Program pro přeživší

Program pro přeživší https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244193/bmid_program-pro-prezivsi-FjW-244193.jpg 4 722 84

Tender Branson vyrostl v uzavřené komunitě přísné, puritánsky vedené sekty a tak jako mnozí jiní byl i on jednoho dne vyslán do „vnějšího světa“, aby za stravu a byt vykonával různé podřadné práce. Když se k němu dostane zpráva, že členové sekty spáchali kolektivní sebevraždu, znamená to jediné: zabít se. Chuck Palahniuk se otevřeně vysmívá moderním kultům, sektám i mesiášství amerických televizních kazatelů. Hovoří zároveň o vlivu médií a propagandy, o masové kultuře a manipulaci.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

Survivor , 1999

hermína14
24.08.2019 4 z 5

Podmanivý styl, přiznaný konec, ubývající kapitoly i stránky, tomu tleskám. Šokující to není, neb média už nás dávno ohlodala, ale rozhodně stojí za přečtení. Nejčistším překvapením tady je, že není třeba hnusných vět k popisu ohavností.
"Otevřeli jsme si srdce. Slyš mě, uzdrav mě, zachraň mě, věř mi."

MM1979
25.01.2019 5 z 5

Zábavné - humorné pojetí života dle pravidel náboženské sekty, která spáchala hromadnou sebevraždu a na světě je už jen pár posledních žijících členů. Příběh jednoho znich máte šancí poznat, tak hurá na to! Pěkné zpracování a zajímavé téma! Mohu doporučit!

Xiucutil
09.01.2019 5 z 5

Tohle je podle mě nejlepší kniha autora. Zde dosáhl absolutního ztvárnění svého odporu k médiím a fanatismu ve všech formách. Mnoho lidí mi knihu vrátilo s tím, že ji nedočetli kvůli deprese, která skutečně v knize je obsažena v nemalém množství, ale.... o to právě tady jde. Obnažení a, řekl bych až dadaistické, nafouknutí principů, které jsou ve společnosti obsaženy. To se prostě nedá popsat to se musí přečíst.

gretl74
13.11.2018 3 z 5

Druhé setkání s autorem, ujeté, originální, ale můj styl to úplně není a vracet se k ní asi nebudu.

ondras666
02.11.2018 1 z 5

Tahle kniha pro mě byla velký omyl. Za mě rozhodně ne. Ano, je to celé o depresi a zmaru, ale pro mě ta kniha prostě nebyla.

allyce
26.09.2018 3 z 5

Do knihy jsem se začetla bez problému po pár stránkách, velké nadšení, ovšem jakmile nastoupil na scénu agent, začala jsem se pomalu ošívat nudou a o to pozorněji jsem sledovala počty stránek, které zbývají do konce. Teď bych měla říct, že už nikdy více, ale Klub rváčů mě láká, tak pana autora ještě jednou zkusím.

IvikaS
31.08.2018 4 z 5

Nejděsivější popis lidské společnosti jaký jsem kdy četla.

Allla9
13.08.2018 4 z 5

Kniha přináší návod na všechno. Hlavně žít tak, jak nám druzí naplánují.

konstelanski
30.05.2018 4 z 5

Při čtení mi deprese stejkala po rukách a kapala až na podlahu. Ale pevně věřím, že hlavní hrdina by věděl co si počít i s takovouhle skvrnou. Možná už stárnu, ale Palahniuk mi tentokrát uvařil na můj žaludek docela silné kafe. Na druhou stranu se jedná o zcela určitě nevšední příběh, plný postřehů a myšlenek ze skutečného světa které lidi často buďto nevidí anebo nevědomě přehlíží. Kniha krásná ve své zvrácenosti. Ale nejspíš ne pro každého.

los
14.05.2018 5 z 5

nejlepší Palahniukovo dílo - takoví jsme a takový svět jsme si stvořili, uf, musím se za sebe stydět

ronnie_vrh
12.04.2018 5 z 5

Palahniuk mě opět nezklamal.
Naprosto fantastický a poutavý příběh psaný Palahniukovým osobitým stylem vás chytí a nepustí. Knížka je plná mouder, vtipu, absurdnisti a návodů, jak se zbavit fleků (hlavně od krve).
Musím pochválit i doslov Ivana Adamoviče, který všechno krásně shrnul.
Prostě must read!

rabor
24.02.2018 3 z 5

Jedna z těch lepších. Pár výborných nápadú, trochu utopených v tom zbytku. Asi stárnu a už nedokážu všechnu tu nadsázku a blbiny hnané ad absurdum vnímat jako dříve. Ale proč by někdo kdo nemá rád nadsázku četl Palahniuka, že? No, asi jsem od Tendera Bransona čekal zázrak a jsem rád za to, že ta katastrofa nepřišla.

Adamson
29.01.2018 5 z 5

Super, skělé, výborné. Asi takhle bych zhodnotil celou knihu. Velice se mi líbilo jakým stytel byla celá kniha napsaná, že začínala na stránce 240 a končila na stránce 1.

Autor poukazuje hlavně na americké média a sekty, což není pro nás evropany zrovna aktuální téma. Co ale můžeme ocenit je barvitě popsané zákulisí showbyznysu a zlo v podobě náboženských sekt. Samotné vybarvení hlavního hrdiny bylo šokující, slepě dělat to co mu řikají ostatní a sám neudělat nic. Taková trochu alegorie na dnešní společnost.

Každopádně kniha není úplně pro každého, je podivná, depresivní a uchylná a to každý nemusí. Knihu ale rozhodně doporučuji.

martinstefko
24.09.2017 4 z 5

Výborné, ale nemůžu si pomoct, Neviditelné nestvůry mi nepřijdou o nic horší.

kosmi
21.09.2017 5 z 5

Kulervoucí :-) Naprosto luxusní :-) Sekty, sluníčkáři. Všechno je relativní ... Must read !!! :-)

IHT
14.06.2017 5 z 5

pekny, silny pribeh. do deje me ale vtahl hlavne ten hutny, az telegraficky styl. nevim, zda to bylozfilmovano, ale urcite by to bylo velmi efektni a depresivni - podobnost s Klubem rvacu se nezapre. Nebo s Mechanickym pomerancem. urcite doporucuji k precteni :)

marta0912
09.06.2017 4 z 5

U této knihy jsem udělala chybu, že jsem ji nepřečetla najednou, ale měla jsem dlouhé mezery ve čtení, což je u Palahniukových knih problém. Nicméně i tak mě kniha dostala, i když si myslím, že my v ateistické Čr pro ni nemůžeme mít takové pochopení, když by u nás člověk, jakým hlavní hrdina je, nemohl mít takový vliv.
Před touto knihou jsem už četla Klub rváčů a opět je hlavní hrdina jen muž, co dělá a věří všemu, co mu ostatní řeknou, ale má svého anarchistického vůdce, který všechno způsobí. Tato kniha pro mě tedy byla příjemným zopakováním Klubu rváčů.

Doslov nakonci rozhodně stojí za přečtení, už jenom kvůli dokončení děje.

MH.
05.03.2017 5 z 5

"Jediným rozdílem mezi sebevraždou a mučednickou smrtí je totiž intenzita mediálního zachycení"
Totální Palahniuk.
Paráda.

jiri77
26.02.2017 5 z 5

Kniha ,která barvitě popisuje výchovu a manipulace médií ,která nám vtlouká co je In a jak máme žít.
,,Z vlastního dětství si nepamatujeme skoro nic ,zato si vzpomínáme na všechno co se dělo rodinám v seriálech.''

PetullaN
20.02.2017 4 z 5

"Však vám to je jasné. Nejde o to, kolik toho znáte. Jde o to, s kým vším se znáte."
"Z vlastního dětství si nepamatujeme skoro nic, zato si vzpomínáme na všechno, co se dělo rodinám v seriálech."
Moje první kniha od tohoto originálního autora. Absurdní, šílená kritika konzumní společnosti, ale velmi čtivá.

satira sekty americká literatura propaganda

Chuck Palahniuk
americká, 1962
2005  88%Klub rváčů
2009  68%Snuff
2007  81%Strašidla
2010  81%Neviditelné nestvůry
2012  73%Prokletí

Kniha Program pro přeživší je v