Přítelkyně

Přítelkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163636/bmid_pritelkyne-163636.jpg 3 148 38

První z novel je příběhem dvou kamarádek z vysoké školy, z nichž jedna žije v Londýně a druhá v Praze. Jana nemůže dýchat ve svazku s dominantním mužem s tradičními představami o úloze ženy, Karla je rozvedená a udržuje vztah s mladším mužem, jehož nároky na vztah narážejí na její touhu po svobodě a samostatnosti. Druhá novela vypráví o dvou sestrách, z nichž jedné, ženě podnikatele, se rozpadne manželství a ona bojuje o děti, druhá se zamiluje do ženatého muže...... celý text

Alaglesia
07.12.2016 2 z 5

První kniha od této autorky. Nenadchla ani neurazila. Styl vyprávění mi moc nesedí, ale zaujaly mě příběhy v knize. Jsem zvědavá, jestli další tituly budou podobného rázu nebo o něčem jiném. Každopádně témata jsou trochu depresivní. Trošku mi to připomíná Monyovou, ale ta je čtivější a vtipnější.

pichova.veru
05.02.2016 1 z 5

Tahle mi přišla zatím nejlepší co jsem od autorky přečetla.

ylena.k
29.07.2015 1 z 5

Přečetla jsem skoro všechny autorčiny knihy a tato mě tedy opravdu zklamala :(

vorenus
18.03.2015 3 z 5

Škoda, že se paní autorka více nerozepsala.Pár stran navíc by knize jen prospělo.Děj knihy byl víc než zajímavý a jestli je příběh ze života, tak z těch slov doslova mrazí.

Elisabeth9
10.10.2014

Depresivní, ale varovná, aby to žena v rámci ústupků nedotáhla až do nešťastného konce :(

Honzina
18.05.2014 2 z 5

Nevím, styl autorky mi nesedí, zkoušela jsem knížečku číst, abych si rozšířila obzory (o jinak mediálně známou spisovatelku :). Knihy čtu pro pobavení, tady se žádné kecnutí na zadek nekonalo.

Ankavi
01.03.2014 3 z 5

Útlá kniha, která otevírá závažná témata. Bohužel je jen otevírá, naťukne - a tak to zůstane. Věřím, že kdyby oba příběhy byly rozpracované do detailu, včetně psychologie hlavních postav, kniha mě velmi zaujme. Takto však z ní mám pocit - příliš krátká, jakoby odbytá... Depresivní mi kniha nepřipadá, spíše krutě reálná...

danae1515
22.02.2014 4 z 5

Nepřišlo mi to až tak depresivní, ale hluboce pravdivé, z jejích knih patří k těm, co se mi líbí víc.
Čtení ne jeden podvečer.

tygrilady
15.02.2014 2 z 5

Nejslabší kniiha od Nesvatbové..........kterou mám jinak ráda.....

Valentýnka
31.01.2014 2 z 5

čekala jsem od toho víc...

sachista
01.01.2014 4 z 5

Asi nejsem zrovna cílová skupina knih Barbary Nesvadbové, ale oblíbil jsem si ji díky Bestiáři a jelikož mi Přítelkyně přinesl Ježíšek, tak jsem se do nich pustil a musím smeknout. Obě povídky/novely jsou velmi dobře napsané, byť by se mohly předhánět v tom, která z nich je smutnější. Jediné, co bych vytknul, je slovosled, mám pocit, jako by někdy Nesvadbová sice psala česky, ale používala francouzský slovosled, což mě podesáté, podvacáté už hodně rušilo a štvalo. Ale jinak solidní čtenářský zážitek. Děkuji, Ježíšku.

Diorissimmo
16.09.2013 3 z 5

Další depresivní kniha od Nesvadbové, po Pohádkáři jsem čekala něco veselejšího, ale Nesvadbová z toho feminismu a popisu zlých a podivných mužů, které má v každé knize už asi nevybředne. Vypadalo to, že knihu přečtu za jeden dva večery, ale musela jsem se do čtení nutit. Nějak mě to neoslovilo.

Juliatta
16.08.2013 4 z 5

Dvě oddechové povídky, max. na dva večery. Příjemné i když ne zrovna veselé čtení, dávám 4 hvězdy. Styl Nesvadbová čas od času můžu. Ovšem ne pravidelně, na světě jsou i prima chlapi :-D.

Michaela91
19.07.2013 4 z 5

Mě se kniha líbila, měla jsem jí za jedno odpoledne přečtené :) Příběhy byly oba trošku deprimující ale takový je život, nemaluje žádné vzdušné zámku. Velmi čtivé.

stefi61
19.07.2013 4 z 5

Podobný styl jako Monyová. První příběh mi lehce zaváněl feminismem. Ale dalo se to číst, je to pár stránek, takže za odpoledne přečtené :)

Petulla
30.06.2013 2 z 5

Přidávám se - ta knížka je fakt depresivní....

malagelo
27.06.2013

Přečetla jsem všechny knihy Báry a jelikož jsem téměř stejná generace, tak se nacházím i ve stejných životních fázích a můžu říct, že tohle je její nejdepresivnější kniha. Dokonce mi tématem a stylem připomíná slovenskou autorku Urbaníkovou - Stalo se mi všechno.
Kdo má manželský život v pohodě, tak tu depresi nechá po sobě stéct pryč, kdo však řeší nějaké životní trable, ať to snad ani nečte.

Sisi11
18.06.2013 5 z 5

V prvním příběhu figuruje čtyřicetiletá žena s malou dcerkou. Začne si s o 8 let mladším mužem a my sledujeme, jak moc veliký rozdíl je mezi nimi. Jak je každý na jiné vztahové úrovni - ona zažila manželství, porod dítěte, rozvod. Kdežto on nikdy nebyl ženatý, nemá žádné dítě a zoufale po tom všem touží. Vidíme, jak moc jsou rozdílná jejich přání a očekávání od života. Vše je protkáno zradou nejlepší přítelkyně, které Karla zoufale pomáhala a o niž se starala.

V druhém příběhu je hlavní postavou Anna, mladší sestra, která se zamiluje do staršího ženatého muže. On se kvůli ní chce rozvést. Anna od tohoto vztahu ustupuje tehdy, když pozná, jaké zlo působí jeho ženě a dětem. Současně se totiž tento samý problém stane její starší sestře Lucii, která je svému muži naprosto oddaná. Sami si nikdy neuvědomíme druhou stránku svého jednání, která může mít fatální následky. Někdy ovšem zjistíme pozdě, že nám to za tuto skutečnost nestojí.