Probuzení Simona Spiera

Probuzení Simona Spiera https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426442/bmid_probuzeni-simona-spiera-N2g-426442.jpg 4 1618 1618

Creekwood série

Šestnáctiletý Simon už nějakou dobu ví, že je gay, ale ještě není připravený sdělit to okolnímu světu. Jedinou výjimkou je tajemný Blue, se kterým si Simon už několik měsíců vyměňuje e-maily a jejich vzájemné pouto sílí. Jenže pak citlivá korespondence padne do nesprávných rukou a Simon se stane obětí vydírání: buď udělá, co se po něm chce, i když se mu to příčí, nebo riskuje, že si tajné e-maily přečte celá škola. V sázce je však ještě mnohem víc – plachého Bluea by nechtěná publicita mohla vyděsit a Simon už by nikdy nezjistil, kdo Blue ve skutečnosti je… Autorka za svůj debutový román obdržela William C. Morris Award a byla nominována na americkou Národní cenu za literaturu.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Simon vs. the Homo Sapiens Agenda , 2015

mekkejla
24.02.2019 3 z 5

Fajn oddechovka. Bylo to takové miloučké. Ale na to, aby mě to vyloženě nadchlo, jsem už asi stará...

Twinny
16.02.2019 5 z 5

Kniha začíná napínavě. Simon je sympaťák, celou dobu jsem doufala, že jeho tajemství nebude prozrazeno. A hlavně jsem mu přála, aby se už konečně setkal s Bluem. A zjistila jsem, že HP je naše společná vášeň.
Blua jsem poznala hned. Sice jsem chvilku váhala, ale postupně mi bylo jasné, kdo to je. A teď mě právě mrzí, že kniha má jen necelých tři sta stran, vůbec bych se nezlobila, kdyby byla delší.
Doufám, že ve druhém díle se bude jejich vztah rozvíjet i když jen na pozadí. Blue je prostě roztomilý :)
Už se těším, až se kniha zařadí vedle Muffina a čaje, protože tohle dílko nesmí v mé knihovničce chybět.

PetraBery
13.02.2019 4 z 5

Kniha o dospívajícím klukovi Simonovi, určená spíše pro náctileté. Přesto jsem si i já četbu užila, uvěřitelně vykreslené reakce nejen rodiny, ale i ostatních lidí ohledně prozrazení jeho homosexuality. A samozřejmě první láska, hledání kdo je tajemný e-mailový přítel a hlavně problémy a život dospívajících. Líbilo, vzhledem ke kladným reakcím možná shlédnu i film.

sola_lupa
07.02.2019 4 z 5

Bohužel jsem ovlivněna filmem, tak mi začátek přišel takový málo napínavý, ovšem poté se rozjel. Kniha se mi hodně líbila a dávám jí plusový bod za Elliotta Smithe. :)
Hvězdičky mi pro hodnocení této knihy moc nevyhovují, takže pro upřesnění: 90 %.

Sariklen
07.02.2019 5 z 5

Než jsem se dostala ke knize, viděla jsem na její motivy natočený stejnojmenný film. Zpočátku jsem se trochu strachovala, jestli to nějak nenaruší její čtení, ale ne. Knížka je koncipovaná trošku jinak, je samozřejmě, jak už to u knížek bývá, mnohem bohatší než film, dokonce i o celkem zásadní postavy. Líbí se mi nenucený styl, jakým je psaná, velice autenticky působící na chlapce, kterému je sedmnáct. Mísí se v ní humorné momenty, kdy mi bylo zatěžko se nesmát nahlas, s těmi, které v sobě nesou tíhu poznání, přijetí sebe sama a následné vypořádání se s pohledem a názory okolí. I přes to se četla sama, přečtená za dva dny a rozhodně ne naposled :)

Makkys
23.01.2019 4 z 5

Tahle kniha byla úžasná. Miluji Simona, on je proste bozi. Knihu jsem přečetla za 2 dny a kdybych se nemusela starat o dítě tak to mám přečtené za den. Kniha se četla dobre, nebyli tam žádné nudné pasáže a těžko se dalo od knihy odtrhnout. Moc sem chtěla vědět kdo je Blue a jakmile sem tam objevil tak sem se culila jak pubertacka. Je to milá a krásná kniha. Skoda ze nemá pevný obal, určitě by si to knížka zasloužila.

Teea
22.01.2019 2 z 5

Po zhlédnutí filmu jsem musela mít knihu. Mohu říct, že film se mi líbil mnohem víc. Možná mě právě ovlivnil film, ale kniha začíná vydíráním Simona. Vůbec se v knize nedovíte jak nebo kdy se Simon seznámil s Bluem. A dle mého názoru v knize Simon neudělal vůbec nic, když ho dotyčný vydíral. Kniha se mi sice líblia, ale film byl, dle mého názoru, v několika směrech mnohem lepší. Že bych si hned chtěla knihu přečíst znova? To nehrozí, možná až nebudu mít co bych si právě mohla přečíst. Jestli se mi to líbilo? To ano, ale bohužel mě to zklamalo...

BlazingHeart
21.01.2019 5 z 5

Neměla jsem velká očekávání, ale musím říct, že se mi kniha velmi líbila. Hrdinové byli sympatičtí, Simona jsem si zamilovala okamžitě. Kniha rychle ubíhala a lehce se četla, rozhodně jedna z těch lepších YA i přesto, že neměla nijak originální námět a prostředí. Mnohem lepší než Green.
4.5*, doporučuji.

Ahmose
20.01.2019 4 z 5

Ohodnotiť túto knihu pre mňa nie je vôbec jednoduché. Dlho som premýšľal koľko hviezdičiek jej dať, pretože hoci sa mi príbeh páčil a postavu Simona som si obľúbil, nemôžem si pomôcť niečo mi v tom príbehu chýbalo. Príbeh je reálny, uveritelný a v živote sa predsa veci väčšinou dejú "normálne", ale mňa práve na knihe záujme to prekvapivé "nenormálne" a iné , čo mi tu nejak chýba. Inak je to veľmi milá kniha, ktorá stojí za prečítanie a človek si pri nej oddýchne, oveľa lepšia ako Will Grayson, Will Grayson. Za mňa 80% ale viac určite nie !

nada3314
15.01.2019 5 z 5

Trochu jsem vykročila ze své “komfortní zóny” myslela jsem si, že mě příběh bavit nebude...opak je pravdou, kniha je úžasná, roztomilá, ale přesto vážná ...četla se skvěle, doporučuji opravdu všem...nejen teenagerům. Jak je psáno již na obálce ...nemohlo být něco podobného napsáno dřív ...?

Katka010
13.01.2019 5 z 5

Viděla jsem film a musela jsem přečíst knihu a nečekaně přečteno za 5hod :D hltala jsem každé slovo. Vysvětlili se nějaké nejasnosti z filmu. Ráda čtu knihy, kde je to z pohledu více osob, ale tady mi to nevadilo. Knihu jsem si zamilovala. Vlastně Simona i Bluea.

stesa
13.01.2019 5 z 5

Skvělá kniha, na kterou jsem v knihovně náhodou narazila několik dní po tom, co jsem viděla film. Aktuální téma, které je ale zpracované s nadhledem a citem, rozhodně se nejedná o žádný trapný středoškolský příběh, kniha má i přes svůj lehký tón skutečnou váhu. Simon mi byl v průběhu celé knihy ohromně sympatický, příběh jsem přečetla za jedno odpoledne a bylo mi líto, že už jsem na konci. Opravdu doporučuju.

Dakarianna
09.01.2019 5 z 5

Musím se přiznat, že po první kapitole jsem byla zklamaná, protože mi to připadalo jako hrozně hloupá youngadultovka, která má jen moc silný ohlas. Ale ta knížka mě zkrátka neskutečně překvapila. Zhruba po 70. straně byla opravdu velmi čtivá, ale na knize je rozhodně nejdůležitější ta myšlenka. Je krásná, roztomilá, ale přesto vážná. Doporučuji všem, nejen teenagerům.

imarvin
31.12.2018 5 z 5

Na začátku jsem se možná trošku bál, že vzhledem k tomu, že jsem jako první viděl film, který je podle této knížky natočen, budu zbytečně ochuzen o spousty zápletek. Jenže ono je toho v knížce daleko více, a hlavně docela jinak než ve filmu. Takže i když jste ho viděli, nebojte se po ní sáhnout. Navíc zatímco biják je spíše roztomilou teenagerovskou romantickou komedií s gay hlavním hrdinou, kniha je více psychologický pohled na problematiku coming outu a postavy jsou nějak více uvěřitelné. A i když dávno nejsem cílovka young adult literatury, tohle je sakra dobrý příběh, který mě zkrátka chytl za srdce, a i nějaká ta slzička ukápla. Navíc po dlouhé době přečtené celé za jediný víkend.

Ewellyn
26.12.2018 5 z 5

Stále mi beží hlavou, či mám ešte vek na to aby som čítala YA literatúru, po tejto knihe si zas odpoviem ÁNO...pohodové čítanie na oddych, ktoré vás zavedie do sveta mladých a ich myšlienok, rozhodnutí, vecí ktoré zažívajú po prvýkrát, a popritom rozmýšľate čo ste si už z toho zažili vy a čo vás ešte v tom živote čaká :) ...kniha sa mi páčila, nie vždy sa autorovi podarí, aby mi boli všetké postavy sumpatické, tu sa tak stalo :)

Chika
02.12.2018 5 z 5

Za mě super knížka jak pro mladé teen, tak i pro generaci dospělých zabývající se tématikou dnešní doby a o tom, nebát se přiznat, kdo opravdu jsme. Líbí se mi. Strašně mě zajímalo, jak to dopadne. Teď ještě shlédnout film.

danyinsidebooks
22.11.2018 5 z 5

Letos čteno podruhé, tentokrát v angličtině a bylo to snad ještě lepší než poprvé. Simon s Bluem jsou roztomilí, příběh milý a zároveň zajímavý, čtivý... Prostě to zbožňuji.

BlueTer
20.11.2018 3 z 5

Já asi úplně nechápu to nadšení. Ano, kniha je čtivá, celkem pozitivní, dej příjemné utíká ale není to žádné wow. Přijde mi, že konec je celkem jasně předvídatelný. Takže jako oddychové čtení super, ale více se mi třeba líbí Líbali jsme se (podobná tématika). Nic ale prostí knížce nemám :)

Alex794
17.11.2018 3 z 5

Kniha se mi líbila, postavy jsou opravdu zlatíčka ale je lepší si knihu přečíst dřív než se podíváte na film

Ivka14
12.11.2018 5 z 5

Wow. Miluji film a knihu taky. je to téma LGBT,ale mě to vůbec nevadí. Pořád jsem se musela usmívat u toho jak je Simon sladký. Už se těším na její další knihu,která má být o Lee,která se tam moc nevyskytovala. Knihu určitě stojí za přečtení ♥