Hladový duch

Hladový duch https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334193/bmid_hladovy-duch-b5F-334193.jpg 4 366 107

Chaos se blíží, starej brachu. Stačilo těchto pár slov a poklid ve Three Pines vzal zasvé. Hosté se právě chystali na návrat do měst, děti se loučily s létem, když byla v místním oblíbeném bistru nalezena mrtvola neznámého muže. A tak je znovu povolán vrchní inspektor Gamache a jeho tým, aby s odkrytím další vrstvy lží odhalili pohádkové poklady i žluklá tajemství pohřbené v divočině. Zdá se, že nejvíc odpovědí na to, kdo byl onen cizinec a kde se tu vzal, zná majitel bistra Olivier. Stopy však vedou rovněž do domu Hadleyových, kde se odehrálo už několik zločinů. A zapleteni do případu mohou být i členové místní komunity českých emigrantů. Klíčů k vraždě má Gamache k dispozici hned několik, a pravda v nich zašifrovaná bude tentokrát krutá…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Brutal Telling , 2009

martineden
07.06.2019 5 z 5

Miluju Ruth a její husu!

raffi
21.03.2019 5 z 5

Veľmi vydarený diel série, pekná linka s českými emigrantami. Stále musím obdivovať Louise Penny za jej dar vystihnúť atmosféru slovami, vždy sa vďaka tomu cítim súčasťou príbehu (našťastie iba ako vdzialený pozorovateľ) a rada siaham po jej knihách.

Šungitka
25.02.2019 5 z 5

Miluji celou sérii s Gamachem.

Ignis
05.02.2019 3 z 5

No, nejdřív pozitiva - dobře se to čte, česká stopa!, sympatické postavy.
Negativa - zbytečně dlouhé, ten konec je takový nijaký. Pokud to má mít pokračování jak tu někdo naznačoval, tak by to mělo být jasně uvedeno.
Některé postavy a linky jsou možná zbytečně podrobné, ne-li úplně zbytečné a stačilo málo a pátrání by se dostalo na vedlejší kolej. Naštěstí to autorka zvládá vybalancovat, ale jak říkám, stačilo málo... :-)

wooloong
04.02.2019 4 z 5

Asi od stránky 250 mě román doslova pohltil. Tajemné dřevořezby, příběh s mytologickými prvky o Hoře, záhadná šifra, odkazy na Charlotte, woo ... byla jsem natěšená na velké finále, kde se vše vysvětlí, propojí, odhalí a ... jenom velké zklamání. Připadala jsem si jak dítě, co skládá krásné barevné kousky puzzle, které k sobě ale vůbec nepasují a výsledkem je podivné děravé a nelogické NIC! Příliš bych spoilovala, kdybych se snažila vysvětlit všechny nesrovnalosti, nelogičnosti a iracionality, které mi v závěru neseděly. Přesto nejsem úplně zklamaná. Přinejmenším příběh Dominique a jejích čtyř koní (nebo tří koní a jednoho losa?), byl povedený, smála jsem se u něj i brečela dojetím. A také mě potěšila česká linka včetně všech historických souvislostí a reálií. Za koníky a Čechy musím zvednout hodnocení aspoň o hvězdu.

akdar72
18.01.2019 5 z 5

Těším se z každého pokračování této série.

Gizelaa
13.01.2019 5 z 5

Dočteno a po přečtení komentářů se ihned vrhám na další.
U čtení mám tablet a zajímavé věci (místa a mapy) si vyhledávám na internetu - tady to byl bytový komplex Habitat 67 - kdo to nezná doporučuji vyhledat.

Magnovak
15.12.2018 5 z 5

Děkuji Elsinor024 za komentář, budu tedy hodnotit až po přečtení dalšího dílu.

Tuhle sérii mám moc ráda, ale ačkoli Hladový duch je úzce spjatý s naší zemí a historií, bohužel mě zatím baví ze všech dílů nejméně. Pointy příběhů mě nechytají za srdce tak, jak by měly a z posledních stránek už jsem byla vyloženě zklamaná.

Ale budu tedy hvězdičkami hodnotit až na opravdovém konci...

Elsinor024
30.09.2018 4 z 5

U téhle série a autorky se mi začíná opakovat stejný scénář. Ze začátku se nějak nemůžu začíst, v půlce si říkám, proč to vlastně čtu. A proč a za co dostala autorka tolik cen?
Po polovině se do příběhu zakousnu, jsem unesená popisy situací, atmosférou, sympatiemi k hlavní postavě vyšetřovatele. Říkám si, jaký má spisovatelka této knihy originální talent vtáhnout pozorovatele do děje, jako by byl přítomný. Parádní!
A konec a rozuzlení mě potom trochu zklamou jako ne úplně propracované a logické...
Zvláštní, neumím říct, jestli jsem nadšená nebo trochu rozčarovaná. Možná obojí:)

Dopsáno po přečtení dalšího dílu: Musím trochu poopravit, že předchozí kniha mě malinko rozčarovala. Nebyl to konec. Oba dva díly, tento a následující na sebe úzce navazují a dají se hodnotit až po přečtení obou.

skyline
01.09.2018 3 z 5

Prvni kniha od teto autorky, kterou jsem precetla. Bohuzel me nelaka cist dalsi dily.

kalache
29.08.2018 4 z 5

...kniha celkem zasytí...

petrarka72
27.08.2018 5 z 5

Hlad jako charakterová vlastnost? Vynikající a silné téma - a vynikající čtení. Tentokrát s motivem mýtu, vztahu umění a reality a ne zcela uspokojivým rozuzlením. A Bohuslav Martinů a další české momenty potěší...

pepa4081
28.06.2018 4 z 5

Další z řady detektivních románů s inspektorem Gamachem, odehrávající se v Three Pines. Zmatek s přesouváním mrtvého těla, nové osoby, stále ten úžasný styl paní Pennyové. I když se na konci jméno vraha dozvíte, je NUTNÉ přečíst si další knihu v sérii (Pohřběte své mrtvé), abyste se dozvěděli, jak to vlastně doopravdy bylo. Tyto knihy mne baví čím dál víc a paní Pennyovou mám v oblíbených autorech.
Nanejvýš uspokojivé.

Heluše852
29.04.2018 5 z 5

Super. Louise Penny nikdy nezklame.

Aymira
22.04.2018 5 z 5

Velmi dobrá kniha s výraznou českou stopou (na to už jsme si v Gamachovych příbězích zvykli, ale v Hladovem duchovi je naše vlast opravdu hodně zastoupena). Navíc několikrát zmiňuje i moje rodiště. To ale není důvod, proč se mi tato kniha tolik líbila. Prolínají se v ní příběhy, ať už skutečné nebo vybajene, příběhy z obou konců Kanady, a díky nim má kniha příchuť tajemna. Konec knihy sice nebyl takový, v jaký jsem doufala, ale přeji si a doufám, že se v dalších knihách dočkám překvapení. Mezitím si budu dávat pozor na mrtvoly pohozene na prahu našich domovů.

Agatha84
12.03.2018 5 z 5

Budu se trapně opakovat, ale je to stále lepší a lepší. Všechno začalo náhodným setkáním se Zátiším, které sice na první pohled působilo poměrně vlažně, ale zanechalo nesmazatelnou stopu. Nedokážu přesně určit, čím si mě autorka získala, ale teď už jsem regulérně zamilovaná :-) Je fantastické, jak postupně odkrývá povahy jednotlivých zúčastněných, a vy je obdivujete i nenávidíte zároveň. Fantastické! Zrodila se nová závislost!

ilčidlo
06.03.2018 5 z 5

Všechny knížky z této série se mi velice líbily a tato ze všech nejvíce. Už se těším na další vyšetřování vrchního inspektora Gamache a zase by to mohlo být ve vesničce Three Pines.

veselka60
13.02.2018 5 z 5

Čtivá kniha, dobře vykreslené postavy, zajímavá zápletka dobře paralelně propojená reálná vražda s tajemným příběhem v pozadí. Napínavé až do konce, který zůstává otevřený, takže už se těším na navazující Pohřběte své mrtvé. Pro mě druhé setkání s autorkou - četla jsem Zátiší a mmrzí mě, že jsem nepřečetla před Hladovým duchem i předchozí knihy, protože hlavní postavy se určitým způsobem příběh po příběhu vyvíjí. Autorku vřele doporučuji milovníkům klasické detektivky.

harena
09.02.2018 5 z 5

Výborný, řekla bych až poetický detektivní příběh od Louise Penny, já jsem si ho užívala stejně, jako předešlé díly.

"Oliver sledoval jeho pohled. A našel domov. Věděl to ve vteřině. Byla to vesnička z pohádek, které si četl jako malý kluk pod peřinou. Četl o vesničkách, chaloupkách, zahrádkách. O obláčcích kouře a suchých kamenných zídkách, starších, než kdokoli ve vsi."
I v této krásné vesničce se třemi borovicemi na návsi se stane vražda a sympatický inspektor Gamache musí opět osvědčit své pátrací schopnosti a najít vraha. I když to vypadá, že našel toho pravého, mám dojem, že se děj přesune do dalšího dílu. Ještě že "Pohřběte své mrtvé" už mám z knihovny doma.
Je to výborná, kvalitní detektivka bez brutality a krve, moc příjemné čtení a právem je Pennyová pětinásobnou držitelkou ceny za nejlepší detektivku roku.

"Tak dlouho ze sebe okrajoval to dobré a laskavé, dokud sebeúctu nenahradil odpor. Ten člověk, kterým býval, zemřel. Pozřel ho hladový duch."

mats379
08.01.2018 3 z 5

Bohužel mi tenhle příběh přišel trochu zdlouhavý a za vlasy přitažený. A to, co jsem na ostatních detektivkách s Gamechem oceňovala, je pryč...myslím tím krásnou hospůdku se skvělým jídlem, milou atmosférou a báječnými lidmi. Doufám, že v následující knize dojde k překvapení... ale je to zas nešvar, tahat minulý příběh do další knihy. Tak musím co nejrychleji dočíst Pohřběte své mrtvé, snad to bude o hodně lepší..