Oživlý kámen

Léto vrcholí, vrchní inspektor Armand Gamache slaví s manželkou Reine-Marie výročí svatby v Manoir Bellechasse, odlehlém luxusním hotýlku nedaleko Three Pines. Nejsou však sami. Sjela se sem také početná, bohatá a vážená rodina Finneyových – kvůli své oslavě. Rozkošný Manoir Bellechase sice obklopuje ryzí příroda, je na něm však cosi nepřirozeného. Vedra se stupňují, dusivá vlhkost se blíží, na rodinnou sešlost přijíždějí nečekaní hosté… a letní bouře za sebou zanechá mrtvé tělo. Je na zkušeném Gamachovi, aby odhalil dlouho pohřbená tajemství a zášti pečlivě skryté za zdvořilými úsměvy. Případ jej zavede znovu do Three Pines, do temných koutů jeho vlastního života, až dospěje k trýznivému završení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290683/big_ozivly-kamen-CsR-290683.jpg 4.5276

Případy vrchního inspektora Gamache 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub

The Murder Stone / A Rule Against Murder, 2008

Kniha Oživlý kámen

kasavubu
včera

Další zapeklitý případ inspektora Gamache. Rodina Morrowů bylá opravdu šáhlá, jedna postava víc než druha, teda snad až na Petera Byla jsem hlavně ráda, že pachatelem nebyl nikdo z mých oblíbenců z Three Pines. Těším se na další pokračování, knihy Louise Penny jsou pro mě balzámem na duši.

Aaron Lewis

Tady mi trochu trvalo dýl, než jsem se začetla. Asi proto, že to nebylo v Three Pines. Tak jsem z toho nebyla našená. Každopádně konec dobrý, myslela jsem si, že mám i vraha, ale prdlajs:). Tentokrát byl Jean lepší:).

Je neuvěřitelně zajímavý, co mi vesmír servíruje… count your blessings… bez komentáře a že nikdy nebyl vězněm, všechno je to jen o mysli… Nevím, jestli toho budu někdy schopná, ale tyhle lidi obdivuju. A neuvěřitelně zajímavá Marianna a Bean. Tohle bych nevymyslela? A ta máma… největší síla je ve zranitelnosti… kolik škody toho nadělá, a proč.. jsme tak tvrdohlavý… No zase jsem si z toho vzala spoustu věcí, samozřejmě jsem to teď potřebovala slyšet… Hodně dobrá spisovatelka, pro mě ty knihy mají přesah a nejsou vůbec o těch vraždách. Takže super:). A to kanadské prostředí je jako bonus.

Marla

Problémy staré jako svět sám : sourozenecká rivalita, nedorozumění, špatná komunikace, uražené mlčení. Kdo z nás je lepší, koho má táta víc rád? Kdo z nás je úspěšnější, kdo pro rodinu víc znamená?
Spočítala jsem si své dary a zjistila, že jsem nesmírně bohatá.

Suza007

Musím říct, že tenhle díl mě trochu zklamal. Ano, vím, že autorka píše poněkud netradičním stylem, takovým pomalým a zaměřeným na emoce, přesto se mi většinou její knihy líbí, jak plynou, jak komisař uvažuje a jak nakonec všechno citlivě vyřeší. Žádné drasťárny a honičky – v pohodě. Jenže tady nic nedávalo smysl. Uvažování rodiny v centru dění mi přišlo tak nepravděpodobné – po dvaceti letech řešit, co mi kdysi řekl sourozenec nebo rodič, zabývat se tím a hýčkat si to jako doživotní bolístku... To jako vážně? Pak mě ještě překvapila jedna věc a to včely. Několik odstavců různě v knize se věnovalo poučkám o včelách (hrály totiž určitou roli v rozluštění případu), ale já myslela, že tyhle věci všichni znají. Přece každý ví, že včela může bodnou jen jednou a její žihadlo zůstává v ráně. Nebo ne?? Jo a motivace vraha mi přišla taky dost přitažená za vlasy. Celkově hodnotím tři hvězdičky – četlo se to dobře, autorka psát umí, styl se mi líbí, ale tentokrát tam na mě bylo příliš mnoho jen velmi těžko uvěřitelných událostí, postav a motivů.

pajaroh

Už je z toho sázka na jistotu. Jsem si říkala, že si dám od toho chytráka Gamache chvilku oddych, ale zase jsem z hromádky knih k přečtení vytáhla další díl od L. Penny. A to, že se děj přesunul mimo borovicovou vesnici, je jen příjemná změna.
Autorka kromě popisů přírody, kanadských jezer, hor a lesů (komu by se to nelíbilo) a velmi detailní fascinace jídlem (nejspíše psala hladová) originálně odhaluje postavy a dokáže je neotřele popsat:
"Finneyho šilhavé oko bezcílně těkalo po místosti a vlasy mu trčely do stran v podivných úhlech, takže vypadal jako poškozená družice, která dopadla na zem přespříliš rychle a přespříliš tvrdě."
Opět příjemná návštěva Kanady.

janastok

Moje druhá kniha ze série a naprostá spokojenost. Klasická, pomalá detektivka s mnoha podezřelými. Neodehrává se sice v oblíbeném Three Pines, ale autorka nás opět zavádí na kouzelné mīsto, kde bych určitě chtěla strávit dovolenou. A s plnou penzí!

Fido58

Nádherná kniha. Jako vždy obalem, ale tentokrát především i obsahem. Tolik duchovní pravdy, životní moudrosti, krásy i jemného inteligentního humoru, které autorka čtenáři při řešení vraždy předkládá, se už dnes v detektivkách těžko nachází. Paní Pennyová, získala jste si mne a moc děkuji.

Usignolo

Tak jsem se bála, že už to nebude ono, když se to odehrává někde jinde, ale madame Penny to "zaonačila" báječně. Pořád mi vrtalo hlavou, jak je to možné s tím šutrem, a i když už to vím, tak si nejsem jistá, jestli si to dokážu představit. Co mě ale konsternovalo nejvíc, bylo příbuzenstvo Petera. To vám je teda rodinka, to si počtete :-D