Přízraky

Přízraky https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/8166/bmid_prizraky-079-8166.jpg 4 171 25

Nalezli městečko ztichlé, jakoby opuštěné. Pak našli první tělo, které bylo podivně oteklé a ještě teplé. Sto padesát mrtvých, 350 pohřešovaných. Ale to byl v malém horském městečku jménem Snowfield pouze začátek všech hrůz. Mysleli, že je to dílo nějakého maniaka. Nebo teroristů. Snad toxické zamoření, či nějaká nová neznámá choroba. Zjistili pravdu a okusili ji na vlastní kůži. Bylo to horší, než co si kdokoli z nich dokázal představit…... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: , Mustang

Phantoms , 1983

michal6873
11.06.2021 5 z 5

První půlku jsem napětím ani nadýchal. Atmosférická kniha.

To-z-kanálu
18.05.2021 4 z 5

Napínavý sci-fi horor. Opuštěné městečko, záhadná úmrtí a záhadný nepřítel. Kniha mě bavila. Prostředí i postavy byly fajn. Filmová adaptace je slabým odvarem. Scénář filmu napsal sám Dean Koontz.

n.ezn.amy
19.08.2020 4 z 5

V horském městečku je nalezeno stopadesát mrtvých obyvatel a ostatní jsou pohřešovaní, ve městě zbyde poslední zbytek místních obyvatel, kteří se musí postavit dávnému zlu z nitra země. Mrazivá a stísněná atmosféra knihy vás pohltí a nepustí, neboť zlo se může objevit všude a konec se neodvratně blíží.

AmyLee992
04.07.2020 5 z 5

Tenhle horor jsem četla už na základní škole a patří mezi mé absolutně nejoblíbenější knihy, které mě dokáží vyděsit i po několikerém přečtení :)
Moc se mi zamlouvá atmosféra strachu a nejistoty, o co vlastně jde, kterou autor dokázal vykreslit ... konec někomu může vadit, mně naopak hodně zaujal a přišel mi nápaditý a zbytečně nerozvláčný :)

DickBach
03.09.2019 3 z 5

Kamarádka shání šaty na svatbu, prý aby byla jako "víla v důchodu". Dean na mně tady působí obdobně. Perfektně uchopený příběh, skvělá myšlenka, nervy drásající děj, a závěr je z domova seniorů. prostě bambilion let stará příšera je... divná. Dvě třetiny knížky luxus, ten zbytek bohužel velmi slabý.

lazarus
04.05.2019 3 z 5

Nebylo to špatné. Tedy, první dvě třetiny nebyly špatné. Finále už bylo hodně béčkové a slabé. Autor dokázal krásně vybudovat atmosféru tajemna a poté ji dokonale zabít dětinským masakrem velmi připomínajícím Evoluci s Duchovnym. Ne, že by to nebyla podobná sranda, jenže tady se celou dobu hrálo na vážnou notu jež nakonec vyzněla tragikomicky.
Pozor - spoiler - jednoduše mě miliony let staré monstrum přišlo nějak moc lehce zranitelné. Mimochodem, vůbec se mu nedivím, že jej Sam se svým otravným OBJASNI dost štvala. Mě s tím točila taky docela slušně.

1972Sixo
05.01.2019 5 z 5

Najprv atmosfericko mrazivé a brutal horor. Potom sa to nachýli na sci-fi katastrofickú rovinu s mystickým presahom a koniec ... no, nebudem prezrádzať. Mám pocit, že keď to Koontz písal (1983) asi sa trochu inšpiroval vo: https://www.csfd.cz/film/1329-vec/prehled/ z roku 1982.

ludek.n
25.02.2018 5 z 5

Dokonale mrazivé čtení, které dokáže zaujmout a nepustit. Atmosféra strachu z neznámého nebezpečí doslova prýští z každé stránky, takže čtenář sleduje se zatajeným dechem osudy hlavních hrdinů od první do poslední stránky. Děj má pevnou a vyváženou strukturu, takže se nesnižuje k podbízivosti a vykalkulované líbivosti. Autor se dokázal vyvarovat laciných triků B-čkových hororů i nějakého patetického makabrózního zakončení a dal tak svému příběhu pocit autentičnosti u uvěřitelnosti. Přízraky jsou rozhodně jednou z nejlepších Koonzových knih.

Vlk.kh
29.12.2017 5 z 5

Originální zápletka a hlavně při úvodních scénách z vylidněného městečka plného znetvořených těl jsem málem zapomínal dýchat. Z toho, co jsem od Koontze zatím četl, tak tato kniha jednoznačně vede. Za mě plná palba hvězdiček.

danny_21
05.12.2017 4 z 5

Další zajímavý počin od Koontze, zejména v první polovině mě snadno udržela v napětí a přemýšlení při odhalování původce podivných úmrtí v tajemném městečku. Po odmaskování už kvalita trochu poklesla i díky tomu, že to autor ke konci hodně natahoval, přesto je to kvalitní horor, kde je potřeba ocenit neokoukaný námět s vcelku solidním vysvětlením původce "zla". Těším se na další shledání s autorem - 80 %

Niu
13.09.2017 5 z 5

Přízraky byla moje první kniha od Koontze a jsem velmi ráda, že jsem četla zrovna ji, protože mě nalákala na další jeho díla. Stejně řadím Přízraky jako jeho nejlepší počin. Doporučuju. Od začátku jsem cítila strach a napětí.

Don-Leo
11.07.2017 4 z 5

Celkem dobrá detektivka. Kdo byl vrahem bylo nakonec docela překvapení pro mě. Kdo chce krátkou knížku s fantasy zápletkou a detektivka k tomu, tak bude spokojený.

ewisek22
03.02.2017 4 z 5

Když jsem začala knihu číst, tak jsem měla při některých scénách doslova oči navrch hlavy a raději bych riskovala pomočení než cestu tmavou chodbou na wc:) Spisovatel mi vždy jen dovolil krátký nádech nad hladinou než mě opět potopil do moře hrůzy, úzkosti a panických atak:) Mám ráda sci-fi, ale tohle bylo už i na mě moc - ty metamorfózy a různé další pro mě naprosto cizácké pojmy. Ale ten akční konec to nakonec zachránil:) Takže dávám i tak čtyři hvězdičky.

eraserhead
27.01.2017 5 z 5

Na té kvalitativní vlnovce, v níž se v mém vnímání mění Koontzovy mnou čtené knihy (kdy mě jedny baví hrozně, jiné takřka vůbec), patří Přízraky k jednomu z vrcholů. Koontz je subžánrový kličkař, kličkuje mezi žánry jak v rámci románů, tak i jednotlivých příběhů (např. Chladný plamen). Přízraky mají říznou horrorovou atmosféru, několikrát však pomrkávají po jiných žánrech a naznačují, že by to snad mohlo být i trošku jinak, než se zdá. Překvapují zajímavými scénami, gradujícími ve výborný závěr. Občas mi sice přišlo, ž eje ta atmosféra uměle udržována zbytečně dlouho, ale nakonec jsem knihu slupl jako malinu. Takhle z fleku řečeno asi třetí nejlepší kniha, co jsem od Koontze dosud četl. Není to plných pět, ale čtyři by byly málo.

MóňaVíšJak
22.06.2016 5 z 5

Napínavé jak kšandy :-) dlouho jsem takhle napjatá nebyla, takže za mě paráda

Malachit
07.01.2016 4 z 5

Kniha mě upoutala až přízračně.
Já se prostě ráda bojím... za sebe i za hrdiny příběhu, což se tady podařilo.

IWINDA
26.12.2015 4 z 5

No můj oblíbený spisovatel, no jeho starší tvorba,oživlé mrtvoly,přišlo mě to moc fantaskní.
Víc se mi líbí jeho novější díla,ale i tak nebyla to špatná kniha.

mailo-s
28.05.2015 4 z 5

Přízraky jsou napínavé a velice čtivé ,opravdu moc dobré počteníčko

Fuksinka
05.05.2015 4 z 5

Atmosféra dokonalá. Procházka mrtvým městem mrazivá. Konec zbytečně protahovaný. Přece jen mám radeji Koontzova novější díla, kde je aspoň špetka humoru.

senseifails
25.07.2014 5 z 5

Koontz,Koontz,Koontz,Koontz...
Co mám proboha napsat,aby to nevypadalo že k němu chovám jisté,řekněme velmi neplatonické city???
Snad jen tohle:Přízraky jsou téměř zenově vyváženým hororem,při jehož čtení(či spíš duševní inhalaci)si ani neuvědomujete že autor zachází s vaší náladou a emocemi jako žokej,vedoucí svého koně do cílové rovinky;přesně ví kdy zvolnit tempo a kdy naopak vyšroubovat tenzi až na samou hranici únosnosti.
Jeden z nejlepších hororů,který byl kdy napsán.

Kalifornie zfilmováno temnota

Dean Koontz