Půlstoletí s Cimrmanem

Půlstoletí s Cimrmanem https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309730/bmid_pulstoleti-s-cimrmanem-1xc-309730.jpg 5 116 27

Legendární divadlo z odvrácené strany. Unikátní knížka, která vychází při příležitosti padesáti let Divadla Járy Cimrmana, přibližuje obrazem i textem neznámou tvář nejslavnějšího českého divadelního souboru. Zdeněk Svěrák bilancuje jeho historii formou soukromého dopisu Ladislavu Smoljakovi a každý člen divadla přidal svou nejživější vzpomínku. Čtenář se tak dozví, jak se přihodilo, že se Petr Brukner narodil ve dvou městech současně, čeho nejhoršího se dopustil Miloň Čepelka a jaký je největší herecký problém Miroslava Táborského. Pro fanoušky Járy Cimrmana bude překvapením, že souborem prošla řada známých osobností jako Jiří Menzel, Jiří Stivín nebo Jaroslav Uhlíř, a že v tomto zdánlivě ryze mužském divadle nechybějí ani ženy. Nepřeberné množství fotografií zachycuje herce v jejich výrazných rolích, ale většinou je objektiv namířen do zákulisí, a odkrývá tak dění, které zůstává publiku utajeno. Svazek obsahuje DVD se záznamy raritních vystoupení.... celý text

whale77
24.03.2017 5 z 5

Knížka je psaná s nadhledem a bez (evidentní) nostalgie, přesto čtenáře sentimentem naplní!

Gibis
19.03.2017 4 z 5

Kdo má rád Cimrmany, bude se mu kniha líbit. I mě nejvíce chytl za srdce dopis Zdeňka Svěráka Ladislavu Smoljakovi v úvodu knihy.

ElizabethK
09.02.2017 5 z 5

Krásná kniha plná veselých příhod (z výlovu rybníka?) i dojemných myšlenek. Svěrák, Smoljak a Šebánek vytvořili legendu, kéž by Cimrmani hráli co nejdéle.

E_Lan
29.12.2016 4 z 5

Příjemná kniha, která je nejlepší na svém začátku v podobě dopisu Zdeňka Svěráka Ladislavu Smoljakovi. Pak už jsou vzkazy více či méně vtipné, zajímavé a k věci. Přesto celkově je to zajímavý a netradiční pohled do zákulisí tohoto neskutečného fenomenu.

MaxQ
27.12.2016 4 z 5

I já použiji slovo "příjemné". My cimrmanologové to totiž opravdu přečteme za jeden večer, takže nakonec je to spíše taková příjemná ozdoba knihovny.

mlha.gr
30.11.2016 4 z 5

Čekal jsem, že úvodní dopis Smoljakovi do nebe půjde trochu víc do hloubky, a že taky odhalí víc ze zákulisí a vztahů v divadle. Nicméně je to příjemné čtení, které se úplně nevyhýbá i ožehavějším věcem, které v kolektivu spolutvůrců nutně za delší čas nastanou. Vzpomínky dalších členů divadla včetně kulisáků, uvaděček i příležitostných hereckých výpomocí jsou zajímavým kaleidoskopem a poodhalují život divadla za oponou. Poslední část tvoří fotky, celkem zajímavé a zábavné. Celkově fajn, ale mohlo toho být víc, cimrmanofil to přečte za večer.

DennisMoore
08.09.2016 4 z 5

Mno, zase tak úplně odvrácená ta strana není a stejně jako Miloň Čepelka bych byl raději, kdyby kniha vyšla až příští rok, kdy uplyne půlstoletí ne od založení divadla, ale od první premiéry. Nicméně čtení to je příjemné a chválím tvůrce (tedy vlastně členy DJC), že knihu nesestavili jen z vousatých historek, ale opravdu se mnohdy podělili o zážitky, které si doteď říkali možná jen mezi sebou. Úvodní dopis Ladislavu Smoljakovi do (českého) nebe se Zdeňku Svěrákovi povedl.