Procitnutí

Procitnutí https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262166/mid_procitnuti-262166.jpg 4 44 12

Madeleine Hunterové pomohl její druhý manžel najít nové sebevědomí, které ztratila v prvním manželství. Je úspěšnou moderátorkou televizních zpráv, muž působí jako prezidentův poradce v Bílém domě. Ale ani nové soužití není bez chyby. Manžel Jack ji sice zahrnuje přepychem, ale nenápadně ji i ponižuje, ovládá její myšlení, city a chování. Za jeho láskyplností se skrývá touha vlastnit ji. Madeleine si uvědomuje, že je na něm zcela závislá. Ve výboru na pomoc týraným ženám se seznámí s Billem, který ji přiměje, aby své manželské problémy řešila. Najde Madeleine odvahu získat zpět svou nezávislost?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Journey , 2000

Rapeh
01.03.2024 4 z 5

Skvělá kniha, která má v sobě i docela hodně osvěty. D.Steel opět nezklamala

Jana92
17.01.2019 4 z 5

Opet vyborna knizka,chvilkama byla i "hnusna" v tom smyslu jak se nekdo k nekomu dokaze tak majetnicky chovat.Ale jinak super zpracovani a uzasna knizka..

mariva
14.01.2019 4 z 5

Knížka patří k těm lepším od autorky, docela se mi líbila. Je smutné, čím vším musí některé ženy projít, než v sobě najdou odvahu opustit násilného manžela, pokud to vůbec dokážou.

JosefPo
10.04.2018

Velmi silné téma. Kniha je zařazena do žánru pro ženy, no nemyslím si to. Vztahy jsou velmi složité a spoustu lidí má potřebu někoho ovládat, ale také jsou lidé, kteří jsou těmi, kdo jsou rádi ovládaní a vyhovuje jim to. Toto nebyl ten případ a hlavní hrdinka našla svoji cestu. Určitě doporučuji knihu přečíst i mužům a mladým lidem, kteří vstupují do vztahu, který je nutné budovat na toleranci a svobodě.

knihovnička007
20.06.2017 5 z 5

Po dlouhé době další kniha od D. Steel. Není to klasická romanťárna této spisovatelky, ale docela psycho kniha. Maddy mi bylo hrozně líto. Tak hodný člověk má tak smutný život. Bylo mi líto, čím vším si prošla. O to víc jsem nechápala chování Jacka. Nikdy jsem se "naštěstí" s takových chováním nesetkala, o to víc jsem se divila.
Myslím, že spisovatelka tuto knihu napsala velmi dobře, problém byl velmi dobře popsán.
Kniha se mi četla hodně dobře, za dva dny (bohužel) hotovo, ač se toto téma smutné a někdy mi dělalo problém číst dál.
Byla jsem mile překvapena tím, že to není zase jen další romantická kniha, ale že vede člověka k zamyšlení-že nic není takové, jak se zdá....

mysacka
16.02.2016 5 z 5

Původně jsem ji na čtení půjčila matce, ale nakonec jsem ji stáhla sama, protože jsem už neměla co číst a jsem za to ráda. Vzhledem k mé situaci jsem se v tom příběhu našla. Hodně inspirativní příběh, který neotevel oči jen hlavní hrdince. Spisovatelka skvěle vystihla charakteristiku postav. spisovatelka píše opravdu reálně, co se bohužel děje a jak člověkem někdo manipuluje a nechce to vidět nebo to bere jako normální.

MajkaCZ
30.12.2015 odpad!

větší hrůzu jsem už dlouho nečetla. Její knihy jsou dost špatné všechny, ale toto je snad ze všech nejhorší. Bohužel jsem neměla jinou knihu o víkendu s sebou, tak jsem ji přečetla, ale nikomu nedoporučuji !!!!! M

Jezevčice
06.09.2015 5 z 5

Překvapivě dobrá kniha. Můžu doporučit i čtenářům, kteří běžně romantickou literaturu nevyhledávají. Vzala jsem si knížku do vlaku jen proto, že mi přišla lehká a ne moc tlustá, koupila jsem ji pro maminku. I přesto, že jsem neočekávala nic jiného, než zabití času při cestování, musím říct, že mě příběh vtáhl. Byla jsem i napnutá, jak to dopadne.

sabca
21.09.2014 5 z 5

Kniha se dobře čte, přesto, že se zabývá závažným tématem psychického týrání. Madelein měla ale tu smůlu, že zažila nejdříve fyzické násilí a posléze ve druhém manželství psychické, které si hodně dlouho nepřipouštěla. Kniha stojí za přečtení

polly43
07.08.2014 5 z 5

Připojuji se ke komentáři Evičky,mluví mi z duše.Doporučuji k přečtení.

Lenka 13
31.03.2013 4 z 5

Pěkné čtení pro zamyšlení.

Evička
21.01.2012 5 z 5

Pěkná kniha zaměřená na domácí násilí psychyckého rázu. Velmi poutavě je zde obsaženo, jak pomalu a postupně trýznitel ubíjí svou oběť. Je ale dobře, že Madeleine vyhledá pomoc. Je to kniha ze života a bohužel mnozí z nás ani nevědí, že jsou psychycky zneužíváni. Po přečtení jsem zjistila, že se to bohužel týká i pár lidí v mém okolí. Přeji jim, aby dokázali najít pomoc.....

Danielle Steel
americká, 1947