Prázdné křeslo

Prázdné křeslo https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60043/bmid_lincoln-rhyme-prazdne-kreslo-RL0-60043.jpg 4 1449 230

Případy Lincolna Rhyma série

Věhlasný kriminalista Lincoln Rhyme přijíždí se svou spolupracovnicí Amélií Sachsovou do Severní Karolíny, aby se zde podrobil operaci, která by mu mohla navrátit hybnost. Krátce po příjezdu se na Rhyma obrátí šerif nedalekého městečka a prosí jej o pomoc při řešení zapeklitého případu. Proti němu však tentokráte nestojí profesionální zabiják, ale nevyzpytatelný šestnáctiletý chlapec, vysmívaný pro svůj vzhled a chorobnou posedlost hmyzem. Nejzdatnějším Rhymovým soupeřem se ovšem nakonec nestává „Hmyzoun“, nýbrž protivník z nejsilnějších: Amélie Sachsová. Ta se totiž pouští do velmi riskantního pátrání na vlastní pěst, při kterém postupně vycházejí najevo nové okolnosti. Oba hlavní hrdinové tak nyní stojí proti sobě. Avšak zvítězit může pouze jeden. Dotisk v r. 2007 a 2009... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Empty Chair , 2000

x-lee-x
28.04.2015 5 z 5

stejně jako první dva díly, byl i tento napínavý až do konce.

Iva B.
20.04.2015 5 z 5

Moje první setkání s autorem a určitě nebylo poslední, těším se až si přečtu další knihy, tahle se mi moc líbila, ale podle komentářů zde, jsou i lepší, takže s chutí do nich.

Darami87
21.03.2015 2 z 5

Z mého úhlu pohledu je toto zatím nejnudnější kniha od Jefferyho, jakou jsem kdy četla.

malvo12
09.03.2015

co sa tyka pribehov s Lincolnom,tak toto bola,asi najslabsia kniha...cital som ju na viackrát,od prvej chvile ma to nechytilo..

Market = )
27.02.2015 4 z 5

Pořád nevím, co je tak strašnýho na tom, od začátku postupně stíhat vraha a nakonec ho bez šílených několikanásobných zvratů skutečně taky dostihnout :-(. Když je to už ve třetí knížce za sebou, už jsou skoro předvídatelný a říkat si "radši nebudu mít nikoho ráda, protože to nakonec určitě bude vrah" mě moc nebaví :-(. A ráda se příště zase vrátím do města, sáhodlouhý popisy krajiny, jílu a zákrutů řeky mě moc nebraly. Ale knížka jako taková mě moc bavila a nemohla jsem se odtrhnout, těším se na další (haha, zejména proto, že ta prý tak šíleně předvídatelně nepředvídatelná být nemá :-)).

domi88
11.02.2015 3 z 5

Místy docela drsné,ale napínák až do konce :) Mám Lincolna a Amélii tak ráda...

kubla111
27.01.2015 5 z 5

Opět skvělá detektivka plná děje, napětí i chytrého myšlení. Jak neuvěřitelné, jak detektiv upoutaný na lůžko, dokáže zaujmout čtenáře svým logickým myšlením, znalostmi a zkušenostmi. A to, že jeho oči na místě činu jsou "ženské", ještě knihu obohacuje.

Nunynka
12.01.2015 5 z 5

Opět mě Deaver dostal. V půlce knihy jsem si říkala,že tentokrát je to jasné a už vlastně vím jak to všechno bylo a znovu jsem naletěla. :-) Prostě je to mistr zápletek a překvapení.

Hlavous
28.10.2014 5 z 5

Výborné čtivá, má první od tohoto autora, už teď jsem zvědavý na další.

technolog
12.10.2014 4 z 5

Záver mi prisel precejenom trosku umely, ale knihy tohoto autora mam hodne rad a jsem zvedavy na další dil...jdu na nej.

Dudu
09.10.2014 5 z 5

Pozor spojler!!! Hmyzoun proti všem. Policisté a Lincoln versus Amélie a Hmyzoun. Banda zabijáků versus Hmyzoun, Amélie a policisté. Zkorumpovaní policisté versus Hmyzoun, Amélie, Lincoln a dobří policisté... Ke konci jsem si už tipoval, kolik zvratů mě asi ještě čeká :-)

Paja Ch.
23.09.2014 5 z 5

Některé situace mi příjdou trošku přitažené za vlasy, ale i tak je to napínavá knížka, kterou nebudete chtít odložit. :o)

Melic
20.08.2014 3 z 5

Opět čtivý díl série o Lincolnovi, ta jedna hvězda dolů oproti Tanečníkovi je za to, že na rozdíl od předchozích knih jsem se přistihl, že pochybuji o vzniklých situacích a jednání osob. Nechci psát konkrétně, ať neprozrazuji děj. I tak můžu doporučit.

rose
04.08.2014 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka napínavá až do konce. Tak jak to má být, padouch byl nakonec vzorňák a vzorňák se ukázal být padouchem. Ale to se dalo čekat. Je to dobré počtení, kde se ani chvilku nenudíte. Hmyzoun je zajímavá postava, a při čtení se vlastně docela nenápadně dozvíme zajímavosti ze života hmyzu. Úplně na konci už mi to teda připadalo hodně překombinované (scéna na operačním sále), ale to asi k tomuhle druhu literatury patří. Určitě jdu do dalších dílů.

Moniisek
07.07.2014 5 z 5

Opět parádní kniha.... nečekané zvraty, vypjaté situace... naprosto mě to pohltilo a hned otvírát další díl :)

IvcaK98
26.06.2014 4 z 5

Tak jako u mě vlna posedlosti Jefferym Deaverem a jeho sérií o Lincolnu Rhymovi přišla, tak po Prázdném křesle taky odešla. Ne že bych se k ní neplánovala vrátit, ale oproti tomu, jak mě pohltil Sběratel kostí a následně i Tanečník (ten dokonce ještě o stupínek víc!), mi přišlo třetí pokračování jako slabý odvar. Musí se nechat, že většina zvratů byla neočekávaná a rozhodně se pořád jedná o nadprůměrně vyvedenou detektivku. Zároveň mě ale čtením doprovázel i jakýsi zvláštní pocit z celého prostředí a hlavně jsem postrádala ten okamžik, kdy do toho prostě spadnete a nevidíte, neslyšíte, dokud se nedozvíte, kdo je vrah nebo jak to celé dopadne. Takže si dávám pauzu a doufám, že v příštích dílech se Deaver opět vrátí k již nastavené laťce.

jane3873
25.06.2014

Vážení čtenáři, měla bych na vás dotaz....našla jsem dvě verze Prázdného křesla, můžete mi poradit jaký je v nich rozdíl krom data vydání?

wally
12.06.2014 4 z 5

Super...až na ty šílené zvraty na posledních 30 stránkách, ale zvykám si... :-))

Heyhey
11.06.2014 4 z 5

Moc se mi líbilo jak si autor se čtenářem pohrává. Nechala jsem si to líbit...

Luciga
12.05.2014 4 z 5

Další ze série s Rhymem a další úžasná, detektivka s velkým D. Strhující děj od začátku do konce, v polovičce výrazný zlom. Jsem nadšená, ráda čtu takové knížky. A tak jak se mi v minulé Deaverově knize zdál konec až příliš překombinovaný, tak tady byl snad ještě víc a přesto mi to tentokráte přišlo v pohodě :o).