Psí cesta

Pokračování úspěšné knihy Psí poslání přináší další dobrodružství chundelatého psího kamaráda, který po smrti milovaného páníčka Ethana nachází nový smysl svého bytí po boku jeho vnučky Clarity. Provází ji celým jejím životem jako labrador Buddy, kříženka Molly, miniaturní voříšek Max a nakonec bígl Toby. Je ochráncem, věrným přítelem do nepohody i společníkem ve chvílích nejtěžších. Jeho láska ke Clarity, ale i k ostatním lidem, které na své pouti potkal, je totiž věčná....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/174987/psi-cesta-174987.jpg 4.6171

Psí poslání (2.)

A Dog's Journey (2011)

Vydáno:, Ikar (ČR)

JmenujiSeZuzla

Po psím poslání jsem moc nevěděla co čekat, protože mi první kniha přišla dost uzavřená a nenapadalo mě pokračování. I tak jsem se ale těšila, protože jsem z prvního dílu byla nadšená. Hodně lidí obsahově knihu hodnotí hůře, což mně se ani nezdálo. Autor se trošku odprostil od původního pojetí, tedy že život pejska bude hodně různorodý a roztroušený vše možné, hodně toho zažil. Druhá kniha se soustředila hlavně na život CJ, To asi fanoušky knihy mohlo zklamat, ale já byla ráda. Tento typ psaní mi je bližší. Ráda čtu knihy o problémech, třeba i takto mladé dívky a to mě velice zasáhlo. Zase to bylo o to zajímavější sledovat, jak vlastně takové situace vidí pes. Konec mě možná trošku zklamal, protože jsem od knihy těchto rozměrů, čekala něco velkého. Konec byl ale pokojný a pěkný. Nad skvělým zpracováním se ani nebudu už pozastavovat, napsala jsem většinou do mého komentáře pod první knihou. Za mě palec nahoru.

Danago

Knížka je jiná než Psí poslání. Opět je to příběh jednoho psího hrdiny, je to pokračování osudu pejska z prvního dílu. Ale v této knížce se pejsek v každém dalším životě stále vrací ke své holčičce Clarity. Mrzelo mě , že v tomto díle
převažuje příběh Clarity nad příběhem psím. Knížka je pro mě slabší než první díl . Nebyla tolik emotivní a dojemná. Snad až na konci knížky jsem párkrát zaslzela. Přesto oba díly stojí za přečtení.

Elizabeth666

Když jsem si knihu chtěla pořídit tak už byla většinou vyprodaná, ale i přesto se mi ji podařilo sehnat.
Hrozně jsem se těšila, protože první kniha byl tak strašně překrásná, že jsem doufala i něco ve druhé knize.
Je pravda, že u této knihy jsem brečela, až na konci,protože kdo četl tak na 100% ví jak úžasné zakončení to bylo.
Kdyby jsem měla porovnat první a druhou tak sice byla první kniha o trochu lepší, ale druhá kniha rozhodně nebyla nějaké velké zklamání.
Doporučuji tomu kdo četl první díl a líbil se. :)

inkatenysek
31.12.2017

Opět se jedná o silný, citlivě napsaný příběh, vypravovaný přímo pejskem. Psí cesta mi přišla ještě o trošku více emotivnější, než Psí poslání, možná to bylo způsobeno jednou zápornou postavou... Opět nutnost mít při ruce kapesníčky!!

katerina.l.
28.12.2017

Krásné čtení!

Jane417
09.12.2017

"Psi jsou andělé, které nám posílá Bůh, aby nám pomáhali!" Nádherný, dojemný příběh o krásné a milující psí duši, jemímž posláním bylo milovat lidi! Každému přeji, aby měl v životě vždy svého psího anděla!... Ten kdo nemá rád psy, nemůže být totiž nikdy úplně šťastný!

ujunka
14.11.2017

Bože.. to bylo tak pěkný, milý, úsměvný.. a ten konec.. posledních pár stránek jsem si četla dvakrát... a hrozně moc jsem mu to přála, byl to přece hodný pes...
A já svému psovi ted taky pořád opakuju, že je hodný pes, kdyby náhodou... :-D

Dija
16.10.2017

Trochu mě mrzelo, že tento díl se týkal spíše osudů lidských, než psích. Ale i tak, nádherná kniha, oba díly stojí za přečtení. V životě jsem u žádných knížek tak nebrečela ;)

Sova15
13.10.2017

Knížka je hezká, ale první díl se mi líbil víc.

Analady
10.10.2017

Tato kniha je v mnohém podobná předchozímu dílu a přesto je jiná. I zde sledujeme příběh psího hrdiny, tentokrát se však v každém svém životě stále vrací ke své milované holčičce Clarity. V tom vidím velké mínus této knihy, protože opravdu její příběh zde převažuje nad příběhem psím. Když obě knihy srovnám, jednoznačně vítězí první díl.

Illyria88
07.10.2017

Úžasná knížka. Skvěle napsáno. Kdo má pejska, určitě doporučuji přečíst a těm, kdo ho nemají také. A k tomu čtení si připravte haldu papírových kapesníků.

ally74
25.09.2017

Moc milá a hřejivá knížka, ale místy také smutná. Poslední stránky jsem opět probrečela a to pořádně, protože příběh skončil. Pokračování psího poslání se povedlo a každému "pejskaři" musí zaplesat srdíčko. A nejen pejskaři :-).

DasaN
15.09.2017

Krásné pokračování knihy Psí poslání, které se dotkne srdce každého pejskaře. Úžasný, doporučuju...!

NikolIris
15.09.2017

Každý milovník psov a knižiek by ju mal mať doma. Nevedela som sa odtrhnúť, poplakala som si a bola to taká tá povinnosť siahnuť po nej po dočítaní Psieho poslania ♥. A viete čo, ja tomu verím a dáva mi to veľkú nádej a pokoj na duši.

ComposeAdela
03.09.2017

Nemohla jsem se od ní odtrhnout a bylo mi strašně líto, že jsem na ni neměla čas, abych ji přečetla rychleji, ale potom jsem druhou půlku přečetla během jednoho dne. Krásně napsané, líbí se mi, že je psána z pohledu pejska, avšak je o něco smutnější než první díl, což mě mrzelo. Je mi líto, že pro nás, čtenáře, příběh skončil.

Tucaka
30.08.2017

Achjo, u příběhu podobného typu slza vždycky ukápne. Ačkoliv se mi první díl líbil, druhý byl naprosto nepřekonatelný.

Anička.pa
21.08.2017

Úžasné pokračování a dokončení psího poslaní. Ten styl psího vyprávění je kouzelné, jak přemýšlí a vidí nás lidi :-) Určitě doporučuji těm kteří přečetli první díl a rozhodují se, zda nezkazí dvojka dojem celého příběhu. Po přečtení pokračování mi přijde příběh úplný a psí poslání splněné :-)

adevis
20.08.2017

Psí cestu jsem přečetla jedním dechem stejně jako Psí poslání. Moc se mi kniha líbila a určitě se k ní ještě někdy vrátím :-)

pajaroh
15.08.2017

I když jsem ke knize přistupovala jako k letní oddychovce a z pozice milovníka psů, tohle je prostě moc. Naprosté citové vydírání čtenáře, jedna srdcervoucí scéna stíhá druhou na úkor zdravého rozumu a přirozeného chování psa. Asi je to moje chyba, nemám ráda polidšťování zvířat a tahle kniha pro mě nebyla dobrá volba, ale i když jsem se k ní snažila přistupovat jako k pohádce, místo dojímání mě čtení rozčilovalo.

Denninka
06.08.2017

Knížka opět hezká, ale už to nebylo úplně ono jako Psí poslání. Přišlo mi, že autor více dává do popředí příběh lidí než samotného pejska. Ale když se na oba díly podívám zpětně, tak je to hezký jeden příběh, nad kterým jsem se několikrát dojala, což se mi u žádných knížek ještě nestalo :-) Doporučuju všem pejskařům.

Lafix
03.08.2017

První díl- psí poslání-jsem přečetla jedním dechem. Bailey byl úžasný průvodce knihou. Druhý díl jsem přečetla stejně. Nemohla jsem se od něj odtrhnout, stále jsem přemýšlela nad tím, jak to vlastně dopadne. Patří do kategorie knih, které mi přirostli k srdci a doufám, že se k nim budu stále vracet, i když už vím, jak to skončí.

Lauralex
03.08.2017

Toto pokračování pro mě bylo takové vymodlené. Po přečtení Psího poslání bylo moje srdce naplněné, ale zároveň ve mně kus chyběl. Chyběl mi Bailey a věděla jsem, že se za ním musím vrátit a znovu se s ním shledat, jinak nebudu v klidu. Je to jeden velký příběh s velkým posláním a jedna bez druhé nemohou fungovat. V první knize to poslání pochopíte, ve druhé ho žijete.

A bez Psí cesty to poslání není úplné - a nebyla jsem ani já. Šla jsem do toho s tím, že se na konci asi zhroutím, ale zároveň jsem věděla, že to musí přijít a nebude to trvat věčně. A opravdu to přišlo a já teď upřímně nějak nevím, co mám dělat, ale s tím rozdílem, že teď už mám vnitřní klid, vím, že to dosáhlo naplnění a můžu to pomalu nechat doznít v mém srdci a pohnout se dál, protože jsem se rozloučila.

Nejde tu jen o psí osudy, ale i o ty lidské, které nejsou o nic méně podstatné a citlivé. To poslání je nakonec stejně tak psí jako i lidské, jen ti psi ho asi umí pojmout lépe. A zase mi to ukázalo, jak jednoduché to je a o čem život doopravdy je a na čem záleží, jak to zvířata vždy uměla. Stačí dát lásku, a to udělá tolik. A to je to základní poslání - láska. Láska všeobecně. Psa k člověku. Člověka k psovi. Jeden jako druhý. A on tu to poslání ještě povýšil.
Brečela jsem jako malá. Trvalo mi dlouho, než jsem se uklidnila, ale v tomto případě byl ten pláč vyjádřením mé upřímné lásky, kterou kniha oplývá, a obdivu, který k těmto zvířatům celý život mám.

Když se teď podívám na nějakého pejska nebo jakékoliv zvíře, derou se mi slzy do očí, protože vždycky vidím Baileyho, a mám takový pocit neviditelného propojení mezi námi, jelikož už se do nich dokážu vcítit a tak nějak si uvědomuju, co je pro mě důležité. A to díky psům. A žádný pes tu přece není jen tak...

(tento komentář už jsem jednou psala, ale nějaký imbecil, který má potřebu se nabourávat do profilů, mi ho smazal, takže někdo ho už možná jednou četl)

Janinka.V
28.07.2017

Pro mě krásný,pohodový příběh. Taková oddechovka. Na konci jsem si sice poplakala. Prostě milé dokončení 1. dílu.

leny.wood
13.07.2017

Po prvním díle jsem se na druhý pokusila emocionálně připravit, přesto mi slza ukápla. Vyprávění z psího pohledu je jedinečné a jestliže jste četli jen Psí poslání a "dvojku" nemáte v plánu, děláte velkou chybu. Protože až po přečtení Psí cesty je příběh jedné psí duše kompletní.

hanka175
11.07.2017

Psí poslání a Psí cesta - skvělé knihy, které jsem přečetla jedním dechem :-) Doporučuji všem milovníkům psů a nejen jim :-)

kachenbooklover
11.07.2017

Úplně nádherná kniha stejně jako první díl. Opravdu jedna z nejlepších knih jakou jsem četla....
Číst jí byl zážitek na celý život..a určitě si to zopakuju.

JanaDobby
30.06.2017

Kupodivu i druhý díl byl skvělý. Opět velmi čtivé a nabité dojemnými i humornými chvilkami. Všichni kdo četli jedničku rozhodně musí mít v hledáčku i tuto knihu

Floriška7
30.06.2017

Psí poslání se mně líbilo víc, nicméně opět citlivá kniha pro psí milovníky.

monika0356
28.06.2017

Pokracovani knihy me nezklamalo, bylo to opet plne emoci, smutne a krasne zaroven :)

Martooni
26.06.2017

I přesto,ze jsem byla zpočátku ke knize skeptická, po přečtení Psího poslani, jsem nemohla jinak.

Bylo to dokonale! Těším se i na druhé filmové zpracování! Doufám,ze to mají v plánu.

Opravdu jak psal někdo níže, Psi poslani je bez Psi cesty poloviční. Je nutnost si přečíst obě knihy a stojí to za to!