Oběť 2117

Oběť 2117 https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422846/bmid_obet-2117-Ff6-422846.jpeg 4 1012 260

Případy oddělení Q série

Na břehu Středozemního moře se najde tělo uprchlíka. Noviny o něm píšou jako o „Oběti 2117“ a jeho smrt vyvolá sled nečekaných událostí, které přivedou Asada na pokraj zhroucení. Musí čelit démonům z minulosti vyvolaným články španělského novináře a současně se spolu s Carlem dostává do neúprosného závodu s časem, aby zabránili nevyhnutelné katastrofě uprostřed Evropy. Tu připravuje irácký terorista Ghálib. Asada známe jako člověka se svérázným smyslem pro humor, který si dokáže poradit v každé situaci. Jeho temná minulost nám však prozatím zůstávala skryta. Jaký je jeho skutečný příběh?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Offer 2117 , 2019

Hkk935
29.04.2023 5 z 5

Zase povedená kniha! Konečně víme, co že je ten Asad zač. Kniha má opět velmi napínavý děj, výjimečný popis míst, osob... prostě skvěle napsané a velmi čtivé.

jan7760
20.04.2023 5 z 5

Začiatok knihy bol na mňa trochu rozvláčny, ale potom dej nabral rýchly spád. Asad bojoval som svojou minulosťou, postupne odkrýval karty aj pred svojimi kolegami. Záver klasika, všetko dobre dopadlo, veď ako inak...

Dada077
02.04.2023 5 z 5

(audio čítal Igor Bareš)
Asada doženie vlastná minulosť a doposiaľ nespomenutá rodina. Potrápi ho pomstychtivý Ghálib so svojou predstavou džihádu. V druhej línii autor vykresľuje ako sa dokáže neúmerné trávenie času hraním počítačových hier vymknúť z rúk mladistvému a vymlieť mu mozog do najnebezpečnejšej formy a miery.
Napísané napínavo a u mňa aj tento diel z oddelenia Q ešte stále za päť hviezdičiek.

sgjoli
12.03.2023 5 z 5

Po Vzkazu v lahvi se tohle stalo mým druhým neojblíbenějším dílem - dílem, kterému dávám 5 hvězd, byť trošku slabších, protože Vzkaz v lahvi u mne zatím stále vede.
V Oběti 2117 se podíváme konečně do Asadovy minulosti a konečně máme možnost ho poznat víc z blízka. Ač by vzhledem k okolnostem mohl někdo namítnout, proč za celých 9-10 let Carlovi ani Rose neřekl o své minulosti ani slovo, těžko soudit, když jsme nikdo nebyl v jeho botách - těžko se chápou motivy a důvody, proč mlčet. Zároveň určitá nevědomost, s níž Asad musel žít, mu také příliš nepomohla se svěřit. Takže mně ho ve výsledku vlastně bylo dost líto, než že bych mu cokoliv vyčítala.
Dějově je to neuvěřitelně akční, napínavé, brutální, bolestivé. Proč jsem to na svém žebříčku postavila tak vysoko, není proto, že bych se ráda vyžívala v brutálnostech či bolesti, ale proto, jak to měl autor vystavěné. Jak mne uměl vtáhnout do děje, uměl naservírovat jednotlivé linky, všechno popsat v živých barvách a vykreslit něco, co by teoreticky mohlo klidně být postavené na reálném základu. Bylo to hodně uvěřitelné a vlastně svým způsobem děsivé.
Zároveň do toho autor zasadil určitý zlom v Carlově životě - otazník, který si vyžadoval odpovědi. Jsem zvědavá, jak tohle autor v dalších dílech rozpracuje a jak to na Carla bude mít vliv.
Do dalšího dílu se pustím dost rychle. A už teď vyhlížím, zda autor mezitím nevydá nějaké další díly, pomalu se blížím k finiši toho, co zatím vyšlo.

Balrog
01.03.2023 1 z 5

Když se komplet celá zápletka zakládá na tom, že manželka i s děckama doprovází manžílka na služebku, přičemž jeho služebka spočívá v invazi do Iráku, takže ona má super nápad být po tu dobu ve Falúdži, tak s tím mám dost problém...

Nunynka
12.02.2023 4 z 5

Začátek byl takový trochu za mě pomalejší,ale až se to rozjelo,tak se nedalo přestat číst. Moc se mi líbilo,že to nebylo jen o Asadovi a i Rose se mohla opět projevit. Jsem zvědavá,koho autor bude řešit v dalším díle.

Kubajzz
11.01.2023 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha a musím říct, že opět nezklamala. Bylo zajímavé se dozvědět konečně pravdu o Asadovi. Jsem zvědavý na pokračování. Rozhodně doporučuji.

IVANA0123
04.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Tento díl je o poznání vážnější. Pro detektivy je tentokrát pátrání hodně osobní, a proto i emotivnější. Celkový příběh je smutný, hlavně s ohledem na minulost Asada a jeho rodiny a chvilkami se zdá být beznadějný. Vyšetřování je hodně zamotané, ale ne zdlouhavé. Možná se u postav detektivů objevují až superschopnosti, ale v případě tohoto oddělení to ráda přehlédnu. Druhá linie knihy - Rose a Gordon - je hodně zajímavá a docela by mě zajímalo, jestli jsou ve skutečnosti možnosti policie při hledání podezřelých takové, jako předvedl mladý IT pracovník PET. Možná tento díl nebyl nejlepší, ale já jsem se nenudila a Q oddělení zůstává mojí srdeční záležitostí. 4,5*
(1/23)

SimonaP
06.12.2022 3 z 5

Kniha se četla dobře, byla napínavá, ale konec možná příliš akční a překombinovaný, nějak jsem se přestala orientovat. Ale zajímá mě, jak to bude s Asadem dál.

michal0383
02.12.2022 5 z 5

Zdařilé vyjádření krutostí teroristických skupin. I když se někomu může zdát závěr knihy trochu zmatečný (pravda, i mně), je možné, že se třeba čtenář má cítit zmateně. Takže to nepovažuji za nedostatek knihy.
Je pravda, že jsem knihu přečetl až na druhý pokus. Zpočátku se mi nelíbilo rozdělení příběhu z pohledu různých osob. Nakonec, když jsem měl na knihu více času, jsem tomu přišel na chuť a dokázal se v tom lépe zorientovat.
I přes počáteční rozpaky hodnotím knihu velice kladně. Mnoho z nás má tendence být kritičtější u dílů delší série, protože očekáváme lepší a lepší knihy. Snažím se tomuhle vyvarovat a neporovnávat knihy v sérii.

TheDoll
24.11.2022 3 z 5

Knížku jsem dostala jako dárek. Nevím, proč osmý díl ze série. Po zjištění kolik dějových linek a postav se tam nachází jsem byla ráda, že jsem si ji nekoupila, ale dostala. Putovala do knihovny.
No, letos na podzim jsem o autorovi slyšela a zjistila, že je docela populární. Zauvažovala jsem, jestli bych si neměla knížku přečíst. Prvních asi 200 stran jsem prokousávala a uvažovala o odložení knížky. Pak to pro mě začalo být poutavější, ačkoli téma hlavní dějové linky jinak nevyhledávám. Bavila mě linka Alexandra, ale její konec mě trochu zklamal. I linka Joana mě přestala bavit.
Každopádně, musím uznat, že pozornost si knížka získala, když jsem ji přečetla celou a s blížícím závěrem jsem byla opravdu napnutá. Linky se hezky prolínaly. Nejde o špatné čtení, o knihu mého srdce ale nejde. I přesto přemýšlím, že sáhnu po jiné knize se série (ideálně první). Autor totiž píše dobře, jen tímto dílem asi nemířil na mě.

000nugatovej
23.11.2022 3 z 5

Případy oddělení Q čtu rád. Adler Olsen umí čtenáře přitáhnout, jen závěr mi nakonec připadal zbytečně překombinovaný. A tak vzpomínám na první romány této série - ty se mi líbily nejvíce ...

SadUnicorn
19.11.2022 4 z 5

Já vím a chápu, proč bylo důležité tento díl do série zahrnout. Příběhovou linku Rose máme vyřešenou a je na řadě Asad. A přestože to byla další skvěle a čtivě napsaná kniha, nějak mi nesedla. Možná to bylo zbytečně akční, protože místo sezení ve sklepě na oddělení Q a vrtání se ve starých fotkách a složkách tentokrát vyšetřovatelé lítají sem tam po Evropě a akce je tu opravdu vrchovatě. Možná mi i vadily ty popisy týrání Asadovy rodiny, kterými se rozhodně nešetřilo a víceméně psychické zmrzačení obou jeho dcer i manželky. Ani dějová linka s Alexanderem nebyla dostatečně propletená, abych si knihu zařadila na stejnou příčku jako Složku 64 a Vzkaz v láhvi, které pro mě zůstávají na prvních příčkách. Tohle je tak na úrovni Marca. Až moc akční a málo propletený případ. Vyšetřování mě prostě baví víc než akce samotná.
Po této knize je tedy moje pořadí: 1. Vzkaz v láhvi a Složka 64 2. Nesmírný a Selfies 3. Marco a Oběť 2117 4. Zabijáci a Žena v kleci

Arella
07.11.2022 5 z 5

Výborné. Oddělení Q je moje srdcovka. Tato epizoda byla vynikající, napínavá, akční, sešla se tam stará dobrá vyšetřovací parta! Výborné, děkuji!

Majto
02.11.2022 4 z 5

Niekoľko dní po prečítaní som si v hlave triedil dojmy z knihy a dospel som k záveru, že ako pokračovanie série o Oddelení Q je to skôr podpriemerný kúsok, vadí mi na ňom viac vecí, ktoré už tu vo svojich komentároch rozpísali iní (napr. menej vyšetrovania, žiadny nevyriešený prípad z minulosti sa nekonal, málo humoru, nesmrteľnosť hlavných postáv...). No na druhej strane ma zas ohromne bavilo čítať ho, keď som ho bral ako príbuzného napr. Washingtonského dekretu. Čistý, skvelo napísaný B-čkový thriller, ktorý dokáže čitateľa pohltiť a vtiahnúť do deja bez toho, aby riešil uveritelnosť či nejaké iné veci. Jednoducho dobrá zábava. Nabudúce snáď viac v duchu prvých 5-tich kníh série.

Alex.rrr
27.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Tuhle sérii mám hodně ráda, že to s Asadem nebude jen tak, to jsme věděli již pár díl zpět, ale tenhle díl už hraničí trochu s tím, že jsem si nebyla jistá, jestli je to ještě reálné. Samozřejmě happy ending, vše ok, příběh se mi líbí stále, ale trochu už autor sklouzává z té původní linky.

jarda155
29.08.2022 4 z 5

Detektivka je to dobrá.Vyjasnění Asadovi minulosti vítám.Nicméně pokud sahám po knize od tohoto autora, tak prostě očekávám propátrávání minulosti za trochu jiným účelem.

Evišťátko
20.08.2022 3 z 5

Nemůžu si pomoct,ale poslední 2 knihy mám pocit ,že příběhy ztrácí - pro mě - na napínavosti, neotřelosti...po přečtení za pár dní už nevím o čem to vlastně bylo.

faba
19.08.2022 4 z 5

Neměl jsem odvahu, po přečtení poslední knihy Selfie, se znovu začíst do nové a tak jsem využil audioknihu.
Děj mě ale velmi rychle zaujal. I. Bareš to skvěle načetl a ihned vás to vtáhne do děje. Protože minulost Asada byla v předešlých knihách jen nastíněna, tak jsem byl zvědav co a jak a proč a...
Chvilkami to bylo docela drsné, až neuvěřitelné, ale v dnešní skvěle době (ironie), ona ta doba už trvá nějakých pár desítek let, se už nemůže nikdo ničemu divit.
Příští knihu budu zase číst.

EliskaD
16.08.2022 2 z 5

Tento díl mě moc nechytil. Nebavila mě celá ta linie o blízkém východě. Nechtěla jsem ale přetrhnout posloupnost dílů série, tak jsem to přece jen přelouskala.
Naopak mě docela bavila linka o pošukovi s mečem, ale zde mi zase chybělo vysvětlení jeho motivu.

A na velbloudy také došlo:

“Velbloudi nemají rádi nová napajedla, Carle.”

“…Sáhla bych si na život, to přece víš.”
“To říká velbloud taky, když nemá co pít, ale nikdy nezůstane stát u koryta, Rose.”