Podezřelý

Podezřelý https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430450/bmid_podezrely-USe-430450.jpg 4 463 108

Prokurátor série

< 3. díl

V roce 2014 byl Daniel Wyrwa ještě vojákem u 6. výsadkářského praporu v Glivicích, zatímco Maria Zimnická slibnou advokátní koncipientkou. Daniel neměl – jemně řečeno – zrovna nejlepší pověst. O jeho problémech se zákonem a drogami, o násilnických sklonech a také o tom, že byl namočený do nelegálních akcí, věděli všichni, tedy kromě Marie. Ale láska si přece nevybírá Marii se narodila holčička, Daniel skončil na odvykací léčbě a Maria se vdala za kamaráda z dětství a pak Pak to všechno začalo být rychlé, tvrdé, děsivé, bravurní a překvapivé, zkrátka takové, že vás to úplně pohltí. Fanoušci Pauliny Świst dostanou více, než čekali, zatímco její noví čtenáři si nepochybně záhy pořídí i její předchozí knihy! Tato spisovatelská hvězda září stále jasněji!... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: , Kontrast

Podejrzany , 2018

rajcatko
22.05.2020 1 z 5

Ztrácí to kvalitu. První díl nám ukázal sebevědomou, silnou a přesto sympatickou ženskou hrdinku. Ale druhý a třetí díl? Ty holky jsou naivní blbky, který vyhodíte dveřmi a ony se vrátí oknem. Tohle ne.

Sandruš
22.05.2020 5 z 5

Líbila se mi, velmi čtivá, přečteno za den.. doporučuji celou sérii.

Dani25
17.05.2020 4 z 5

Áno, predvídateľný dej, ale veľmi dobre sa to číta :)

Pedruska01
08.05.2020 5 z 5

Příběh této dvojice mě navnadil a nalákal v předchozí knize Komisař a jsem neskutečně ráda, že se do něj autorka pustila. Četlo to se skoro samo, doslova mě to vtáhlo a nechtělo pustit. I když se mi oči zavíraly, nedalo mi to a já směle pokračovala dál až do ranních hodin. Bylo to hodně čtivé, vážně rychle stránky mizely. Možná to taky bylo tím, že tato kniha byla tenčí než její dvě předchůdkyně, což je možná malinko na škodu. Ale děj mi to celkem dobře vynahradil. Autorce, která se mi osvědčila vážně psaní jde a ta směska romanticko-erotického románu s detektivkou vážně hodně dobře funguje.
Hlavní hrdina Daniel mi byl po chuti, vůbec mi nevadili jeho vlastnosti jako impulzivnost, rváčství, dominance, žárlivost a těžká prchlivost. Vlastně to k němu dokonale sedělo vzhledem ke stylu života, zálibám i povolání. Byl to prostě grázl a co si budeme povídat, ti se mi líbí. :D Takže proti Danielovi prostě nemám výtku.
Hlavní hrdinka Maria, která měla dalších deset jmen a oslovení, a především ze začátku mě to kapku mátlo, byla fajn, ale někdy měla slabou chvíli, že se chovala naprosto nepochopitelně pitomě až naivně. Ty okamžiky jsem vůbec nepobírala. Trochu mi to narušovalo a vlastně ničilo charakterový dojem na tu holku. Chvála bohu byly to výjimky.
Jejich příběh nebyl vůbec hezký - nic růžového a pohádkového. Bylo to dost drsný vlastně, ale líbilo se mi to, jak to bylo napsané a především vymyšlené. Čekala jsem každým odstavcem, co se stane, jak to dopadne, držela jsem palce, a to především v okamžiku, kdy se řešil především páchaný zločin.
To, že autorka ukazuje krátké útržky z pohledů obou protagonistů, to už víme a je to za mě hodně dobré, ale tentokrát použila i dvě linky - minulost a přítomnost, abychom se jejich příběh dozvěděli od začátku a uceleně, a to byl za mě velmi povedený nápad a krok. Stávalo se mi, že jsem místy nevěděla, jakou časovou linku hltám víc.
Co se týče závěru knihy, především "kapitola", která byla psaná z pohledu Pana Prokurátora a jeho Kingy - předně si říkám proč. Nebylo to jako špatné, ale sakra prostě proč? Mohli jsme se třeba dozvědět něco pořádného o Šedivákovi, který mě uhranul v jejich knize Prokurátor, ale nic. Pak postrádám smysl, ale nevadí. Samozřejmě jsme se v průběhu knihy pravidelně setkávali i s hrdiny předešlých knih, bez kterých by to ani nešlo. Dohromady prostě tvořili vážně skvělou skvadru.
Tenhle příběh byl co se týče děje celkem nářez. Dostala jsem do rukou knihu, která mě neskutečně bavila a líbila se mi. Bylo to hodně zdařilé, takže je jasné, že tohle musím jednoznačně hodnotit plným počtem hvězd a doporučit - celá série je skvělá a fakt doufám, že se s autorkou ještě potkám. :)

Agida
08.05.2020 2 z 5

Na tuhle knihu jsem se moc těšila, protože předchozí dva díly byli perfektní. Musím říct že za mě docela zklamání, čekala jsem víc napětí, příběh mi přišel vcelku předvídatelný, vadila mi také dvojí časová linka. Epilog byl zbytečný úplně....

Damienronnie
07.05.2020 5 z 5

Tak tato kniha sa čítala sama :) , nedovoli aby ju človek pustil z ruky .

Anniee
03.05.2020 4 z 5

Pro mě mnohem lepší než druhý díl.
Podezřelý byl čtivý, děj plynul lehce a rychle. Plusem bylo to, že jsem postavy již znala z minulých dvou dílů, znala jsem jejich trable a jejich příběhy. Líbilo se mi že jsou všichni "jedna velká šťastná rodina".

Co se mi líbilo už o něco méně byly dvě časové linky, v nichž jsem se z nějakého důvodu ztrácela. A taky epilog, jehož význam jsem bohužel nějak nepochopila.
Detektivka je to samozřejmě jen lehká, ale příjemná.

Celkově jsem s ukončením trilogie spokojená, skončila přesně tak jak je to asi jasné, ale s tím do toho člověk šel a musel k tomu přistupovat jako k oddechovce.

sofie92
30.04.2020 4 z 5

Tahle kniha se mi líbila bohužel méně nemám ráda když jsou do zločinu zatazeny děti.