Ostré konce

Ostré konce https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384168/bmid_ostre-konce-TD0-384168.jpg 4 116 30

První zákon série

Armáda Spojených království je možná parchantů plná, ale jen jeden si myslí, že když se objeví Gurkové, dokáže sám zachránit situaci: nedostižný plukovník Sand dan Glokta. Curnden Craw a jeho tucet špinavců se vydají daleko za Crinnu po stopách tajemného předmětu. Má to jen jeden drobný háček: zdá se, že nikdo doopravdy neví, co za předmět to je. Shevedieh, samozvaná nejlepší zlodějka ve Styria, se potácí od smůly ke katastrofě po boku své nejlepší přítelkyně a největšího nepřítele, Javre, Hoskoppské lvice. Po létech krveprolévání se idealistický náčelník Bethod zoufale snaží nastolit na Severu mír. Zbývá už jen jediná překážka - jeho vlastní pološílený šampion, nejobávanější válečník Severu, všemi nazývaný Krvavá devítka… V této drsné galerii vedlejších příběhů, retrospektiv a náhlých konců ze světa Prvního zákona vybuchuje násilí, bují zrada a slova jsou stejně smrtící, jako zbraně. Třináct povídek časově zasazených do období začínajícího několik let před událostni vylíčenými v románu Sama čepel a končícího Rudou zemí.... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Polaris

Sharp Ends , 2016

orson
14.10.2019 4 z 5

Moc rád jsem se zase vrátil do světa přečtené trilogie. Líbilo se mi, že se v povídkách postavy opakovaly a tak jsem vždy čekal, až se tam zase oblíbí mé oblíbené... Dobrý formát, dobré nápady, ale pár slabších povídek, bez kterých by se kniha v klidu obešla jsem tam našel.

Pigface
11.10.2019 4 z 5

Ostré čepele jsou bonbónek pro fanoušky fiktivního(?) světa Spojených království a nepodmanitelného Severu. Pro ně je to vítané opětovné setkání s hrdiny jeho příběhů - Gloktou, Curndenem, Shev, Bethodem a hlavně Kravavou devítkou. Kupodivu poslední, pro mně nejvýraznější postavě předešlých děl bylo v Ostrých koncích dopřáno nejméně prostoru. Ale není to na škodu. Příběhy Shev a Javre jsou to nejlepší, o čem se v povídkách píše. Pro mně nej byla jasně předposlední "Těžké časy, kam se podíváš". Bláznivá, dejme tomu road story jednoho předmětu z A do A. Ale to již prozrazuji.
Prostě slovy klasika: trochu dobrodružný, trochu cestopisný, trochu erotický....a hlavně...hlavně neodcházet před koncem!!! :)

postoran-CZ
02.10.2019 3 z 5

Po (z mého pohledu) skvělé sérii "První zákon" jsem se dostal k této povídkové sbírce, která měla do tohoto světa patřit. Těšil jsem se na "staré známé" (Logan, Jezal, Glokta, ...), ale dostal jsem z nich jen část a velmi omezeně. Hlavní postavy jsou jiné. Trošku škoda. Než se člověk vůbec s nějakou postavou aspoň trošku seznámí, povídka končí. I když v mnoha případech slovo končí odkazuje spíše na ukončení kapitoly, než děje. Konce jsou většinou otevřené. A vlastně i začátky. Za mne lehké zklamání, proto jen ty tři hvězdy.

Finn69
20.05.2019 3 z 5

Sbírka povídek především pro ty, kteří už znají Abercrombieho knihy a líp si tak vychutnají příběhy jeho poněkud atypických hrdinů. Je tu hodně krve, rozsekaných nevinných i vinných kolemjdoucích, dokonce sem tam i nějaký ten humor - a také zásadní nedostatek dobrých či vůbec nějakých konců. Řada povídek totiž končí hodně otevřeně, skoro jako by šlo o kapitoly dřív vypuštěné z některé knihy a teď recyklované. Docela mě pobavila barbarka Javre, myslím že na takového Conana v sukních jsem narazil asi poprvé. Jestli sledujete Hru o trůny, představte si Brienne z Tartu, která chlastá jako deset chlapů a navíc je to nymfomanka... brr.

FallenOne
11.04.2019 2 z 5

První zákon byl úžasný. Tak jsem měl za to, že Ostré konce budou podobného ražení. Jak se ukázalo, povídky Joeovi moc nejdou. Těžko říct, zda to bylo novými charaktery, ke kterým si nedokážete vytvořit už takové pouto, anebo opakováním toho, co jste už - jen trochu jinak - četli v Prvním zákoně. Tahle kniha podle mě vznikla proto, že se Joe prostě dobře prodával, tak mu nakladatel řekl, aby sepsal povídkou knihu. Jak víme, když je něco na povel, není to ideální. Joe psát umí, ale tohle už nemělo tu správnou jiskru.

Archie
13.02.2019 5 z 5

Fanouskovsky servis jako řemen. Povidky brazdi ruzne pribehy ze sveta Prvniho zakonu a tu pripomenou Bayaze a Siru, tu Chalula a jeho požírače, tu Dobráka, Coscu ci Monzu, tu zase Bethoda, Gloktu, Gorsta či Krvavou devítku. A navrch Abercrombie prihodi par novych, tradicne ctenarsky vdecnych postav, aby se opet brodil krvi, potem, zoufalstvim, valkou a marnosti. A funguje to opet genialne - pro fanousky dvojnasob. Nejlepsi pasaze: vztah "prihravacky" Shev a Javre, Coscuv knir tresouci se spravedlivym rozhorcenim, navrat zasadoveho silence Whirunna a bestialni zaver v podani Krvave devitky. Joe! Ja chci jeste vic!

dzahradnik
12.12.2018 5 z 5

Moc jsem se těšil na staré známé z předchozích knih autora a dočkal jsem se! ;-) Pobavilo, potěšilo, stálo to za to. Formát povídek mi obvykle moc nevyhovuje, ale zde je to trochu napraveno několika povídkami se stejnými postavami prolín(b)ajícími se knihou ;-)

Alma-Nacida
19.10.2018 5 z 5

Ostré konce jsou spíš ostrými začátky, aspoň v mnoha případech. Hodně jsem si užila "propagandistickou" povídku Svoboda! a propletenec v povídce Těžké časy, kam se podíváš. A ze závěrečného setkání s Logenem, když byl spíš Krvavou devítkou, mě mrazilo. Takže nemůžu jinak než dát plný počet hvězd.

tonysojka
04.09.2018 5 z 5

Špína ,pot,krev a slzy,brilantní dialogy v tarantinovském duchu a marná snaha postav žít aspoň trochu normální život v krutém světě Abercrombieho.Naštěstí pro fanoušky tohoto světa.My čtenáři si to můžeme užívat a Joe ví ,co nám má dát a jak nám to naservírovat.Jsem zvědav na Půlkrále,má vyjít údajně 19.9.

logan
31.08.2018 4 z 5

Už som nedúfal, nie ešte že by som tomu veril. A to si myslím, že som realista. Ale je zo tak. Civilizácia zrodená hlavou psychológa Joa je tu späť. Hoci má trošku mrzí, že len vo forme poviedok, kašľať na to, mám radosť, dúfam ze rovnako je na tom každý kto prepadol jeho hrdinom. Ci anti hrdinom. Glokta v plnej oslnivej sláve, zrazu ho vidíme ako parchanta presvedceneho že len kvôli nemu slnko svieti.. West, Shy, Temple, Kahdia, Davivec, obzvlášť si užijem Whirunna z Blighu a jeho Hrobotvůrce, aj jeho divoké intermezzo s novou hlavnou hrdinkou poviedok,divokou Javre a jej tieňom lezbo zlodejkou Shev... A príde aj sam Veľký vyrovnávač.To je moje jediné mínus knihy. Ako, chcel by som čítať o Trojstromovi, Dowovi, Calderovi, ale treba byť realista, a tešiť sa že sa Joe napriek vyhrážanie ako zo svetom Tretieho zákona skončil, že nám dal tieto jednohubky. Vlastne delikátne maškrty. Takže je tam aj Logan. Co prestáva byť zas raz človek a mení sa na Deväť prsteho krvavého Hulka zo Severu. Som strašne nabudeny na ďalší ich svet plný krvi podrazov reality tohto skoro reálneho sveta, tak Joe prosím ťa, neser sa s knihami pre deti, aj tak budú čumiet na youtuberov, a vráť nam tento svet este v zopár románoch. Dik Joe.