.

Flipper
01.06.2015 4 z 5

Ak delenie Ćechovových poviedok má byť nasledovné:
1.)humoristické 2.) satirické 3.) lyricko-dramatické a zo 4.) spoločensko-politickým nábojom, mne osobne v jeho tvorbe najviac sadli poviedky filozofické. Boli to "Pavilón č.6" a "Čierny mních" Fakt ak už niečo od Ćechova, kde sa nechcete nasmiať myslím, že lepšie nenájdete. Prešli zubom času, keďže ostatné sú rôzne a preto záleží od vnútorného položenie čitateľa.

Tétéčko
26.10.2013 4 z 5

Na rozdíl od jeho dramat, mám povídky ráda. Čtenář se o ruské společnosti 19. století doví daleko víc, povídky jsou pestré tematicky, sociálně i žánrově. Některé jsou tak dojemné (Barka nemůže spát), že je člověk rád, že žije v jiné době a v jiné zemi.

WEIL
15.08.2011

Nejznámější povídky jsou - Dáma s psíčkem a O lásce.

Pro mě taky nejpůsobivější.