Půlnoc je osamělé místo

Půlnoc je osamělé místo https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8312/pulnoc-je-osamele-misto-8312.jpg 4 417 75

Osamělý domek na divokém pobřeží Essexu se stal dočasným azylem mladé londýnské spisovatelky Kate, která tu chce nalézt ztracenou duševní rovnováhu po rozchodu s milencem. Náhodný objev antického hrobu v přímořských dunách však vyvolá duchy pohřbených a síla jejich dávných vášní začne znovu působit. Ohrožená Kate i její místní přátelé čelí nebezpečí společnými silami. Zdá se, že řešením věčného tématu milostného trojúhelníku je i po staletích nezištná láska.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Brána

Midnight is a lonely place , 1994

Daffodila
23.11.2013 4 z 5

Povedená kniha, když jsem ji četla doma na vsi, sama a kolem půlnoci, občas jsem cítila lehce ledový závan kolem krku. Bravurně smíšený příběh minulosti a přítomnosti. I když mě osobně trochu zklamalo, s kým Kate nakonec zůstala.

Janaf
07.11.2013 2 z 5

Od této autorky jsem přečetla 12 románů a všechny se mi líbily . Ale tento román se autorce nepovedl, byla jsem ráda, že jsem ho vůbec dočetla. Téma mě zaujalo ale děj románu vůbec ne jako kdyby autorka nevěděla o čem má psát. Souhlasím s Tiama

Michaela91
30.10.2013

Mě se kniha líbila, je to už déle co jsem ji četla, ale vím, že byla moc napínavá a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Zajímavý příběh.

Tiama
21.09.2013 2 z 5

Moc mě to nebavilo, knížka mi přišla taková o ničem. Nejdřív se to pořád nějak nemohlo rozběhnout a pak se pořád někdo potácel odnikud nikam, nejlépe když nic neviděl kvůli bouřce nebo tmě. No a nebo šli spát. Přišlo mi, že to nemá žádný pořádný děj.

Shanny
29.05.2013 2 z 5

Souhlasím s Vladka2104. Knížka mě nějak nechytla. Pořád meleme a meleme, nic moc zvraty. Lehce hororový nádech bylo pro mě jediné vytržení. Každopádně knihu nezatracuji, jen to jednoduše nebylo dle mého gusta ;) B. Erskinová je výborná spisovatelka.

Arianne
25.05.2013 5 z 5

Bylo nebylo, jedna samota v Essexu, kam mladá spisovatelka utekla před bortícím se osobním životem, aby se mohla naplno oddat své práci. Idylické místo se ale brzy změní v boj o holý život a zdravý rozum, když jsou přízraky ukřivděných duší osvobozeny a minulost se má opakovat.
Erskinová je ukázková vypravěčka, zatímco mi oči jezdily po papíře z leva do prava, v mysli se mi odvíjel příběh jako film. Lidsky vykreslené postavy, poeticky popsaná krása krajiny kontrastující s její děsuplností v souvislosti s nevysvětlitelnými událostmi v okolí a skoky do minulosti odhalující tragédii starou dva tisíce let, to všechno vtáhne do děje a nepustí ani po poslední stránce.
Musím se přiznat, že jsem četla a četla, jen abych konečně zjistila, jak to dopadne, ačkoli jsem se mnohokrát děsila následujícího řádku. Od Erskinové to byla má prvotina, která mě rozhodně navnadila na další knížku a jediné, na co se zbývá ptát, je: Proč podle jejích knih ještě nikdo nenatočil film?

Michaela91
07.05.2013

jedním slovem úžasné. Krásná kniha. mě se knihy od této autorky moc líbí.

terreza
22.08.2012 5 z 5

Nejlepší knížka od ní :-)

Dixinka
29.05.2012 5 z 5

Kniha čtivá, ale napsala i lepší, tak nějak mnoho kombinací, stále se opakující podněty.

bizonecka
28.04.2012 5 z 5

Tak tato kniha se mě mooc líbila.TAjemno,dech nadpřirozena až snad krimi?Super.Jen ták dál,Barbaro.DOPORUČUJI'''

vladka2104
10.04.2012 3 z 5

Pro mě zklamání. Celou knížku se všichni navzájem někde hledali, zásadně v noci, přišlo mi to pořád dokola to samé.

Nerissa
04.09.2011 3 z 5

Strašně napínavá knížka od které jsem se nemoha odtrhnout... Ale tak nějak to už ke konci bylo únavné. Pořád další a další průsery... To je nemohla nechat aspoň na chvíli oddychnout? :-) Ale jinak celkem doporučuji...

Rou
30.11.-0001 5 z 5

Moje asi vůbec nejoblíbenější kniha od B. Erskine, nedokázala jsem ji odložit, takže jsem četla úplně všude, dokud jsem ji nedočetla do konce:)

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Skvěle napsaný "dámský" horor. Ač strachy oči navrch hlavy, nemohla jsem knihu odložit .. až ve tři náro dočtenou :o)

Brockchen
30.11.-0001 5 z 5

Každopádně u téhle jsem si říkala,že bát víc se snad ani nemůžu.Sotva jsem vydechla a říkala si,že už další napětí nevydržím, vystřídalo ho jiné.A já vydržela.Byla to fuška:-),ale knihu zařazuju do svých velmi velmi oblíbených.