Děkuji, sestřičko...

Děkuji, sestřičko... https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116751/dekuji-sestricko-116751.jpg 4 464 135

Prosím vás, sestřičko série

< 2. díl

Jde o pokračování knihy Prosím vás, sestřičko... Pokračování křehkého osudu mladé sestřičky, který se odehrává v sedmdesátých letech minulého století v prostředí, které křehkým citům právě nepřálo. Příběh o tom jak si poradit se životem bez cizí pomoci, cestou vlastnoručně ohmataného poznání, vykoupeného občas trpkostí, občas zakopnutím. A někde na té cestě se najde přátelství, láska i schopnost vypořádat se s malichernostmi, které by jinak dokázaly otrávit život.... celý text

faraonka
07.01.2019

Docela dobrý.

Barbara182
31.12.2018 3 z 5

Pokračování životních peripetií mladé zdravotní sestry Sylvie už nebylo tak plné romantiky, jako předchozí díl, ale i přesto se četlo jako po másle a příběh byl zajímavý, sice malinko vážnější, smutnější, ale pořád pěkný :-) A zase se mi líbilo, jak autorka nezapomněla sem tam propašovat pár reálií, jak to u nás kdysi fungovalo :-(

knihovnička007
18.08.2018 5 z 5

docela mne to mrzí, že už je mám za sebou... Moc hezké ohlédnutí za sedmdesátými lety. Člověku se až nechce věřit, že uplynulo "jen" čtyřicet let a vše je úplně jinak. Jak ve zdravotnictví, tak v normálním životě. Novomanželské půjčky, prvomájové průvody, svatby kvůli těhotenství (co na to řeknou lidi), kádrové profily. Bylo mi líto Silvie, co všechno si musela prožít, ale zvládla to skvěle :) Sice postavy byly buď černé nebo bílé (v této knize většina lidí spíš černých), ale jinak super knihy. Škoda, že není pokračování "po dvaceti letech", moc bych chtěla vidět, jak by se tvářila "hubená Božena" při vrácení vile Silvii.
Ale to chování rodičů a jejího bratra k Sylvii... hrozné :(
Opět skvělá kniha mé oblíbené autorky. U ní se nedá sáhnout vedle, každá je skvělá!

p.pavlina
14.07.2018 5 z 5

Velmi čtivá kniha. Ráda jsem si ji přečetla a doporučuji jako oddechovku na víkend.

martiline
18.04.2018 5 z 5

Tento díl příběhu se mi líbil daleko víc než první ... asi jsem posedlá tím optimismem ... ale pak je to příjemné čtení, které těší ... :-)

kacaaba
11.03.2018 5 z 5

Knihu jsem četla několikrát, moc se mi líbila. Čtivá, nenáročná oddechovka.

Kopretina_aku
30.12.2017 5 z 5

Tento díl se mi líbil mnohem více než přechozí. Takže dávám o hvězdičku víc. Děj byl obsáhlejší, zajímavější a velmi mne bavil retro návrat do 70.let včetně přidělování bytů, prvomájového průvodu, prostě léta, která znám jako "Husákovo dítě" z vyprávění rodičů, kteří v té době byli stejně staří a zažívali stejné starosti jako Sylvie a Oldřich.

28401
30.11.2017 5 z 5

Oddechovka...

Hannelle
22.10.2017 5 z 5

Pokračování příběhu mladé sestřičky z knihy Prosím Vás, sestřičko je stejně skvělé, jako kniha první. Knížka mi připomněla, že vše, co dnes považujeme již za samozřejmé, v dobách nedávno minulých tak samozřejmé nebylo. Paní Körnerová prostě psát umí!

i.stefany
09.08.2017 5 z 5

Druhý díl ke knize Prosím vás, sestřičko. Pokračování příběhu Sylvy a Oldřicha, kteří řeší své životní problémy. Tento díl je stejně povedený jako ten první. Moc pěkné čtení.

petrulkaa
01.05.2017 5 z 5

Opět krásné čtení od mé oblíbené autorky.

bábuška
22.02.2017 3 z 5

Četlo se to hezky.

Gretka66
09.02.2017 5 z 5

Příběh,který si na nic nehraje.

Toňula
17.01.2017 4 z 5

Stejně čtivá kniha jako předchozí díl, pokračování životního příběhu zdravotní sestry potýkající se s problémy v rodinných vztazích i na pracovišti, přesto neztracející životní sílu a nadhled.

ivulka15
25.11.2016 5 z 5

Moc hezký příběh.

martanci2
16.09.2016 5 z 5

Po prvním díle "Prosím vás, sestřičko" jsem MUSELA přečíst i tuto - opravdu nádherný příběh.

zuzepka
14.09.2016 4 z 5

Sehnala jsem sice nejdřív druhý díl,ale vůbec mě to nevadí.Příběh je velmi čtivý a ty které vyrostly v socialismu budou určitě souhlasit,že i plná vzpomínek.Přesto mě Sylvie občas štvala a její rozhodnutí překvapovalo,ale každý člověk je originál a proto řeší různé situace odlišně.Od autorky mám stejně nejraději Heřmánkové údolí to je prostě Top!

Joyce24
18.08.2016 5 z 5

Ani druhý díl mě nezklamal. Opět jsem se ponořila do děje a zapomněla na vše okolo.
Škoda jen, že příběh nemá ještě další pokračování. určitě bych jej uvítala.

radka73
15.07.2016 5 z 5

Poučná kniha z dob socialismu, ve kterém jsem prožila dětství. Rozšířila jsem si nenásilnou formou obzory.

1casper
13.06.2016 5 z 5

Druhý díl přečtený jedním dechem, stejně jako první. Líbily se mi oba a brala bych i třetí díl. Doporučuji.