Probuzení Simona Spiera

Probuzení Simona Spiera
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426442/bmid_probuzeni-simona-spiera-N2g-426442.jpg 4 1619 1619

Creekwood série

Šestnáctiletý Simon už nějakou dobu ví, že je gay, ale ještě není připravený sdělit to okolnímu světu. Jedinou výjimkou je tajemný Blue, se kterým si Simon už několik měsíců vyměňuje e-maily a jejich vzájemné pouto sílí. Jenže pak citlivá korespondence padne do nesprávných rukou a Simon se stane obětí vydírání: buď udělá, co se po něm chce, i když se mu to příčí, nebo riskuje, že si tajné e-maily přečte celá škola. V sázce je však ještě mnohem víc – plachého Bluea by nechtěná publicita mohla vyděsit a Simon už by nikdy nezjistil, kdo Blue ve skutečnosti je… Autorka za svůj debutový román obdržela William C. Morris Award a byla nominována na americkou Národní cenu za literaturu.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Simon vs. the Homo Sapiens Agenda , 2015

Anetka24
10.11.2018 5 z 5

Super..❤️ strašně mě tahle kniha nadchla je naprosto dokonalá. Doporučuji všem koupila jsem si tuhle knihu hned po zhlédnutí stejnojmenného filmu a je to naprostá bombaa....

Akléda_
09.11.2018 5 z 5

Tohle je tak něco božího! Povinnost pro všechny, hlavně pro milovníky vtipných, odpočinkových a romantických knížek. Miluju!

Denčaa
27.10.2018 4 z 5

Tohle bylo tak pohodičkové čtení. Opravdu. Nádherná oddechovka, ideální na léto. Z LGBT literatury jsem četla pouze Will Grayson, Will Grayson, která mi na toto téma úplně nesedla. Ale toto byl pravý opak. Byl to reálný, naprosto uvěřitelný děj, který se na americkém předměstí může přihodit. Proto se také líp vciťuje do hlavního hrdiny a čtenář si dokáže lépe představit co cítí a jaká muka zažívá. K plnému hodnocení mi však chyběl nějaký ten wow efekt, ze kterého bych si sedla na zadek. Ale člověku to určitě něco dá.

MirijamFrankl
22.10.2018 4 z 5

Zpočátku mi to přišlo poněkud primitivně napsané, ale později jsem si uvědomila hloubku celého příběhu. Kniha změnila můj pohled na dospívání a sexualitu, homosexualita se pro mě stala nějak víc reálná, dokážu se do LGBT lépe vcítit.

Melcrovka
19.10.2018 5 z 5

Úplně mi svítí oči nadšením! Simon má sice trable, ale i přesto je neuvěřitelně vtipný a nad věcí. Je to neskutečný sympaťák. Hledání Bluea je napínavá detektivka. Opravdu jsem se musela hlídat, abych nepřeskakovala a nezkazila si to překvapení. A nakonec jsem měla radost, že jsem to tušila správně. :)
A navíc - po přečtení Simona Spiera a Nedej se mám pocit, že všichni Simonové jsou prostě dokonalí!

verulik196
15.10.2018 5 z 5

Málokdy na mě udělá kniha dojem tak, jako Probuzení Simona Spiera. Je vtipná, milá, upřímná a tak nějak celkově roztomilá. 10*!

E.lisabeth
08.10.2018 4 z 5

Teda to me tak stvalo, jako fakt neskutecne! Knizku jsem zacala cist navecer a porad si rikala...tak jeste jednu kapitolu, jeste jednu, hmmmm tak fakt posledni...az jsem byla skoro v pulce a donutila se zhasnout lampicku. Jeste ze jsem druhy den mela dovolenou a mohla v klidu docist. To jsem presne potrebovala. Nenarocnou kratkou knihu se sladkym pribehem co nejde prakticky odlozit. Snad to moji cteci krizi poslalo do nenavratna :-D.

Mišule_11
30.09.2018 5 z 5

Taková milá a příjemná kniha, která rozhodně neurazí..! Mě osobně si získala již od samotného začátku a od prvních stránek..:) Simona jsem si oblíbila i jeho nejlepší kamarády, až tedy na Martina, který mi pil krev, když se objevil..:/ A odhalení Bluea mi trvalo a vůbec nedošlo stejně jako Simonovi, ale překvapení to bylo milé..! :)
Film jsem neviděla, ale ráda bych! Snad mě nezklame, tak jako mě nezklamala knížka! :)

Julinka679
30.09.2018 4 z 5

Odpočinková a milá knížka :-)
Příběh Simona se mi hodně líbil a stejně jako Simon jsem se vždy těšila na nový email od Bluea.
A i když jsem nejprve viděla film tak jsem se o moc neochudila. Film je pro mě možná o trochu lepší než knížka ale i ta je hodně dobrá. Rozhodně bych nepřišla na to, kdo Blue je...
Ale to bych nebyla já aby mě některá z postav nelezla na nervy. A kdo jiný by to měl být než Martin?! Toho kluka jsem tak nemusela! Nakonec jsem sice ráda, že se v něm hnulo svědomí ale i tak je u mě na černé listině! :D
Za mě 4* s tím, že po ní v budoucnu určitě ještě sáhnu :-)

lolle2311
26.09.2018

Když jsem se zmínila, že chci knihu přečíst, ptali se mě, zda jsem viděla film, řekla jsem, že ano, a proto si chci knihu přečíst. Říkali mi, že je to škoda, že kniha je lepší, že filmem jsem si to zkazila. Naprosto nesouhlasím. Poprvé v životě miluji film víc, než knihu. Naopak kniha je suchá, nezáživná, až nudná. Do filmu scénáristé přidali pár věcí, které jsem v knize nenašla, a které miluji. Například to kolo, kde Martin dá Simonovi posledních pár jízd. Taky mi chybělo podezírání jiních chlapců, že jsou Blue. On v knize podezíral jen Cala. A víc věcí mi tam prostě chybělo. Asi jsem si to filmem opravdu zkazila, kdybych ho nejspíš neviděla, tak by se mi kniha líbila, takhle pro mě byla nudná.

lenkaabooks
22.09.2018 4 z 5

Fajn kniha s LGBT tématikou. Šestnáctiletí Simon a Blue. Neznají se osobně, jen z e-mailu, netuší kdo ten druhý je. To, že jsou gayové si zatím přiznali jen vzájemně. Citlivý a milý příběh. Ráda bych viděla i filmové zpracování, jen je škoda, že už je mi totožnost Bluea prozrazena :-)

verden
20.09.2018 5 z 5

Trochu predvídateľná, ale inak veľmi, veľmi fajn kniha. Za mňa jedna z najlepších YA, aké som čítala.

misowi84
19.09.2018 3 z 5

Knihu jsem přečetl rychle. Byla vtipná a zábavná.
Popravdě jsem ale čekal ještě o trochu více..

Veru.Viti
17.09.2018 5 z 5

Nikdy jsem nechápala, jak někdo může knihu označit jako "MILÁ". Teď už to chápu. Bože, to je tak milá knížka. Simona jsem si zamilovala, ale kdo mě bavil a zajímal ještě víc byl Blue. Knížka se četla fakt neuvěřitelně rychle. Kupte si tuto knihu, k tomu sušenky Oreo a šup přečíst.

Narissa
15.09.2018 3 z 5

Takhle kniha je pěkná, to ano, ale není tak převratná, jak jsem čekala, když byl kolem ní takový humbuk.
Rozhodně stojí za přečtení, všechno je v ní fine a čte se moc hezky, ale že byste na ní nikdy nemohli zapomenout to asi ne.

Eliiieš
14.09.2018 3 z 5

Myslím, že je to na pěkné tři hvězdičky. Chvilku mi totiž trvalo se do knížky začíst, ale pak jsem se asi na sedmdesáté stránce začetla a během dne se do těch zbylých asi 220 stránek vžila tak, že jsem knihu nepustila z ruky, dokud jsem nedočetla. Všichni tu píšou, jak úžasný byl Simon... Byl, ale pro mě byl hvězdou samotný Blue... Snad mi někoho připomínal. ???? Každopádně knížka dopadla skvěle (upřímně jsem se chvilku bála, že Blue je jedna určitá postava, a trochu se modlila, ať to není pravda - a když tato myšlenka napadla i Simona, trochu mě zamrazilo, naštěstí byla rychle vyvrácena). Za mě celkem fajn oddechovka, kterou doporučuji. :)

TessBlackCat
09.09.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla během jednoho dopoledne, snad ještě nikdy mě žádná takhle nepohltila. Osobně mám hrozně ráda příběhy gayů a jak koukám na popularitu téhle knihy, tak je fajn, že už je většina světa bere normálně. Prostě a jednoduše, příběh byl úžasný a plný napětí, v určitých úsecích jsem si musela přinést brambůrky (oreo mi bohužel došlo během prvních kapitol), abych si neokousala všechny nehty. A Simon byl prostě k sežrání, hnedka bych do něj šla, no bohužel nejsem kluk :D Jen jsem čekala, že i Lea bude mít nějakou tu love story, když už to nevyšlo s Nickem, ale jak tak tady čtu, tak se můžu těšit na další díl, který by měl být o ní. Takže na závěr...byla to fakt super knížka a všem vřele doporučuji ❤️

rarášek
05.09.2018 5 z 5

Znovu jsem si přečetla tuto knihu a byla opět úžasná. Smála jsem se u ní, brečela a přála jsem si, aby měli Simon a Blue svůj šťastný konec.
Poté jsem se koukla na film (tématicky jsem si u něj dala Oreo sušenky) a i ten byl úžasný. Moc se mi líbilo herecké obsazení (jen se psem Biebrem jsem nebyla moc spokojená :D). ❤️❤️❤️
Moc se těším na příští rok, kdy vyjde kniha se Simonovou kamarádkou Leou. :)

Extasy
05.09.2018 4 z 5

Kniha se četla sama, jak se říká. Jednu noc jsem díky ní naspala sotva dvě hodiny, ale stálo to za to. Víc takových počinů :)

asodomkova
02.09.2018 5 z 5

Co na to říct? Prostě můj šálek kávy. Prvně jsem viděla film a ten se mi tak líbil, že jsem si řekla, že si knihu prostě budu muset přečíst.
Ze začátku mě trochu mátla, že začínala až od půlky filmu, ale na druhou stranu, bylo tam spoustu, ale opravdu spoustu scén, které ve filmu nebyli. Ano neměla bych to takto soudit. Film a kniha je obvykle rozdílný, ale mě se moc líbilo oboje.