Hladový duch

Hladový duch https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334193/bmid_hladovy-duch-b5F-334193.jpg 4 366 107

Chaos se blíží, starej brachu. Stačilo těchto pár slov a poklid ve Three Pines vzal zasvé. Hosté se právě chystali na návrat do měst, děti se loučily s létem, když byla v místním oblíbeném bistru nalezena mrtvola neznámého muže. A tak je znovu povolán vrchní inspektor Gamache a jeho tým, aby s odkrytím další vrstvy lží odhalili pohádkové poklady i žluklá tajemství pohřbené v divočině. Zdá se, že nejvíc odpovědí na to, kdo byl onen cizinec a kde se tu vzal, zná majitel bistra Olivier. Stopy však vedou rovněž do domu Hadleyových, kde se odehrálo už několik zločinů. A zapleteni do případu mohou být i členové místní komunity českých emigrantů. Klíčů k vraždě má Gamache k dispozici hned několik, a pravda v nich zašifrovaná bude tentokrát krutá…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Brutal Telling , 2009

amenta
31.05.2017 4 z 5

Výborně jsem se bavila, jako vždy.

Selinute
25.05.2017 5 z 5

Ani já nebudu šetřit superlativy, protože tato knížka si to jednoznačně zaslouží.
Je to vynikající a zároveň příjemná a milá detektivka. Je plná přírodních krás, lidských bolestí, skrytých vášní, záští, ale i vynikající kuchyně. Je to příběh o nadutosti a chamtivosti. A zradě. Ráda bych proto všechny čtenáře, kteří si oblíbili tuto kouzelnou vesničku Three Pines s jejími už známými obyvateli a úžasnou atmosférou, pozvala k další její návštěvě. Neváhejte! Tato knížka vás jistě nezklame ...

Modrina
15.05.2017 5 z 5

Pane jo... Tohle ve mně ještě nějakou dobu bude doznívat. Three Pines už nikdy nebude, jaké bylo. Skvěle napsáno, jak již bylo řečeno přede mnou - volba slov je opravdu úžasná. Tak obsáhlý, nevšední, tajuplný, i docela napínavý příběh - a "jen" jeden mrtvý. Hodně pěkná knížka, rozhodně ji doporučuji.

Ilona
14.05.2017 5 z 5

Je naprosto neuvěřitelné, jak lze poklidným vypravěčským stylem a výběrem těch správných slov, napsat děsivý detektivní příběh. Dokonalé a báječné. Ještě dlouho po přečtení mám v sobě tu zvláštní a smutnou atmosféru, která mi připomíná stav, jako bych já sama přišla o velmi blízkého přítele..

Ulala
08.05.2017 5 z 5

„Minulost člověka najde, vždycky ho dožene. Proto je v životě důležité uvědomovat si svoje přítomné skutky, protože z přítomnosti se stane minulost a ta pak bobtná. Vstane a začne člověka pronásledovat. A najde ho.“ Jedny z posledních slov knihy vystihují silný příběh popsaný na jejich stránkách. Příběh jednoho z přátel inspektora Gamache. Příběh, kterého podstatou je lež, chamtivost a zlo. Přesto je napsaný tak, že do konce člověk nevěří, že Olivier se něčeho takového mohl dopustit. Opět autorka na pozadí vraždy poodhaluje soukromí starousedlíků vesničky Three Pines a přináší jiné, odvíjející se od nových postav. Opět příjemný zážitek ze čtení a opět pět hvězdiček a čekání na další díl.

Babouš
28.04.2017 4 z 5

Každý návrat do vesničky Three Pines je jako balzám na duši. Pravý opak přehnaně krvavých severských krimi, kde krev teče proudem. Přitom nejde říct, že Hladový duch by byl míň napínavý, jenom se tady prostě místo násilí operuje s temnými lidskými pudy, nenávistí a záští. A ty jsou často nebezpečnější než akční střílečka.

zazvorka
23.04.2017 4 z 5

Tuhle řadu detektivek mám moc ráda, na pokračování jsem se velice těšila. Četla se příjemně jako vždy - je prima vrátit se do známého prostředí a za známými postavami. Líbí se mi i provedení knížek, obálky, kvalitní vazba, příjemný font písma. Poprvé dávám jen 4 hvězdičky - je to dětinské, ale bylo mi líto, kdo byl pachatel, nějak mi to nesedělo k dřívějším dojmům, tak proto... Ani zápletka mne příliš neoslovila. Ale jinak jsem si stejně hezky početla. Takže už se třesu na další díl!