Psí cesta

Pokračování úspěšné knihy Psí poslání přináší další dobrodružství chundelatého psího kamaráda, který po smrti milovaného páníčka Ethana nachází nový smysl svého bytí po boku jeho vnučky Clarity. Provází ji celým jejím životem jako labrador Buddy, kříženka Molly, miniaturní voříšek Max a nakonec bígl Toby. Je ochráncem, věrným přítelem do nepohody i společníkem ve chvílích nejtěžších. Jeho láska ke Clarity, ale i k ostatním lidem, které na své pouti potkal, je totiž věčná....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/174987/psi-cesta-174987.jpg 4.7275

Psí poslání (2.)

A Dog's Journey (2011)

Vydáno:, Ikar (ČR)

AloneJane
předevčírem

Příjemná kniha pro milovníky psů, tentokrát i pro ty, co mají v oblibě menší plemena :) Rozhodně odpočinkové čtení co pobaví.

alzbeta2843

Po dočítaní psieho poslania som sa musela vrhnúť na druhú časť s názvom Psí cesta. Kniha je, ale podľa mňa slabšia než prvá časť a niekedy mi prišiel dej až príliš zdĺhavý, ale stále sa to číta ľahko. Teraz som naozaj zvedavá o čom bude tretí diel.

Trolice

Milá knížka, bavila mě jako první díl. A teď hurá na Psí domov

KLADIK

Stejně dobrá jako první kniha. Musím někde sehnat pokračování :Psí domov.

Souky02

Velmi dobrá kniha, ale přesto se to nedalo srovnávat s prvním dílem.
Jelikož mám momentálně dobrou náladu, dávám této knize čtyři hvězdy, jinak bych jí asi dala tři.
Myslím, že nebyla úplně nutná, jelikož první kniha byla docela hezky uzavřena.
Pořád ale fajn. Doporučuji.

Alena_S

Na to, že prvním dílem byl příběh uzavřen, to bylo velmi důstojné, dobré a čtivé pokračování. Jen už mi přijde přehnané, takové na efekt. Je tam ale parádně frustrující, jak (pozor, spoiler!) paničku stíhá jedna nesnáz za druhou, drama se stupňuje a zatím ten chudák pes je čím dál menší! :) Ale popral se s tím! Haf.

rarášek

,, Knížky se docela dobře žvýkají, ale vlastně nemají žádnou pořádnou chuť. Kromě toho se lidé rozčilují, když jim psi sežerou pár stránek."
Znovu jsem přečetla Psí cestu a opět to bylo naprosto úžasné. Jak Psí poslání, tak i Psí cestu naprosto miluji (možná malinko víc ☺️). Celá kniha byla tak plná emocí, milovala jsem CJ, Trenta, Molly, Maxe a Tobyho ❤️❤️ Jediný, koho jsem naprosto nesnesla, byla Gloria, v celém příběhů pro mě figurovala jako takový prvek sobeckosti. Při čtení jsem se rozhodně neubránila slzám dojetí i smutku ❤️❤️❤️ Celý příběh se nakonec uzavřel a Bailey splnil své poslání. ☺️

jirina4159

Oddechovka pro milovníky psů.

sola_lupa

Druhý díl byl pro mě stejně vynikající jako první. Vážně úžasné počtení, které člověku ukáže, kolik emocí může v jedné knize být.
Díky celé téhle sérii si začínám čím dál tím víc přiznávat, že jsem milovala a miluju všechny psy, co potkám, i když se na ně třeba jen usmívám, když prochází se svými psovody. Vlastně to není kniha jen o lásce ke psům, ale i k jiným zvířecím druhům a i lidem. Jsem ráda, že jsem na celou sérii narazila.
Abyste si nemysleli, normálně tak moc sentimentální nejsem. Aspoň je vidět, jak moc mě kniha dostala do kolen.

applause

Tak tahle kniha je všechno! Je to jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Mnohem lepší, než první díl. Kéž by bylo i filmové zpracování. Opravdu mě to překvapilo. Bála jsem se, že se bude téma opakovat, ale bylo to úplně ze života. Možná proto jsem se v tom tak viděla. Byly tam popsány i problémy dnešní doby. Nemoce jako bulimie a rakovina. Bylo tam dost popsáno i téma smrti. Takže bych knihu doporučila klidně i dospívajícím čtenářům, myslím si, že je i poučná. Samozřejmě tam bylo pár nesrovnalostí, které ale nekazí celkový dojem z knihy. Už během knihy se mi chtělo brečet, ale z toho konce jsem měla husí kůži. Byl opravdu dojemný, tak jako celá kniha. Doporučuji!

molly22

Je to nejlepší kniha kterou jsem četla.

Mabie

Zase dojemné vyprávění. Kniha se mi líbila, ale je spíše pro “soukromé chvíle”, protože v hromadné dopravě vypadá hloupě, když se člověk dojímá do té míry, že začne brečet.

vonMalik

Za mě skvělá knížka! Stejně jako první díl byla plná nečekaných situací, krásných momentů a také jsem si u ní poplakala. Konec byl nádherný. Vřele doporučuji k přečtení :)

Rubyn

Nádherná kniha. Netřeba slov.

domino1701

Stejně překrásné jako první díl. A ten konec! Smutné a nádherné.

Odehnalka

Na Psí poslání to z mého pohledu nemá, Psí poslání pro mě mělo větší kouzlo. Ale i tak byla tahle kniha nádherná a bylo to krásné počtení. Knihy od autora se čtou samy.

Ivetaaa

Nádherná stejně jako Psí poslání .... stojí za přečtení :)

lucik2773

Tak u druhého dílu jsem snad brečela víc než u prvního. Bavil mě víc. Nejlepší na tom je, že až každý dojde ke svému konci, tak ho čeká jen láska, světlo, bezpečí a všichni blízcí, které má rád a takhle by to mělo být i během života na zemi. Každému to ale hned nedojde jaké je jeho poslání.

Nelly

Odpočinkové čtení, trošku šablonovitější než první díl, možná proto mne tak nebavil. Ale zase konec je krásný. Ten to spravil...

hana6090

Nemyslela jsem si že ten první díl něco překoná, ale řekla bych že se to povedlo. Jednička byla super a dvojka je pro mě ještě o kousek lepší. Hlavně díky tomu že se to v podstatě celou dobu drželo jedné dějové linky. Paráda :) Zase jsem si poplakala :D

Jeckyyy

Po Psím poslání jsem si myslela, že už je druhý díl zbytečný....ale??? Dvojka snad (panebože!) byla ještě lepší - i když, to možná přeháním, ale byla prostě krásná a díky za ni ♥ úžasně ukončila vlastně celé poslání a já ty knížky prostě miluju obě ♥

Nočnípták

Pan Cameron umí zasáhnout a dojmout srdce milovníka psů. Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Líbila se mě o trochu míň než Psí poslání. Možná je to tím, že teď už jsem věděla co mám čekat, o čem kniha je. Poprvé to bylo překvapení a velký nápor na city. Ale na ztrátu * to není. Dávám opět plný počet.

wildprincess

První díl se mi líbil o špetku víc, přesto 2.díl rozhodně nezklamal. Příjemné milé čtení, místy opravdu dojemné :) Pro všechny milovníky pejsků :)

Juki-RoseMary

Přišlo mi, že tahle kniha postrádala něco z toho kouzla, co mělo Psí poslání. Nevím, co to bylo, ale Psí cesta mne již emočně skoro nezasáhla a bylo to takové... Nevím. Jsem ráda, že jsem se odhodlala i k pokračování, ovšem na první díl to rozhodně nemá, v tomto šlo spíše jen o CJ, než o samotného psího hrdinu.
Ovšem musím ocenit některé psí myšlenky a úsudky, které jsou opravdu reálné.

VikiKrb

Kniha "Psí Cesta" je volným pokračováním knihy "Psí Poslání". I zde se čtenář setkává s duší psa Bailyho, který příběh vypráví. Kniha je napsána zábavným a čtivým způsobem. Hlavní hrdina Baily nás provází a čtenář úplně uvěří, že příběh vypráví pes. Je to hodný milující pes, který chce přinášet svým lidem radost, chce o ně pečovat a chránit je.
Přečtením této knihy pochopíme psí duši a zamilujeme si všechny psy, kterými Baily byl. Pochopíme, že pes miluje svou lidskou smečku celým psím srdcem, je ochoten ji odvážně chránit a dokonce i položit svůj život pro její záchranu. Oddanost a věrnost Bailyho je opravdu dojemná.
Clarity (CJ) si prochází těžkým obdobím. Nejhorší dopad na ní měla matka Glorie, která mi už od začátku naháněla hrůzu. Nezáleželo ji na ničem jiném než na penězích a drbech. Jediný opravdový přítel, kterého Clarity měla byl Trent, jenž přivedl do CJ života fenku Moly. Glorie Moly nenáviděla a několikrát ji chtěla otrávit. Clarity má dlouho těžký život...hrozná matka, která místo podpory sráží Clarity dolů. "Jsi tlustá Clarity, neměla bys jenom žrát!", opakuje neustále Glorie. Proto začne CJ trpět poruchami příjmu potravy a nejen to. Její falešný přítel Shane ji dostane i dovězení. Jednou ji pronásledoval při jízdě v autě, při které zemřela fenka Moly, Claritin smysl života. Moly ji ale neopustí. Vrátí se k ní znovu jako malý odvážný kříženec Max. Maxík obrátí CJ život k lepšímu. Dá ji zase dohromady s Trentnem, kterého si později vezme. Vše netrvá věčně. I malý Maxík zestárne a jeho život končí. Ovšem jěště tímto nekončí jeho životní pouť. Znovu se vrací na svět jako bígl Toby pracující v hospicu, jehož posláním bylo doprovázet lidi na jejich poslední cestě. Zde se znovu potkává se svou milovanou Clarity. I ji je při odchodu oporou. Tím je jeho Psí Cesta splněna a i jeho duše může v klidu odejít do psího nebe, kde se setká se všemi lidmi, které kdy miloval.
I když je tento příběh vymyšlený, co když to tak opravdu je? A já si myslím, že psi jsou andělé, jejichž posláním života je dělat jejich páníčky šťastnými a ochraňovat je. No nemyslíte?
Ono to není tak, že my se staráme o ně, to oni se starají o nás!

KSarlota

Tak mě se líbila ještě víc než první díl. Moc milá knížka

may.t

I když je to druhý díl, absolutně nezklamal! Před autorem za prvé klobouk dolů a za druhé - veliké díky!

Horselen

Věřím, že za touto knihou stojí spousta práce, protože je vylíčena s naprostou věrohodností z pohledu psa. Jako kdyby se jím autor na chvíli stal. Je neskutečně smutná a emotivní, už od začátku. Časová návaznost je perfektní. Pokud jste četli první díl, možná vám připadalo, že druhý díl už může být jen horší - vždyť všechny úžasné nápady a myšlenky byly vyčerpány, o čem by asi tak autor mohl psát.
Svým způsobem je to pořád o tom samém, nicméně knížka je napsaná tak, že se od ní nemůžete odtrhnout, musíte přece zjistit jak to s těmi všemi lidmi dopadne!
Kdo mi opravdu lezl na nervy byla Glorie, takovou matku bych mít nechtěla. Mnohokrát jsem soucítila s Clarity a přála si, aby ta hrozná osoba z jejího života už konečně zmizela.
Jediné co mi vadilo, bylo to, že jsme se nedozvěděli všechno. Rozhovory obsahovaly jen to nejnutnější a mnohokrát jsme se o událostech dozvěděli s odstupem několika měsíců. Takže i ta záhadnost, kdy si člověk domýšlí, co se asi stalo, tam je.

relam

Za mě opět krásná kniha. Jsem milovník psů, po zahradě mi běhají tři (samozřejmě jinak bydlí doma, v posteli). Tři pejsci už mě opustili a já pevně věřím, že pokud se nevrátí a nenajdou mě, určitě se setkáme tam, kde na mě čekají - za duhovým mostem.
Při čtení knihy jsem se opět smála i brečela a jsem velmi ráda, že jsem si knihu mohla přečíst !!!

OndřejMergl

Přestože nepatřím mezi pejskaře, stejně mě příběh věrného čtyřnohého přítele, obdobně jako v Psím poslání, dojal až k slzám při každé jeho smrti.

Autorovi patří poklona, jak podává lidský svět z pohledu psa, který se řídí emocemi a příliš ho netrápí, co si ti dvounožci žvatlají, pokud nezmiňují nějaké dobré jídlo či jeho jméno.

Sice bylo od začátku poměrně jasné, jak se bude rozvíjet a skončí lidská linka příběhu, a přestože mě iritovalo, jak pes pokaždé "náhodně" narazí na svou milovanou osobu, díky silnému poselství ukrytému mezi řádky odpouštím příběhu jeho prvoplánovost.

psi posmrtný život převtělování psí příběhy

William Bruce Cameron

William Bruce Cameron