Psí cesta

Pokračování úspěšné knihy Psí poslání přináší další dobrodružství chundelatého psího kamaráda, který po smrti milovaného páníčka Ethana nachází nový smysl svého bytí po boku jeho vnučky Clarity. Provází ji celým jejím životem jako labrador Buddy, kříženka Molly, miniaturní voříšek Max a nakonec bígl Toby. Je ochráncem, věrným přítelem do nepohody i společníkem ve chvílích nejtěžších. Jeho láska ke Clarity, ale i k ostatním lidem, které na své pouti potkal, je totiž věčná....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/174987/psi-cesta-174987.jpg 4.7235

Psí poslání (2.)

A Dog's Journey (2011)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Odehnalka

Na Psí poslání to z mého pohledu nemá, Psí poslání pro mě mělo větší kouzlo. Ale i tak byla tahle kniha nádherná a bylo to krásné počtení. Knihy od autora se čtou samy.

Ivetaaa

Nádherná stejně jako Psí poslání .... stojí za přečtení :)

lucik2773

Tak u druhého dílu jsem snad brečela víc než u prvního. Bavil mě víc. Nejlepší na tom je, že až každý dojde ke svému konci, tak ho čeká jen láska, světlo, bezpečí a všichni blízcí, které má rád a takhle by to mělo být i během života na zemi. Každému to ale hned nedojde jaké je jeho poslání.

Nelly

Odpočinkové čtení, trošku šablonovitější než první díl, možná proto mne tak nebavil. Ale zase konec je krásný. Ten to spravil...

hana6090

Nemyslela jsem si že ten první díl něco překoná, ale řekla bych že se to povedlo. Jednička byla super a dvojka je pro mě ještě o kousek lepší. Hlavně díky tomu že se to v podstatě celou dobu drželo jedné dějové linky. Paráda :) Zase jsem si poplakala :D

Jeckyyy

Po Psím poslání jsem si myslela, že už je druhý díl zbytečný....ale??? Dvojka snad (panebože!) byla ještě lepší - i když, to možná přeháním, ale byla prostě krásná a díky za ni ♥ úžasně ukončila vlastně celé poslání a já ty knížky prostě miluju obě ♥

Nočnípták

Pan Cameron umí zasáhnout a dojmout srdce milovníka psů. Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Líbila se mě o trochu míň než Psí poslání. Možná je to tím, že teď už jsem věděla co mám čekat, o čem kniha je. Poprvé to bylo překvapení a velký nápor na city. Ale na ztrátu * to není. Dávám opět plný počet.

wildprincess

První díl se mi líbil o špetku víc, přesto 2.díl rozhodně nezklamal. Příjemné milé čtení, místy opravdu dojemné :) Pro všechny milovníky pejsků :)

Juki-RoseMary

Přišlo mi, že tahle kniha postrádala něco z toho kouzla, co mělo Psí poslání. Nevím, co to bylo, ale Psí cesta mne již emočně skoro nezasáhla a bylo to takové... Nevím. Jsem ráda, že jsem se odhodlala i k pokračování, ovšem na první díl to rozhodně nemá, v tomto šlo spíše jen o CJ, než o samotného psího hrdinu.
Ovšem musím ocenit některé psí myšlenky a úsudky, které jsou opravdu reálné.

VikiKrb

Kniha "Psí Cesta" je volným pokračováním knihy "Psí Poslání". I zde se čtenář setkává s duší psa Bailyho, který příběh vypráví. Kniha je napsána zábavným a čtivým způsobem. Hlavní hrdina Baily nás provází a čtenář úplně uvěří, že příběh vypráví pes. Je to hodný milující pes, který chce přinášet svým lidem radost, chce o ně pečovat a chránit je.
Přečtením této knihy pochopíme psí duši a zamilujeme si všechny psy, kterými Baily byl. Pochopíme, že pes miluje svou lidskou smečku celým psím srdcem, je ochoten ji odvážně chránit a dokonce i položit svůj život pro její záchranu. Oddanost a věrnost Bailyho je opravdu dojemná.
Clarity (CJ) si prochází těžkým obdobím. Nejhorší dopad na ní měla matka Glorie, která mi už od začátku naháněla hrůzu. Nezáleželo ji na ničem jiném než na penězích a drbech. Jediný opravdový přítel, kterého Clarity měla byl Trent, jenž přivedl do CJ života fenku Moly. Glorie Moly nenáviděla a několikrát ji chtěla otrávit. Clarity má dlouho těžký život...hrozná matka, která místo podpory sráží Clarity dolů. "Jsi tlustá Clarity, neměla bys jenom žrát!", opakuje neustále Glorie. Proto začne CJ trpět poruchami příjmu potravy a nejen to. Její falešný přítel Shane ji dostane i dovězení. Jednou ji pronásledoval při jízdě v autě, při které zemřela fenka Moly, Claritin smysl života. Moly ji ale neopustí. Vrátí se k ní znovu jako malý odvážný kříženec Max. Maxík obrátí CJ život k lepšímu. Dá ji zase dohromady s Trentnem, kterého si později vezme. Vše netrvá věčně. I malý Maxík zestárne a jeho život končí. Ovšem jěště tímto nekončí jeho životní pouť. Znovu se vrací na svět jako bígl Toby pracující v hospicu, jehož posláním bylo doprovázet lidi na jejich poslední cestě. Zde se znovu potkává se svou milovanou Clarity. I ji je při odchodu oporou. Tím je jeho Psí Cesta splněna a i jeho duše může v klidu odejít do psího nebe, kde se setká se všemi lidmi, které kdy miloval.
I když je tento příběh vymyšlený, co když to tak opravdu je? A já si myslím, že psi jsou andělé, jejichž posláním života je dělat jejich páníčky šťastnými a ochraňovat je. No nemyslíte?
Ono to není tak, že my se staráme o ně, to oni se starají o nás!

KSarlota

Tak mě se líbila ještě víc než první díl. Moc milá knížka

may.t

I když je to druhý díl, absolutně nezklamal! Před autorem za prvé klobouk dolů a za druhé - veliké díky!

Horselen

Věřím, že za touto knihou stojí spousta práce, protože je vylíčena s naprostou věrohodností z pohledu psa. Jako kdyby se jím autor na chvíli stal. Je neskutečně smutná a emotivní, už od začátku. Časová návaznost je perfektní. Pokud jste četli první díl, možná vám připadalo, že druhý díl už může být jen horší - vždyť všechny úžasné nápady a myšlenky byly vyčerpány, o čem by asi tak autor mohl psát.
Svým způsobem je to pořád o tom samém, nicméně knížka je napsaná tak, že se od ní nemůžete odtrhnout, musíte přece zjistit jak to s těmi všemi lidmi dopadne!
Kdo mi opravdu lezl na nervy byla Glorie, takovou matku bych mít nechtěla. Mnohokrát jsem soucítila s Clarity a přála si, aby ta hrozná osoba z jejího života už konečně zmizela.
Jediné co mi vadilo, bylo to, že jsme se nedozvěděli všechno. Rozhovory obsahovaly jen to nejnutnější a mnohokrát jsme se o událostech dozvěděli s odstupem několika měsíců. Takže i ta záhadnost, kdy si člověk domýšlí, co se asi stalo, tam je.

relam

Za mě opět krásná kniha. Jsem milovník psů, po zahradě mi běhají tři (samozřejmě jinak bydlí doma, v posteli). Tři pejsci už mě opustili a já pevně věřím, že pokud se nevrátí a nenajdou mě, určitě se setkáme tam, kde na mě čekají - za duhovým mostem.
Při čtení knihy jsem se opět smála i brečela a jsem velmi ráda, že jsem si knihu mohla přečíst !!!

OndřejMergl

Přestože nepatřím mezi pejskaře, stejně mě příběh věrného čtyřnohého přítele, obdobně jako v Psím poslání, dojal až k slzám při každé jeho smrti.

Autorovi patří poklona, jak podává lidský svět z pohledu psa, který se řídí emocemi a příliš ho netrápí, co si ti dvounožci žvatlají, pokud nezmiňují nějaké dobré jídlo či jeho jméno.

Sice bylo od začátku poměrně jasné, jak se bude rozvíjet a skončí lidská linka příběhu, a přestože mě iritovalo, jak pes pokaždé "náhodně" narazí na svou milovanou osobu, díky silnému poselství ukrytému mezi řádky odpouštím příběhu jeho prvoplánovost.

eva3695

Další dojemná knížka, která Vás donutí ukápnout slzu, ale zároveň zamyslet se, co vše pro nás naši psi dělají a znamenají. Jsou to andělé, kteří nás opatrují a nesmírně milují. Díky této minisérii jsem si to uvědomila a miluju své psy o to víc. Takže všem pejskomilům doporučuji. Opravdu nebudete litovat. Je to dokonalé.

Martinaa24

Stejně jako Psí poslání, tak i Psí cesta se mi moc líbila. Každý příběh má své kouzlo, takže jsem opravdu nadšená z obou knížek a určitě si je přečtu znova. Hlavní hrdinka Psí cesty Clarity si procházela těžkými obdobími, ale vše statečně zvládla po boku svých věrných ochránců. Uričitě doporučuji

ArwenEvenstar

První díl jsem nečetla, takže nemám s čím porovnávat. Přesto mi tato kniha připadala naprosto úžasná, plná emotivních životních okamžiků, a proto jsem ji přečetla jedním dechem.

hrabalikoval

Milé pokračování prvního dílu. Nedokážu říct, který díl lepší. Každopádně mi přišlo tady auto ještě víc vyšperkoval styl psaní a tak knížka byla náramě čtivá a nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Kniha měla příjemné zakončení, které bylo smutné ale i šťastné. Musím říct, že tato knížka se opravdu povedla.

Elulilinka1

Nesmírně citlivě psaná kniha s láskou. Velmi mě oslovila. Nemůžu posoudit, který díl je lepší, protože mě oba oslnily stejně.

Missynka

Nádherný a citlivý příběh. Pro chovatele pejsků povinnost přečíst stejně jako první díl. Celý život jsem obklopená těmi roztomilými chlupatými kuličkami, které jsou šťastné za vlídné slovo a vaši lásku. Psí cesta mi přišla ještě o něco citlivější a emotivnější než předchozí díl. Opět jsem si poplakala a přála si, aby tento příběh skončil krásně. A taky skončil.

knihařka2

Hrozně mě zajímalo jak to dopadne se CJ a vida dočkala jsem se. Sice je velice nepravděpodobné, že se dvakrát reinkarnuje a dvakrát se s ní potká ale zavřu okčko protože jinak fajn pohodové čtení na víkend.

michaela3483

Přesto, že se mi Psí cesta líbila, první kniha mi přišla o fous lepší.

JmenujiSeZuzla

Po psím poslání jsem moc nevěděla co čekat, protože mi první kniha přišla dost uzavřená a nenapadalo mě pokračování. I tak jsem se ale těšila, protože jsem z prvního dílu byla nadšená. Hodně lidí obsahově knihu hodnotí hůře, což mně se ani nezdálo. Autor se trošku odprostil od původního pojetí, tedy že život pejska bude hodně různorodý a roztroušený vše možné, hodně toho zažil. Druhá kniha se soustředila hlavně na život CJ, To asi fanoušky knihy mohlo zklamat, ale já byla ráda. Tento typ psaní mi je bližší. Ráda čtu knihy o problémech, třeba i takto mladé dívky a to mě velice zasáhlo. Zase to bylo o to zajímavější sledovat, jak vlastně takové situace vidí pes. Konec mě možná trošku zklamal, protože jsem od knihy těchto rozměrů, čekala něco velkého. Konec byl ale pokojný a pěkný. Nad skvělým zpracováním se ani nebudu už pozastavovat, napsala jsem většinou do mého komentáře pod první knihou. Za mě palec nahoru.

Danago

Knížka je jiná než Psí poslání. Opět je to příběh jednoho psího hrdiny, je to pokračování osudu pejska z prvního dílu. Ale v této knížce se pejsek v každém dalším životě stále vrací ke své holčičce Clarity. Mrzelo mě , že v tomto díle
převažuje příběh Clarity nad příběhem psím. Knížka je pro mě slabší než první díl . Nebyla tolik emotivní a dojemná. Snad až na konci knížky jsem párkrát zaslzela. Přesto oba díly stojí za přečtení.

Elizabeth666

Když jsem si knihu chtěla pořídit tak už byla většinou vyprodaná, ale i přesto se mi ji podařilo sehnat.
Hrozně jsem se těšila, protože první kniha byl tak strašně překrásná, že jsem doufala i něco ve druhé knize.
Je pravda, že u této knihy jsem brečela, až na konci,protože kdo četl tak na 100% ví jak úžasné zakončení to bylo.
Kdyby jsem měla porovnat první a druhou tak sice byla první kniha o trochu lepší, ale druhá kniha rozhodně nebyla nějaké velké zklamání.
Doporučuji tomu kdo četl první díl a líbil se. :)

inkatenysek
31.12.2017

Opět se jedná o silný, citlivě napsaný příběh, vypravovaný přímo pejskem. Psí cesta mi přišla ještě o trošku více emotivnější, než Psí poslání, možná to bylo způsobeno jednou zápornou postavou... Opět nutnost mít při ruce kapesníčky!!

katerina.l.
28.12.2017

Krásné čtení!

Jane417
09.12.2017

"Psi jsou andělé, které nám posílá Bůh, aby nám pomáhali!" Nádherný, dojemný příběh o krásné a milující psí duši, jemímž posláním bylo milovat lidi! Každému přeji, aby měl v životě vždy svého psího anděla!... Ten kdo nemá rád psy, nemůže být totiž nikdy úplně šťastný!

ujunka
14.11.2017

Bože.. to bylo tak pěkný, milý, úsměvný.. a ten konec.. posledních pár stránek jsem si četla dvakrát... a hrozně moc jsem mu to přála, byl to přece hodný pes...
A já svému psovi ted taky pořád opakuju, že je hodný pes, kdyby náhodou... :-D