Psí cesta

Psí cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174987/psi-cesta-174987.jpg 5 586 185

Pokračování úspěšné knihy Psí poslání přináší další dobrodružství chundelatého psího kamaráda, který po smrti milovaného páníčka Ethana nachází nový smysl svého bytí po boku jeho vnučky Clarity. Provází ji celým jejím životem jako labrador Buddy, kříženka Molly, miniaturní voříšek Max a nakonec bígl Toby. Je ochráncem, věrným přítelem do nepohody i společníkem ve chvílích nejtěžších. Jeho láska ke Clarity, ale i k ostatním lidem, které na své pouti potkal, je totiž věčná.... celý text

Literatura světová Romány Příběhy
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Dog's Journey , 2011

KnihomolkaKatka
24.01.2020 5 z 5

Krásný příběh, stejně jako první díl. Na těch knihách je vidět, že psi jsou naši věrní přátelé a díky nim víme, co je bezpodmínečná a čistá láska. Několikrát se mi u těchto knih stalo, že mi bylo do pláče, u Psí cesty možná ještě víc, protože jsem film zatím neviděla. Psí poslání jsem viděla již předtím, než jsem si přečetla knihu. Prostě jsem neodolala. Miluju tu sérii, těším se na film a rozhodně doporučuju.

denča1000
01.01.2020 5 z 5

Oproti první knize Psí poslání, je takhle slabší. První díl se mi líbil mnohem více. Psí cesta byla spíše o hlavní postavě Clarity. I tak se mi ale kniha líbila a ráda sáhnu po dalším dílu.

verunka93
08.11.2019 4 z 5

Pokračování příběhu Psí poslání, kde se psí přítel stará o Clarity. Ethan se mi tedy jako hlavní postava líbila mnohem více. V některých scénách jsem měla Clarity plné zuby. Ale i tak je to velmi pěkná kniha.

_Žanet_
28.09.2019 4 z 5

Zase jsem toho názoru, že by si tuhle knížku měl přečíst každý pejskař, protože je podobně krásná jako ta první. Každopádně jsem ale větší fanoušek prvního dílu, kde byl hlavní postavou Ethan- to mě prostě chytlo za srdíčko a dokonale si mě to získalo (brečela jsem tam v každé kapitole). Tady jsem se kupodivu s hlavní hrdinkou nedokázala tolik sžít a ani neumím popsat proč. Mnohem víc než Clarity, se mi líbil její nejlepší přítel Trent. Rozhodně ale nelituji, že jsem si knihu přečetla.

kovlad77
09.09.2019 4 z 5

Precital som Psiu dušu aj Psiu cestu, knihy sú to pekné, originálne, ale vadila mi jedna vec. Ked som spočítal časový úsek, počas ktorého sa odohrava dej v obidvoch dieloch (od narodenia Tobyho v 1. diely po Tobyho v závere 2. dielu), tak som došiel k číslu približne 150 rokov. Pritom dej sa v obidvoch dieloch odohráva v súčasnosti - už na začiatku Psej duše sa spomínajú autá, telefony atd. Pritom dej by sa mal začínať okolo roku 1860, ak má končiť v súčasnosti. Toto autor nedomyslel....

Sarriii
08.09.2019 5 z 5

Bavilo :) Stále je to čtivé a fajn jako první díl

domihruzkova
06.09.2019 4 z 5

Psí cesta jako pokračování Psího poslání. Ne tak dobré jako první díl, ale pořád fajn čtení. Tahle kniha byla spíše příběhem o Clarity ze psí perspektivy, jejíž chování mi chvílemi dost vadilo.

Allys
13.08.2019 5 z 5

Dojemné pokračovanie príbehu z pohľadu hlavného hrdinu z prvej časti. Kniha ma chytila za srdce, prečítala som ju jedným dychom. Počas čítania sa u mňa vystriedali asi všetky emócie, ktoré sa mohli. Koniec bol úžasný, ešte lepší než v aký som dúfala. Kniha poukazuje na rôzne spoločenské témy a ukazuje rôzne ľudské osudy, nad ktorými sa čitateľ určite pozastaví a bude si viac vážiť život, ktorý má.

Damaj
07.08.2019 5 z 5

Krásné myšlenky

ElizabethB
03.08.2019 4 z 5

Opäť krásna kniha a podarené pokračovanie. Rozhodne siahnem po ďalších knihách od autora.

Sariklen
10.07.2019 4 z 5

Velice povedené pokračování Psího poslání. Může mu hrdě konkurovat na poli dojemnosti, která je zapříčiněna bezmeznou a oddanou psí láskou. V předchozím díle, tak i v tomto, se vyskytují postavy, které jsou vesměs negativní a naopak postavy, které by bylo radost potkat ve skutečném životě. Líbí se mi, že nejsou vykresleny jen černobíle, ale se všemi svými odstíny. Tak jako psí hrdina vnímá u lidí věci, které lidskému oku mnohdy uniknou, tak i čtenář se učí větší vnímavosti svého okolí. Nejen toho psího, ale i lidského.

Aktualizace po dočtení třetího dílu, Psí domov: Patrně nejslabší díl z dosavadní série, byť pořád velice dobrý. Mám dojem, že je zde méně humorných míst než v ostatních dvou dílech.

ivzu77
01.07.2019 4 z 5

Psí poslání byla krásná kniha, film zážitek ještě podtrhl. Psí cesta krásně příběh doplnila a ukončila. Film už je také v kinech a se synem se na něj těšíme. Další kniha autora je Psí domov a tam jsem filmové zpracování již viděla a doporučuji.
A zabrečela jsem si u čtení také

Brambor16
24.06.2019 4 z 5

Není to tak úžasný jako jeho první kniha a první díl Psí poslání, ale i tak mě to pořádně vzalo za srdce a i ta slzička mi ukápla.

Adél784
23.06.2019 5 z 5

Nádherná kniha, určitě se k ní budu vracet. Příští týden se chystám na film:)

Skippi16
27.05.2019 5 z 5

Stejně jako u prvního dílu i slzička ukápla...

Aniday
19.05.2019 5 z 5

krásná kniha a mooooc hodný pejsek...

Nikusha
16.05.2019 4 z 5

Vcelku dramatický příběh vyprávěný roztomilým pejskem. Krásná odpočinková četba..občas slzy v očích, občas úsměv. Co víc dodat :)

ElleNora
16.05.2019 5 z 5

Kniha mě rozbrečela, ale to tím dojemným způsobem. Jsem moc ráda, že autor se zaměřil i na problémy mezi lidmi, které pes sice nemůže vyřešit, ale vždy je páníčkovi oporou.

Cherr
14.05.2019 5 z 5

Kniha se dobře čte. Myslím, že pro pejskaře je ideální :)

takana
19.04.2019 5 z 5

Hezká odpočinková četba, stejně dobrá jako první díl.

psi posmrtný život příběhy o psech převtělování

W. Bruce Cameron
americká, 1960