Probuzení Simona Spiera ekniha

Šestnáctiletý Simon už nějakou dobu ví, že je gay, ale ještě není připravený sdělit to okolnímu světu. Jedinou výjimkou je tajemný Blue, se kterým si Simon už několik měsíců vyměňuje e-maily a jejich vzájemné pouto sílí. Jenže pak citlivá korespondence padne do nesprávných rukou a Simon se stane obětí vydírání: buď udělá, co se po něm chce, i když se mu to příčí, nebo riskuje, že si tajné e-maily přečte celá škola. V sázce je však ještě mnohem víc – plachého Bluea by nechtěná publicita mohla vyděsit a Simon už by nikdy nezjistil, kdo Blue ve skutečnosti je… Autorka za svůj debutový román obdržela William C. Morris Award a byla nominována na americkou Národní cenu za literaturu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426442/big_probuzeni-simona-spiera-N2g-426442.jpg 4.41387

Creekwood 1.

Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: (ekniha), Yoli

Simon vs. the Homo Sapiens Agenda, 2015

Kniha Probuzení Simona Spiera

Nikychlupova

Kniha se četla dobře. Nebyl to žádný složitý příběh, ale oddechový. Ale kdo je Blue, jsem neuhodla-takže super, že to nebylo okatě jasné od začátku. A na rozdíl od knihy co když jsme to my, se ani jeden nemusel stehovat. Takže šťastný konec zarucen. Dávám čtyři hvězdy, kniha co když jsme to my, se mi trošičku líbila víc, jak příběhem, tak obalem.

Marcela14

super oddechovka, hezky konec, příběh me bavil

Ešína

Příběh Simona mě hodně bavil. Doufám, že se časem dostanu k dalším knihám této autorky.

wendulka0502

Tak to bylo to milé, sladké, hrozně moc se mi to líbilo. :)

Adél784

Milé, sladké a roztomilé čtení z prostředí střední školy.
Simon je hrozně roztomilý, sladký a vtipný kluk:)
Krom tématu homosexuality je tu rozebíráno i přátelství - přátelské vztahy mezi Abby, Nickem a Leou.
Knížka je čtivě, jednoduše a vtipně napsána a rozhodně ji doporučuji všem čtenářům YA.:)
Hodně mě bavilo číst emaily Simona a tajemného Blua:)
4/5 a těším se na volné pokračování Podělaným navrch:)

MiLiška

Mám komentovat, když jsem jako jedna z mála dala jen dvě hvězdičky? Nesdílím všeobecné nadšení, knihu jsem si přečetla v rámci Čtenářské výzvy, jinak bych ji asi nedala. Ne proto, že hlavní hrdina je gay, ale proto, že mi přišla tak nějak odbytá, nepravděpodobná, místy i naivní (Nejlepší kamarádi a nesvěřují se?). Jediný pocit, který ve mně vzbudila, byla zvědavost (Kdo je Blue? Kde se toulá Nora?). Jo a taky jsem občas musela sáhnout po slovníku, abych se v tom současném světě naší mládeže zorientovala...

elinka461

Kniha byla fajn, ale myslím si že bych si ji více užila až tak v 16 abych dokázala se vžít do děje.

Pája961

NEUVĚŘITELNĚ ROZTOMILÁ KNÍŽKA!