Břicho nestvůry

Břicho nestvůry https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433102/bmid_bricho-nestvury-vai-433102.jpg 4 260 83

Nemine den, aby devítiletý Laurent Lepage nebil na poplach. Podle něj hrozí vesničce Three Pines neustále nějaké strašné nebezpečí, od invaze mimozemšťanů přes chodící stromy, okřídlené nestvůry až po dinosaury zahlédnuté na návsi. Jenže všichni včetně Armanda a Reine-Marie Gamachových, kteří teď v quebecké vísce bydlí, jsou přesvědčení, že má prostě jen moc bujnou fantazii. Vždyť kdo by těm jeho šíleným historkám věřil? Avšak když chlapec náhle zmizí, najednou se zdá, že aspoň v něčem možná nelhal. Tak začíná horečné pátrání po chlapci i po pravdě a to, co při tom vesničané objeví v lese, spustí řetězec událostí, jež vedou k vraždě, ta zas ke starému zločinu a ten ke staré zradě. A ta vede ke dveřím zahořklé staré básnířky. A teď je tu, ten stín, píše Ruth Zardová, už po tobě sáh. Three Pines kdysi navštívila nestvůra, která tam zapustila hluboké kořeny. A Ruth ví, že nyní je zpátky. Armand Gamache, bývalý šéf oddělení vražd Sureté du Québec, se zatím potýká s vlastním svědomím. Je totiž možné, že když chlapci nevěřil, má na následujících hrozných událostech svůj díl viny.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

The Nature of the Beast , 2015

čef
17.08.2020 4 z 5

Tak jako i v dalších dílech této série se i zde věnuje tak 100 stránek tomu, co a jak se připravuje, jí a chutná, a také sáhodlouhému předávání informací mezi účastníky děje. Než si všichni všechno vypovídají je přes polovinu knihy pryč a čtenář už se začíná těšit, na nějaký akčnější děj. Nakonec naštěstí příběh kulminuje, překvapením není konce a tak snad zase dobrý. Vesnička Three pines se však touto zápletkou už pomalu dostává do říše pohádek, o tom nemůže být pochyb.

111moni
10.08.2020 5 z 5

Po minulé knize, kdy kniha nebyla úplně plná napětí, je opět zpět příběh, který má spád, zápletka, která se kroutí jako klubko a rozmotat jej není jednoduché, obzvláště, pokud jde o smrt dítěte. Velmi podařená detektivka, která se čte na pár nadechnutí. Postavy pro čtenáře L. Penny důvěrně známé,jejich kousek příběhu.

soukroma
02.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Velice příjemné překvapení: tuhle sérii jsem po nespokojenosti s hned prvním dílem zavrhla, ale po letech jsem se odhodlala zkusit novinku. A ta mě nesmírně potěšila! Tak čtivou bichli (nakladatelská hrůza - zase tak těžké, že se to nedá udržet v ruce, úplně zbytečně) jsem prostě musela zhltnout prakticky za jediný den, abych se dobrala rozuzlení všech nastolených zločinných linek.
Celou dobu mi tanuly na mysli knihy podobného ražení, však šlo o utajenou zbraň hromadného ničení a také hledání souvisejícího "pokladu", to vše v mnoha podobách už tady bylo, do toho se ale ještě vpletl "bývalý" sériový vrah... Muž by to asi napsal jinak (zejména když jsem ještě s větším překvapením v doslovu zjistila, že se to zakládá na skutečnosti), autorka je holt psavec, dává do toho výrazný podíl sentimentu až dojetí a má své lidi, hrdiny, hodně ráda, a tak je taky líbivě originálně s rozmachem ukazuje. (Je to pak poněkud zdlouhavé, ale jde to.).
Po dočtení se pořád ještě usmívám - ono je to prostě tak kanadské, že víc už to vlastně ani snad nejde :-) Takové laskavě venkovsky domácké a přitom ostřelované současnými hrůzami z celého okolního světa...

A mělo to i vtip:
"Bez obav. Pracujeme na tom." /říká tajný agent/
"Bez obav?" zopakovala Ruth /stařena-originál každým coulem/. "Sakra, za vesnicí máme dělo jako kráva a jediné, co stojí mezi námi a Armageddonem je chlap, co se bojí husy." /ta husa Rosa byla její mazlíček, poponášený tak usilovně, že snad musela ztratit schopnost chodit, nikoli však ohánět se zobákem po vetřelcích/

A moudra by se také našla:
"Nedokážeme nikoho přimět, aby nás miloval nebo i jen měl rád, ale umíme zařídit, aby nás nenáviděl. Nedokážeme zaručit, že nás najmou na nějakou práci, ale můžeme zajistit, aby nás určitě vyhodili. Nemůžeme si být jistí, že vyhrajeme válku, ale dovedeme ji prohrát. Spousta lidí udělala tu chybu a myslela si, že války se bojují zbraněmi. Jenže ve skutečnosti se bojuje nápady. Vyhrává strana, která jich má nejvíc a nejlepších."

danipos
31.07.2020 5 z 5

Dala bych i víc * kdyby to šlo.. úplně mě ten děj vtáhnul, pohltil, přečetla jsem knihu za dva dny... stará dobrá L. Penny;-) ps:chtěla bych jet do Three Pines na dovolenou:-):-)

KnihoMorka
30.07.2020 5 z 5

prahnu po dalším díle

Migi99
28.07.2020 4 z 5

Po nezáživném 10. dílu jsem si tento užil, bylo to čtivé se zajímavou zápletkou a dlouhým vyšetřováním pachatele zločinu :-) zatím poslední díl série s detektivem Gamachem z půvabné vesničky Three Pines. Už se těším na příští rok, kdy má vyjít další díl.

Nočnípták
27.07.2020 5 z 5

Zase za 5*. Nemohu jinak. Jsem možná nekritická, ale už jsem si vypěstovala pořádnou závislost na knihách Louise Penny. Už se těším na další.

martineden
22.07.2020 5 z 5

Nemůžu hodnotit jinak než plným počtem. Série mě neskutečně baví, líbí se mi etické vyznění každého dílu, zlo je pojmenováno, slabosti lidí jsou chápány, přátelství a láska nadevše. A do toho semtam nějaký ten detektivní případ, který ale pro mě není zdaleka to nejdůležitější. Potřebuji nutně další díl!

pepa4081
19.07.2020 5 z 5

Zápletka knihy se mi zdála dost přitažená za vlasy, dokud jsem nedočetl do úplného konce. Břicho nestvůry mi přišlo oproti minulému dílu tak nějak akčnější, což je dobře. Opět jsem si pár věcí dohledával na internetu, protože mne zaujaly. (Paní Pennyová je v současné době jediný autor, který mne k tomu přinutí.) Jsou zde všechny známé postavy i prostředí. Pro mne opět vynikající knížka z oblíbené série.
Vrcholně uspokojivé.

mats379
18.07.2020 5 z 5

Poslední dvě knihy od této autorky byly vynikající, napínavé, vtipné dialogy a výborně popsaná atmosféra. Přečetla jsem na jeden zátah a přala si pobýt v teto vesničce bez vražd! aspoň pár dní..

kneslova
14.07.2020 4 z 5

Mám pocit, že až se do příběhů začala zaplétat politika , trochu ztrácí šmrnc. Ale jinak má oblíbená vesnička, oblíbení hrdinové, to už se nedá přerušit a budu číst každý nový příběh, který se objeví,

Mája777
14.07.2020 5 z 5

Tyhle knihy si vychutnávám. Autorka prostě umí. Opět malebná a téměř ztracená vesnička Three Pines a její obyvatelé, kolem nichž se jakoby samo od sebe mihne zlo. A moudrý inspektor Gamache, který není neomylný, ale se svým týmem dopadne padoucha. Téším se na další díl.

monika0356
12.07.2020 4 z 5

Tento díl mě zatím zaujal nejméně, ale i tak tyto příběhy zbožňuji ????

zuzana2599
10.07.2020 5 z 5

Již pojedenácté jsem vstoupila do malebné a kouzelné kanadské vesničky Three Pines, plné svérázných a milých postav, kde svůj důchod tráví komisař Armande Gamache a jeho žena Reine-Marie. Když devítiletý Laurent najde v lese obří zbraň a sedmihlavou nestvůru, nikdo mu nevěří, ani komisař. Pátrání začíná, když je na druhý den nalezeno chlapcovo tělo. Byl zabit... Kdo je autorem té hrozné zbraně, kdo z vesničky o tom něco ví ?
Jako vždy je to vynikající a nadprůměrné čtení.
Docela ráda bych bydlela se zchátralou starou básnířkou Ruth a její husou. Stejně jako Evie.

petronella1
09.07.2020 5 z 5

Další naprosto skvělá kniha. Paní Pennyová je neuvěřitelná. Jak už někdo psal níže - i já potřebuju ke čtení mapu a google. Nemůžu se dočkat října, kdy vyjde další kniha.

kolacky
06.07.2020 5 z 5

Kam paní Louise na ty nápady chodí! A doufám, že pachatel bude vždycky nějaký "kolemjdoucí" jako v tomto případě, a nikdo z přátel z Three Pines. To by mi bylo líto.

gad
05.07.2020 5 z 5

Jo! Paráda!
Zdá se, že vrchní inspektor Gamache si neužije klidu ani v důchodu. Není divu, když si pro místo svého odpočinku vybral vesničku Three Pines, ve které se nějaká ta vražda vždycky stane.
Paní Pennyová napsala výborný příběh na hranici reality a fikce. Základem jsou skutečné, historicky podložené, události. Z nich autorka vytvořila možnou variantu dalšího vývoje. Povedlo se jí to skvěle a tak ani jedenáctý díl nezklamal mé očekávání. Doporučuji.

petrarka72
29.06.2020 5 z 5

Lituji všechny, kdo nedočtou - a lituji ty, kteří nezačali Zátiším a neprošli dalšími dosavadními devíti díly. Louise Penny je neuvěřitelná. Dlouho klade vedle sebe slovo vedle slova, jednotlivosti banální i nepostřehnutelně důležité, drobné situace i kouzelné okamžiky - a čtenář se nechá pohltit, ani neví jak; má smysl pro humor, takže čtenáře přivádí k dojmu, že celý případ je součástí celosvětového spiknutí a potvrzením konspirační teorie o čemkoli, aby to vzápětí rasantně popřela návratem nohama na zemi a bytostně lidským řešením. Umí popsat doteky zla, skvěle píše dialogy, dávkuje napětí jako Hitchcock, výborně proplétá krimi s osobními příběhy; evidentně miluje Quebec a nechává se inspirovat jeho dějinami a parádně těží z kontrastu mezi "velkým zlým" světem a vesničkou Three Pines, která je pro mnohé křehkým útočištěm (pozor, není to Midsomer - lidi tady často přežívají - spíše jako by tudy kráčela historie častěji než jinde, i když skrytě a nečekaně). Opět přiznává význam umění pro život obyčejných lidí, po Ruthině básnění (sbírku Jsem V POHODĚ nutně potřebuji, asi si ji budu muset napsat) a Clařině malování tentokrát ukazuje podobu a význam sousedského divadla; nad popisem čtené zkoušky v závěru srdce plesá, i když jde jen o epizodu. Zkrátka hledání vraha malého kluka, tvůrce děvky babylonské a odpovědi na otázku co dál, když se duše uzdravuje, se vydařilo.

sioux
20.06.2020 odpad!

Mega blbost. Asi sto stran absolutně o ničem a pak kovová nestvůra v kanadském lese. Bože! Nedočteno, škoda peněz.
Howgh!

Modrina
18.05.2020 5 z 5

Ufff... Kniha byla - ostatně jako všechny předchozí díly - opět naprosto skvělá. Ke konci už jsem ani nedýchala. :) A musím přiznat, že mě poměrně šokoval autorčin doslov, budu si to muset trochu nastudovat.