Pro tvoje dobro

Pro tvoje dobro https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373076/bmid_pro-tvoje-dobro-85z-373076.jpg 5 692 216

Další strhující dílo z pera autorky Tmavých stěn Willardu. Za jednoho letního večera roku 1931 zahlédne Lilly Blackwoodová za oknem svého podkrovního pokoje světla cirkusu. Ví, že nesmí ven, nikdy ostatně nevykročila ani ze svého pokoje. Matka jí tvrdí, že lidé by se jí báli. Přesto Lilly poruší všechna pravidla – a domů se už nikdy nevrátí. O dvacet let později devatenáctiletá Julia Blackowoodová přijíždí převzít správu nad sídlem, které zdědila. V utajeném pokojíku v podkroví najde důkazy, že zde kdosi žil. Snad ta podivná dívka na fotografiích z cirkusové show? Příběh dvou žen, tak odlišných, a přesto spojených neznámým poutem, přinese řadu šokujících odhalení, napětí i dojetí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Life She Was Given , 2017

adaaugusta
23.05.2019

Zklamání. Překvapení se nekonalo, už v polovině knihy jsem tušila, co se z toho vyvine, a to lámání srdcí skoro v každé kapitole mi šlo hrozně na nervy. Copak ty postavy musely být tak černobílé a krutosti tak kruté? A z druhé strany - nemělo by dítě devět let zavřené v jedné místnosti být hůře postižené?

Radusek
20.05.2019 5 z 5

Velice emotivní příběh. Knihu jsem přečetla jedním dechem, stejně jako knihu Tmavé stěny Willardu.

Miška.Miška
08.05.2019 5 z 5

Strašně emotivní kniha, četla se jedním dechem. Několik kapitol jsem probrečela jak mi to trhalo srdce. Jediné co je snad ještě třeba říct " PŘEČTĚTE SI JI !!!"

Lucka.79
26.04.2019 3 z 5

Pro mě trochu zklamání ... do půlky knihy jsem se s tím docela prala, nemohla se začíst ... konec až moc rychlý

adlenka
07.04.2019 4 z 5

Moc hezká kniha. Jen ten závěr... trochu jako - sakra, už můžu popsat jen 20 stran, tak musím být stručná. Za to ubírám hvězdičku. Myslím, že některé osudy by si zasloužily více vět a vysvětlení.

KnihomolkaEva
07.04.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila a ani mi nevadilo, že závěr byl celkem předvídatelný, i tak mě čtení bavilo.

Hruška142
04.04.2019

Nejdřív jsem měla pocit, že mě kniha vůbec nemůže zaujmout, jelikož se příběh odehrává v dřívějších letech. No, pak už jsem ji neodložila :-) Zajímavý příběh, (pro mě) nečekaný závěr. Jedna z věcí, kterou jsem ocenila byla ta, že jsem měla možnost nahlédnout do "cirkusáckého" prostředí, jak to doopravdy chodí, i když v některých případech bych byla radši, kdybych to nevěděla, ale jinak super, moc mě to bavilo.

Kerberos
25.03.2019 4 z 5

Pěkně napsaná kniha,příběh holčičky,která je jiná než ostatní a nemá to v životě lehké.Nejhorší je krutost vlastních rodičů.

Jitaku
07.03.2019 5 z 5

Kniha plná emocí, nespravedlnosti a krutosti. Ale zároveň v tom všem špatném i záblesky dobra a naděje. Silný příběh, ze kterého mi nebylo lehko.

Peti081
05.03.2019 3 z 5

Kniha byla zajímavá a krutá zároveň.Přečetla jsem docela rychle jen jsem po všech těch ovacích na knihu asi čekala trochu víc.

perpe2a
25.02.2019 5 z 5

Tak tohle byla skvělá kniha. Úžasný příběh plný smutku a malých radostí, lidské krutosti i bolesti. Nepřestanete číst, dokud neotočíte na poslední stránku. Rozhodně si zaslouží plných 5 hvězdiček a kdybych mohla, dám i 10. Rozhodně ji doporučuji ke čtení. Za mě zatím nejlepší kniha v tomto roce.

pingu1
23.02.2019 5 z 5

Hodně emotivní kniha, smutná, drsná, ale krásná. Dvě dějové roviny 20 let od sebe. Silný příběh, na konci i slza ukápla, což se mi nestává ...

Miro67
21.02.2019 4 z 5

Lidská krutost, je bez hranic, zvlášt když je poháněna touhou po zisku! A to jak ve vztahu ke zvířatům, tak k lidem. I když je příběh smyšlený, myslím, že vystihl situaci v cirkusech hodnověrně.

Martina023
20.02.2019 4 z 5

Krásná kniha,kterou jsem přečetla za pár dní.V knize byly momenty,ktere bych necekala...o to víc se mi kniha libila.

martinka07
19.02.2019 5 z 5

Velice silný příběh, plný nejrůznějších emocí. Absolutně si nedokážu představit, jak těžké muselo být zažívat vše, co zažívala Lilly. A stejně tak těžké je představit si, že mezi námi jsou lidé, kteří jsou něčeho takové schopni.

iiiccc
04.02.2019 5 z 5

Velice atraktivní prostředí panoptika bizarností. Ve své době byly tyto instituce hojně vyhledávanou zábavou a účinkující zde "bavili" diváky dobrovolně nebo z donucení, stejně jako v této knize. Samotný příběh je obdivuhodnou směsí odvahy, lásky, vytrvalosti a životní energie, kterou disponuje každá z postav příběhu, jestliže se člověk dokáže dívat jejíma očima.
Téma sice klišé, ale zpracováno bylo skvěle.

Kagya
03.02.2019 5 z 5

Kniha, která v člověku zanechá spoustu emocí. Nechápu, jak lidi mohou být tak zlí. Nechápu, co je tohle za svět a nejhorší je, že se to děje dnes a denně :(

Misha224
03.02.2019 5 z 5

Krásná kniha, autorka opět nezklamala. Kniha se čte jedním dechem, prolínají se tu dvě časové linie a od začátku vás kniha vtáhne do děje.

J.x
29.01.2019 5 z 5

Smutná knížka, ale dobře se četla, pro mě měla nečekané odhalení. Doporučuji.

Zuziša
23.01.2019 5 z 5

Moc pěkný i když smutný příběh,řekla bych,že ještě lepší než autorčina první kniha.Doufám,že brzy napíše další.